tasisplus

۷ افسانه درباره دستگاه های تصفیه هوا که نباید به آن ها اعتقاد داشته باشید

طی چند سال گذشته، تقاضا برای واحدهای تصفیه هوا به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. وقتی زمستان نزدیک است، ممکن است کیفیت هوا پایین بیاید. اگرچه دستگاه‌های تصفیه هوا در مورد آلودگی هوای داخل ساختمان کاملاً مؤثر هستند، اما برخی افراد تصورات نادرستی در مورد این دستگاه‌ها دارند. ما قصد داریم تعدادی از این افسانه ها را برای شما از بین ببریم. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

فضاهای بسته نیازی به تصفیه هوا ندارند

برخی افراد فکر می کنند که خانه هایشان عاری از آلودگی است. با این حال، واقعیت این است که هوای داخل خانه به دلیل عدم گردش هوا بسیار آلوده تر است. بنابراین، اگر یک دستگاه تصفیه هوا نصب کنید، می تواند خانه شما را به یک حباب هوای تمیز تبدیل کند. بنابراین، در برابر هوای آلوده ای که در بیرون است محافظت خواهید شد. بدون ذره ای تردید، دستگاه های تصفیه هوای داخل خانه دوستان صاحب خانه هستند.

مطلب پیشنهادی  نحوه استفاده بهینه و تعمیر و نگهداری پکیج

در درجه اول، همه چیز به کیفیت هوای بیرون خلاصه می شود. اگر کیفیت هوا خیلی بد است، پیشنهاد می کنیم تمام درها و پنجره ها را بسته نگه دارید. اما اگر داخل خانه یا اتاق خود دود دارید می توانید پنجره ها را باز کنید. این می تواند دود سیگار یا دود از آشپزخانه شما باشد.

علاوه بر این، شما نمی خواهید پنجره ها و درهای خود را برای مدت طولانی بسته نگه دارید زیرا باعث افزایش میزان دی اکسید کربن در داخل خانه شما می شود. از آنجایی که این واحدها نمی توانند دی اکسید کربن را از بین ببرند، پیشنهاد می کنیم هر از چند گاهی چند پنجره را باز کنید.

دستگاه های تصفیه هوا باید بوها را از بین ببرند

هوای پاک ربطی به بو ندارد. به طور کلی بستگی به نوع فیلتر تصفیه هوا دارد. به عنوان مثال، اگر دستگاه شما دارای فیلتر کربن فعال است، ممکن است بتوانید تفاوت را متوجه شوید. مسئله این است که دستگاه های تصفیه هوا برای از بین بردن بوها طراحی نشده اند.

مطلب پیشنهادی  کولرگازی : انواع آن ،مزایا و معایب

بنابراین، ممکن است نخواهید تصمیم خود را تنها بر اساس این تست بگیرید. شما باید تست های دیگری را امتحان کنید تا متوجه شوید که آیا واحد شما مطابق انتظار کار می کند یا خیر.

اتاق های دارای تهویه مطبوع نیازی به این وسایل ندارند

این یک روش رایج است که باید از بین برود. عملکرد کولر گازی تنظیم دمای داخل یک فضای بسته است. این دستگاه ها برای فیلتر کردن آلاینده ها طراحی نشده اند. تا آنجا که به فیلتر ذرات کوچک مربوط می شود، واحدهای تهویه مطبوع ممکن است موثر نباشند.

نیازی به تعویض فیلتر نیست

فیلترهای هپا ظرفیت نامحدودی ندارند. اگرچه می توانید سرویس خارجی فیلتر تصفیه هوا را برس بزنید، اما نمی توانید ذرات ریز را از داخل فیلتر پاک کنید. بنابراین، تمیز کردن و تعویض مجدد دستگاه کافی نیست. پس پیشنهاد می کنیم یک فیلتر جدید تهیه کنید و آن را به جای فیلتر قبلی قرار دهید.

مطلب پیشنهادی  تاریخچه کولر گازی

نیازی به خرید واحدهای گران قیمت نیست

این یک تصور اشتباه دیگر است. این دستگاه ها در انواع فیلترها که ظرفیت های متفاوتی دارند موجود می باشند. به عنوان مثال، اگر اتاق کوچکی دارید، ممکن است بخواهید یک دستگاه تصفیه هوا کوچک نصب کنید. با این حال، اگر اتاق یا سالن بزرگی دارید، ممکن است خوب کار نکند. در این صورت ممکن است مجبور شوید به سراغ یک واحد گران‌تر بروید.

به طور خلاصه، امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا از برخی تصورات غلطی که ممکن است در مورد این دستگاه ها دارید خلاص شوید.

Source by James Yuan

The post ۷ افسانه درباره دستگاه های تصفیه هوا که نباید به آن ها اعتقاد داشته باشید appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *