tasisplus

پیدا کردن نشتی هوا

نشتی هوا

نشت هوا در خانه می تواند از شکاف ها و منافذ درها و پنجره ها ظاهر شود. هوای محبوس شده در داخل دیوارهای خانه شما می تواند از تخته های کف و اطراف پریزهای برق خارج شود. در صورت وجود نشتی هوا برای گرم کردن و خنک کردن خانه شما انرژی بیشتری مصرف می شود که باعث افزایش قبض آب و برق شما می شود. برای یادگیری نحوه یافتن نشتی هوا در خانه، باید آزمایشاتی را در اطراف خانه خود انجام دهید که شامل استفاده از دست، شمع، بخور یا دستگاه نشت هوا می شود. استخدام یک پیمانکار برای انجام آزمایش های پیشرفته تر نیز به شما در شناسایی نشت هوا در خانه کمک می کند.

گذاشتن دست در مقابل پنجره

مجوز: Creative Commons</a>
n</p>

n</p></div>”}

پیدا کردن نشتی هوا

با استفاده از راه های آسان ( روش های خلاقانه)

از تست دستی برای یافتن نشت هوا استفاده کنید.
ایکس
منبع تحقیق

 • در یک روز سرد که گرمایش داخل خانه شما روشن است، دست خود را در اطراف لبه‌های تمام درها، پنجره‌های بیرونی و دریچه‌های هوای حمام و آشپزخانه قرار دهید. اگر هوای سرد را روی دست خود احساس کردید، نشت هوا دارید.
 • همچنین می توانید از تست دستی برای تشخیص نشتی در اطراف پریزهای برق استفاده کنید.
 • تست دستی برای یافتن نشتی های بزرگ هوا که وارد خانه می شود بهترین است.
مطلب پیشنهادی  نشانه هایی که ممکن است به خدمات تعمیر AC نیاز داشته باشید

تغییر در جهت شعله شمع

مجوز: Creative Commons</a>
n</p>

n</p></div>”}

نشتی های کوچکتر را با آزمایش شمع پیدا کنید.
ایکس
منبع تحقیق

 • یک شمع روشن کنید و در خانه‌تان به مکان‌هایی بروید که فکر می‌کنید ممکن است هوا نشت داشته باشد: پریزهای برق، وسایل روشنایی، اطراف قرنیزها و قالب‌های تاج و جک‌های تلفن.
 • اگر آزمایش را در روز گرم انجام می دهید، تهویه مطبوع مرکزی خود را خاموش کنید. اگر هوا سرد است، قبل از انجام این آزمایش، سیستم گرمایش مرکزی خود را خاموش کنید. شمع را نزدیک نشت احتمالی قرار دهید، اگر نور کمی به اطراف می رقصد، شما یک نشتی کوچک دارید.

تغیی در جهت دود عود

مجوز: Creative Commons</a>
n</p>

n</p></div>”}

فشار خانه خود را کاهش دهید تا پیوندهای سراسر خانه را پیدا کنید.

 • برای تکمیل این تست، روزی را انتخاب کنید که سرد و باد باشد. گرمایش منزل را خاموش کنید و تمام پنجره ها و درهای بیرونی را ببندید. همه فن های حمام و آشپزخانه خود را روشن کنید.
 • با یک عود روشن در خانه قدم بزنید. بخور را از لبه‌های درها، پنجره‌ها، دریچه‌ها و سایر قسمت‌های خانه‌تان که به نشتی هوا مشکوک هستید بگذرانید. اگر دود به داخل خانه دمیده شود یا به بیرون مکیده شود، نشت دارید.
مطلب پیشنهادی  مزایا و معایب کولرآبی و انواع کولر آبی

دستگاه نشتی یاب هوا

مجوز: Creative Commons</a>
n</p>

n</p></div>”}

با استفاده از دستگاه های مدرن نشتی یاب هوا

برای یافتن نشتی های خود از نشتی یاب هوا استفاده کنید.

 • دستگاه را روشن کنید و آن را به سمت مناطقی که مشکوک به نشتی آن هستید قرار دهید. نور کوچکی که از دستگاه می‌آید، ناحیه‌ای را که به آن اشاره می‌کنید اسکن می‌کند. اگر نشتی وجود داشته باشد، اگر هوای نشتی سرد باشد، نور آبی می شود، اگر هوای نشتی گرم باشد، قرمز می شود. اگر نشتی وجود نداشته باشد، نور تغییر نمی کند.

تست درب دمنده

مجوز: Creative Commons</a>
n</p>

n</p></div>”}

یک پیمانکار برای انجام تست درب دمنده استخدام کنید.
ایکس
منبع تحقیق

 • پیمانکار یک فن درب دمنده را در ورودی خانه شما قرار می دهد تا تمام هوای داخل خانه شما را مکش کند (فشار را کاهش دهد). این اجازه می دهد تا هوای بیرون از طریق نشتی وارد خانه شود.
 • در حالی که فشار خانه کم شده است، پیمانکار در داخل خانه حرکت می کند تا نشتی در کانال های هوا، سقف های افتاده، اطراف منافذ تاسیسات و لوله کشی و اتصالات دیوار و سقف داخلی و تیرچه های کف را تشخیص دهد.
 • یک پیمانکار همچنین می تواند نشت هوا را در اطراف دستگاه های برق و گاز، کابل و خطوط تلفن، در دستگاه های تهویه مطبوع و زیرزمین ها و اتاق زیر شیروانی تشخیص دهد.
مطلب پیشنهادی  نحوه بررسی و نگهداری سیستم گرمایشی

این مقاله پیدا کردن نشتی هوا برای اولین بار در سایتفروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس
منتشر شده است.

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *