tasisplus

نحوه محاسبه قدرت فن صنعتی

نحوه محاسبه قدرت فن صنعتی

توانایی محاسبه صحیح قدرت فن برای بسیاری از کاربردهای مختلف مهم است، چه در حال محاسبه قدرت یک فن صنعتی یا یک فن خانگی باشید. هنگام محاسبه این مقدار، می‌توانید قدرتی را که یک فن از نظر تئوری نیاز دارد، تعیین کنید، اما باید توجه داشته باشید که قدرت واقعی مورد نیاز فن (به نام اسب‌بخار ترمز) همیشه بیشتر از آن چیزی است که محاسبه کرده‌اید، زیرا هیچ فن نمی‌تواند به آن برسد. برای تعیین دقیق اسب بخار ترمز، باید فن را تست کنید.

قدرت فن

n</p></div>”}

درک کنید که قدرت فن شامل چه چیزی می شود. قدرت فن دقیقاً اندازه گیری می کند که یک فن چقدر انرژی باید دریافت کند تا بتواند مقدار خاصی از جریان هوا را تولید کند. قدرت فن تابعی از فشار هوا و جریان هوا است و واحدهای اسب بخار معمولاً معیار مورد استفاده برای تعیین قدرت فن می باشد.

مطلب پیشنهادی  نکاتی برای انتخاب بهترین کولر گازی برای مصارف خانگی

فشار هوای فن

مجوز: Creative Commons</a>
n</p>n</p></div>”}

اندازه گیری فشار

فشار هوا را اندازه گیری کنید. اولین کاری که باید انجام دهید اندازه گیری فشار کل هوای فن است. این در اینچ گیج آب (iwg) اندازه گیری می شود. این واحد اندازه گیری است که برای محاسبات مختلف فن استفاده می شود.
ایکس
منبع تحقی

  • برای محاسبه آن باید یکی از انتهای مانومتر را در جایی که ورودی فن قرار دارد قرار دهید. سر دیگر مانومتر باید در انتهای خروجی فن قرار گیرد. اکنون به سادگی اختلاف ارتفاع مایع در دو طرف مانومتر را اندازه گیری کنید تا فشار کل را اندازه گیری کنید.
مطلب پیشنهادی  در خدمات تعمیر گرمایش AC به دنبال چه چیزی باشید

مانومتر

مجوز: Creative Commons</a>
n</p>n</p></div>”} سرعت هوا را اندازه گیری کنید. اکنون که فشار کل را دارید، باید سرعت هوا را بر حسب فوت بر ثانیه اندازه بگیرید. برای این کار به بادسنج پره ای نیاز دارید.

  • بادسنج پره ای را در نقاط مختلف صفحه فن قرار دهید تا بیش از یک اندازه گیری سرعت انجام شود. پس از انجام این کار، برای اندازه‌گیری دقیق سرعت هوا، تمام این قرائت‌ها را میانگین بگیرید. با توجه به دانشگاه کانکتیکات، مقدار توصیه شده برای اندازه گیری های مختلف سرعت ۹ است.

محاسبه قدرت

مجوز: Creative Commons</a>
n</p>

n</p></div>”}4

اندازه گیری قطر

قطر را اندازه گیری کنید. در این مرحله، باید قطر فن را به صورت دقیق اندازه گیری کنید. وقتی قطر را داشتید، آن را بر ۲ تقسیم کنید و حاصل را مربع کنید. پس از انجام این کار، آن را در ۳.۱۴ (یا پی) ضرب کنید تا ناحیه فن را بدست آورید.

مطلب پیشنهادی  نصب تهویه مطبوع

محاسبه قدرت

مجوز: Creative Commons</a>
n</p>

n</p></div>”}

جریان هوا را تعیین کنید. اکنون که منطقه فن را می دانید، زمان آن رسیده است که آن را در سرعت هوای فن ضرب کنید. این به شما جریان هوا را بر حسب CFM (یا فوت مکعب در دقیقه) می دهد.

محاسبه قدرت

مجوز: Creative Commons</a>
n</p>n</p></div>”} اسب بخار را تعیین کنید. برای یافتن اسب بخار، جریان هوا را در فشار کل ضرب کنید و حاصل را بر ۶۳۵۶ تقسیم کنید.
ایکس
منبع تحقیق

این مقاله نحوه محاسبه قدرت فن صنعتی برای اولین بار در سایتفروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس
منتشر شده است.

مقاله اصلی

مرجع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *