tasisplus

مزایای استفاده از فیلتر HVAC به عنوان فیلتر تهویه مطبوع

درباره رسانه فیلتر HVAC

فیلترهای هوا تنها یک هدف مشترک دارند و آن به حداکثر رساندن عملکرد سیستم گرمایش یا تهویه مطبوع، صرف نظر از برندها و انواع، در عین دستیابی به کیفیت متمایز هوای داخلی است.

این فیلترها همگی به عملکرد موثر سیستم گرمایش یا تهویه مطبوع کمک می کنند و با حذف یا جلوگیری از تجمع گرد و غبار، خاک و سایر ذرات ریز هوا امکان پذیر می شوند. ذرات هوا در این فیلترهای هوا جذب می شوند، بنابراین اگر از آن جلوگیری نشود، گرفتگی کاهش می یابد. در نتیجه، گرفتگی ممکن است منجر به آسیب احتمالی به تجهیزات شود که می‌تواند منجر به تعمیرات ناکارآمد، زمان‌بر یا کار و هزینه‌بر شود.

تعویض یا تمیز کردن فیلترها به طور قابل توجهی مورد تاکید است. تعجب آور نیست زیرا عدم انجام هر یک از این وظایف می تواند منجر به از دست دادن کارایی عملکردی تجهیزات شود. رسانه های فیلتر HVAC بسته به محیطی که برای تولید استفاده می شود در انواع مختلفی موجود است. این فیلترهای تهویه مطبوع شامل فیلتر فایبرگلاس، رسانه فیلتر پلی استر، رسانه فیلتر موی سگ، رسانه فیلتر آبی/سبز، رسانه فیلتر زغالی و موارد دیگر است. اگرچه بسیاری از آنها ارزان تر هستند، اما بیشتر آنها کارآمد نیستند.

مطلب پیشنهادی  نحوه حذف کولر گازی توکار

به عنوان مثال، بیشتر فیلترهای القایی طراحی شده به طور خاص برای سیستم‌های گرمایش و تهویه مطبوع خانگی از فایبرگلاس با ریسیدن نامرتب تکمیل می‌شوند. چنین فیلترهایی در اندازه‌ها و چگالی‌های مختلفی تولید می‌شوند، یکبار مصرف و ارزان‌تر هستند. متأسفانه، فیلترهایی که چگالی کمتری دارند ممکن است جریان هوای بیشتری را ایجاد کنند اما به طور موثر گرد و غبار را حذف نمی کنند. در مقابل، فیلترهایی با چگالی بالاتر قادر به خارج کردن ذرات بیشتر هوا هستند ممکن است با جریان هوا محدودتر باشند. فیلترهای متراکم بالاتر نیز می توانند فوراً با گرد و غبار و ذرات دیگر پر شوند.

مطلب پیشنهادی  راه اندازی ماشین آلات با واحدهای تهویه مطبوع قابل حمل

با این حال، با گذشت زمان، تولید و طراحی این فیلترها بهبود یافت و آنها را کارآمدتر کرد و نیاز به نگهداری کم حتی با قیمت مقرون به صرفه داشت.

چند نکته مفید

از آنجایی که حفظ فیلترها بسیار مهم است، نکات زیر می تواند برای نگهداری از رسانه فیلتر HVAC شما مفید باشد.

* مطمئن شوید که رطوبت نسبی در کانال به نقطه شبنم نمی رسد، در غیر این صورت محیطی مساعد برای رشد کپک ها و باکتری ها ایجاد می شود. فیلترها را بلافاصله پس از خیس شدن عوض کنید زیرا باعث رشد میکروب ها نیز می شود. همچنین فیلترها را در صورت آسیب جزئی یا عمده تعویض کنید.

* برای جلوگیری از گرفتگی اجازه ندهید گرد و غبار در این کانال جمع شود. رفع گرفتگی آن توسط تکنسین می‌تواند زمان‌بر باشد، زیرا ممکن است به کار زیادی نیاز داشته باشد، و بنابراین، می‌تواند هزینه بیشتری برای تعمیر یا تمیز کردن داشته باشد.

مطلب پیشنهادی  انواع رایانه و کاربرد آنها

* تغییر فیلترها را برای همه آسان کنید. می‌توانید این کار را با قرار دادن برچسب‌هایی که حاوی اطلاعات ضروری، به‌ویژه نوع فیلترها، افت فشار و تاریخ تغییر است، انجام دهید. به این ترتیب شما همه را آگاه می‌کنید و در نتیجه تعمیر و نگهداری بیشتر تقویت می‌شود.

نتیجه گیری، رسانه فیلتر HVAC از نظر مزایا و عملکردهای بهبود یافته راه طولانی را طی کرده است. این فیلترها کارآمدتر و مقرون به صرفه تر شده اند و نیاز به تلاش کمتری برای نگهداری دارند. بهتر از این نمی شود

Source by Sarah Connor

The post مزایای استفاده از فیلتر HVAC به عنوان فیلتر تهویه مطبوع appeared first on فروشگاه اینترنتی تاسیس پلاس.

مقاله اصلی

The post مزایای استفاده از فیلتر HVAC به عنوان فیلتر تهویه مطبوع appeared first on هاشور دیزاین.

مقاله اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *