tasisplus

نشانه هایی که ممکن است به خدمات تعمیر AC نیاز داشته باشید

استخدام یک متخصص برای خدمات تعمیر AC ممکن است گران باشد، اما اگر تعمیر و نگهداری عمومی واحد AC خود را انجام دهید، می توانید تماس های خدمات تعمیر AC را کاهش دهید. یکی از موثرترین و ساده ترین راه ها برای کارآمد نگه داشتن AC خود تعویض فیلتر حداقل یک بار در ماه است. هنگامی که فیلتری مسدود یا کثیف باشد باعث می شود تهویه مطبوع شما بسیار سخت تر کار کند. خرید فیلترهای جدید با بودجه شما آسان است، به افزایش عمر کولر گازی شما کمک می کند و به کاهش قبض آب و برق کمک می کند. همچنین باید مطمئن شوید که پره‌ها و کویل‌های AC در قسمت بیرونی دستگاه عاری از انسداد و تمیز باشند. گاهی اوقات زباله‌هایی مانند برگ‌ها در اطراف واحد AC جمع می‌شوند، بنابراین دستگاه شما مجبور است برای عملکرد سخت‌تر کار کند. برای تمیز کردن آن فقط از جارو و شلنگ معمولی باغچه استفاده کنید اما از واشر فشار استفاده نکنید. این می تواند با اسپری قوی به سیستم آسیب برساند.

حتی اگر به طور منظم از واحد تهویه مطبوع خود تعمیر و نگهداری می کنید، باز هم ممکن است زمان هایی وجود داشته باشد که لازم باشد با یک شرکت خدمات تعمیر AC تماس بگیرید. در اینجا چند نشانه برای جست و جو و گوش دادن وجود دارد که ممکن است نشان دهنده نیاز به خدمات باشد.

مطلب پیشنهادی  ایران رادیاتور : معرفی برند و محصولات پر فروش

• اگر به هیچ وجه کار نمی کند، ببینید آیا ترموستات در وضعیت «خنک» قرار گرفته است یا خیر. اطمینان حاصل کنید که دمای خنک کننده بالاتر از دمای خانه یا اتاق نباشد. اگر این دو چیز مشکلی ندارند، ممکن است یک شکن از کار افتاده باشد. پس از بررسی همه این موارد و واحد AC شما هنوز کار نمی کند، باید با تعمیرگاه AC تماس بگیرید.
• اگر صدای کارکرد آن را می شنوید اما هوای خنک از دریچه ها خارج نمی شود یا هوای خنک کمی دارد و ترموستات در دمای عملی قرار دارد، ممکن است داخل دستگاه مشکل داشته باشد.
• اکثر کولرگازی ها صدایی تولید می کنند که به نظر می رسد بخشی عادی از محیط باشد، اما اگر شروع به تولید صداهای عجیب و غریب غیر معمول کرد، باید با تعمیرگاه تماس بگیرید.
• اگر متوجه بوهای عجیب و غریب از واحد AC شدید، می تواند نشانه ای از وجود کپک، کپک یا کثیفی در داخل دستگاه باشد. هوای آلوده ای که AC خارج می کند در خانه به گردش در می آید و می تواند باعث مشکلات سلامتی شود. این مشکل باید در اسرع وقت برطرف شود.
• سیستم های تهویه مطبوع به طور معمول خاموش و روشن می شوند تا دمای ثابتی را در سراسر خانه حفظ کنند. اگر دمای بیرون گرمتر از حد معمول نباشد و شروع به خاموش شدن و روشن شدن بیشتر از حد معمول کند، این می تواند نشان دهنده وجود مشکل در واحد AC باشد.
• متوجه نشت آب در اطراف یا داخل دستگاه می شوید

مطلب پیشنهادی  چگونه کولر گازی خود را قبل از تماس برای سرویس چک کنید

Source by Lora Davis

The post نشانه هایی که ممکن است به خدمات تعمیر AC نیاز داشته باشید appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *