hvac

Viper Boa Care (Candoia aspera aspera)

Viper Boas یک گونه شگفت انگیز از مارها است. آنها بسیار قوی هستند، با فلس های سخت و یک تیر مانند سر. آنها معمولاً قهوه ای نسبتاً مات هستند، اگرچه می توانند قرمز روشن یا نارنجی فوق العاده باشند. با این حال، آنها با فصول، دما و شاید تغییرات خلق و خوی تغییر رنگ می دهند. من نمونه های نارنجی شگفت انگیزی داشته ام که با گذشت زمان به قهوه ای تیره تبدیل می شوند. تقریباً تمام Viper Boa ها به صورت وحشی صید می شوند، در واقع من از هیچ پرورش دهنده موفقی نشنیده ام که اینها را پرورش داده و پرورش داده باشد. زنان باردار (باردار) اغلب وارداتی هستند و بچه های خود را در اسارت دارند. با این حال، اکثر این افراد در عرض 6 ماه به دلیل کمی یا بدون دلیل می میرند. با گذشت زمان، امیدواریم بتوانیم بیشتر در مورد این گونه بیاموزیم و با موفقیت آن را در اسارت تکثیر کنیم. Viper Boas مارهای نسبتاً آرامی هستند، اما در صورت استفاده نادرست می توانند با سرعت نور از این طرف به سمت دیگر بکشند. اگرچه آنها غیر سمی هستند، اما نیش بسیار بدی دارند. زنان بالغ می توانند به 80 سانتی متر برسند. اندازه نرها کمتر از نصف است.

مسکن

وقتی از هر مار به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کنید، عموماً می خواهید بتوانید مار را از بیرون محوطه آن، در طبیعی ترین محیطی که می توانید ارائه دهید، مشاهده کنید. این امر از نظر زیبایی شناختی دلپذیرتر خواهد بود و همچنین به وضعیت کلی مار کمک می کند. اگر مار محیط اطراف خود را دوست داشته باشد، واکنش تغذیه بهتری خواهد داشت و به طور کلی سریعتر رشد می کند. ویواریوم بزرگتر نیز به زندگی مار علاقه بیشتری می دهد و با افزودن شاخه ها و سایر محصولات طبیعی کیفیت زندگی مار را افزایش می دهید و از بی حالی و اضافه وزن آن جلوگیری می کنید. همچنین، قوی‌تر بودن باید در برابر هر گونه عفونت ویروسی یا هر مشکل دیگری که ممکن است در آینده با آن مواجه شود، مقاومت بیشتری داشته باشد.

برای یک Viper Boa بالغ، یک ویواریوم 60 سانتی متر طول x 45 سانتی متر عرض x 45 سانتی متر ارتفاع کافی است. این یک گونه ترسو است. بسیاری از نمونه ها وقتی در اسارت خریداری می شوند می توانند ماه ها بدون تغذیه بمانند. مهم است که این دوره انتقالی تا حد امکان بدون استرس باشد. ممکن است به یک محفظه کوچک و محدود بدون نور اضافی، دور از «ترافیک» انسان نیاز باشد. هنگامی که بوآ به طور منظم تغذیه می کند، یک ویواریوم بزرگتر با نور ممکن است ارائه شود.

محفظه های مار را می توان از تعدادی مواد ساخت. بیشتر مورد استفاده، چوبی با روکش ملامینه است که همه طرف ها را می پوشاند به جز قسمت جلویی که دارای درهای کشویی شیشه ای است. آکواریوم ها را می توان برای Viper Boas نیز استفاده کرد، اگرچه به جای درب اصلی آکواریوم، باید یک درب تخصصی خریداری یا ساخت. ضروری است وقتی به این فکر می کنید که از چه نوع محفظه ای استفاده می کنید، به این 6 عامل “SSSHHH” فکر کنید:

مطلب پیشنهادی  هنگام استخدام یک متخصص تهویه مطبوع به دنبال چه چیزی باشید

1) ایمنی – آیا مار یا مالک می تواند از محفظه یا هر وسیله ای که در آن نگهداری می شود به خود آسیب برساند؟

2) ایمن – آیا مار می تواند از هر سوراخ یا حفره کوچکی فرار کند؟

3) اندازه – آیا محفظه به اندازه مناسب خواهد بود؟

4) گرمایش – آیا محفظه قادر است دما را به درستی تنظیم کند؟

5) رطوبت – آیا محفظه در شرایط مرطوب به خوبی دوام می آورد؟ آیا تهویه کافی برای خروج رطوبت وجود دارد؟

6) بهداشتی – آیا محفظه تعداد زیادی باکتری در حفره های کوچک ایجاد می کند؟ تمیز کردنش راحته؟

با انجام مراحل بالا می توانید یک محفظه مناسب از مواد مختلف داشته باشید.

دکور

دکوراسیون مخزن شما دو هدف را دنبال می کند. اول اینکه پوشش اضافی برای مار شما باشد و دوم اینکه ظاهری طبیعی تر و دلپذیرتر داشته باشید. هنگام انتخاب دکوراسیون، به ایمنی مار فکر کنید. اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که تصمیم به استفاده از آن دارید، به طور ایمن ثابت شده باشد و هیچ سنگ، چوب یا هر چیز سنگینی نتواند سقوط کند و احتمالاً به مار آسیب برساند یا حتی آن را بکشد. همچنین باید مطمئن شوید که هر چیزی که استفاده می شود عاری از انگل باشد. اگر چیزی از بیرون برداشته شده است یا در اصل از بیرون آمده است، مانند پوست چوب پنبه، باید آن را بجوشانید یا آن را در فر با دمای 200 درجه فارنهایت به مدت تقریبی 30 دقیقه قرار دهید. انجماد برای برخی از انگل ها موثر است، اما برخی دیگر ماه ها در شرایط انجماد زنده می مانند. برخی از انگل‌هایی که در شرایط انگلیسی یافت می‌شوند، زمستان‌های گذشته در دمای منفی هستند، بنابراین کاملاً مؤثر نیستند.

هنگامی که تمام دکوراسیون شما عاری از انگل است، می توانید آن را در داخل محفظه خود قرار دهید. به عنوان یک قاعده کلی، اگر بتوانید روی یک آیتم فشار بیاورید تا آن را از بین ببرید، یک Viper Boa مطمئناً قادر به انجام این کار است. هنگام قرار دادن سنگ ها یا اجسام سنگین، مطمئن شوید که کاملاً ایمن هستند. اگر باز هم ناخوشایند است، آنها را پیچ کنید یا از چسب فوق العاده برای ثابت کردن آنها استفاده کنید. اگر امکان پذیر نیست، قانون ساده است: کالا را در vivarium قرار ندهید!

مطلب پیشنهادی  انتخاب شرکت مناسب برای تعمیر سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع

اگر تصمیم دارید برای یک محوطه بزرگتر بروید، باید تعداد زیادی پوشش و مناطق مخفی فراهم کنید. یک مخفیگاه می تواند هر چیزی باشد، از یک جعبه ظروف با سوراخ بریده شده تا یک قطعه طبیعی از پوست چوب پنبه. مارک های بسیاری از گیاهان و تزئینات تقلبی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید که هم برای حیوان بی خطر است و هم برای چشم دلپذیر است. پوست چوب پنبه تقریباً از هر فروشگاه حیوانات خانگی خزندگان در بریتانیا در دسترس است و اگر آن را در انبار نداشته باشند، می توان آن را سفارش داد. این پوشش عالی برای هر خزنده ای است و 100٪ طبیعی است. یکی از مواردی که باید در مورد اندازه ویواریوم در نظر بگیرید، این است که هر چه بزرگتر بروید، مناطق مخفی بیشتری را باید فراهم کنید. من حداقل یک مکان مخفی در هر فوت در طول محوطه را توصیه می کنم.

توجه: هرگز از نوار چسب در محفظه استفاده نکنید. این حادثه ای است که منتظر وقوع است. باور کن؛ برداشتن نوار چسب از روی هر مار کار آسانی نیست!

گرمایش

Viper Boas در طبقات جنگلی انبوه یافت می شود و در معرض دمای نسبتاً ثابت هوا قرار دارد. آنها در برابر نور خورشید قرار نمی گیرند و بنابراین تهیه یک نقطه گرم اختصاصی برای آنها اهمیت چندانی ندارد. در عوض، داشتن دمای نسبتاً ثابت هوا بین 85-90 درجه فارنهایت در طول روز و 80-85 درجه فارنهایت در طول شب خوب است. یک کاسه آب بزرگ باید برای مار ارائه شود تا در صورت لزوم به طور کامل در آب فرو برود. اگر وایپر بوآ شما دائماً این کار را انجام می دهد، به احتمال زیاد ویواریوم خیلی داغ است و باید کمی خنک شود.

به نظر من، روش ایده آل برای گرم کردن محفظه Viper Boa استفاده از صفحه قدرت است. این یک صفحه مربع نازک کوچک به ضخامت حدود 25 میلی متر است که در بالای ویواریوم پیچ می شود. نیازی به محافظت ندارد، زیرا هیچ راهی وجود ندارد که مار بتواند آن را بگیرد. تقریباً برای چشم نامرئی است زیرا به سادگی روی سقف ویواریوم می نشیند. تنها برند موجود در بریتانیا HabiStat Reptile Radiator است. این 75 وات است و برای هر ویواریوم تا طول 4 فوت و احتمالاً بزرگتر کافی است. هیچ نوری تولید نمی کند و بنابراین در ویواریوم به نوعی نورپردازی نیز نیاز خواهید داشت. یک صفحه برق باید همراه با یک ترموستات متناسب با پالس HabiStat استفاده شود، که به محض اینکه دما از مقدار تنظیم شده بالاتر رفت، جریان برق را به صفحه برق متوقف می کند و به محض اینکه خیلی خنک شد دوباره روشن می شود. این یکی از دقیق ترین ترموستات های موجود در بازار امروز است.

مطلب پیشنهادی  اهمیت و مزایای خدمات تهویه مطبوع

بخاری‌های سرامیکی، لامپ‌های نقطه‌ای و تشک‌های حرارتی نیز راه‌هایی برای گرم کردن ویواریوم هستند. همه اینها مزایا و معایب خود را دارند، اما به نظر من، هیچکدام به خوبی یک صفحه قدرت نیستند.

نورپردازی

Viper Boas در درجه اول شبگرد هستند، به این معنی که در تاریکی شب بیرون می روند. این زمانی است که شکارچیان اصلی آنها در خواب هستند و طعمه آنها بیدار است. نور برای این گونه مهم نیست. با این حال، وجود نور مصنوعی در ویواریوم از نظر زیبایی برای صاحب آن خوشایند است و افزودنی خوبی برای محفظه مار است. آنها از این به عنوان یک دوره عکس استفاده می کنند، و ساعت معمولی آنها به طور کلی با تنظیماتی که نور خود را روی آن تنظیم کرده اید، تنظیم می شود.

آنها نیازی به نور خاصی ندارند، مانند نور ماوراء بنفش D3 که معمولاً برای گونه های روزانه استفاده می شود. لامپ فلورسنت نور خورشید طبیعی آرکادیا یک نوع نورپردازی خوب است. این در طول های 12 اینچ تا 48 اینچ ارائه می شود و من به شما پیشنهاد می کنم از بزرگترین اندازه ای که در داخل ویواریوم قرار می گیرد استفاده کنید.

رطوبت

Viper Boas در بیشتر گینه نو و جزایر اطراف آن وجود دارد و بنابراین در معرض رطوبت بالایی قرار دارد. این باید در اسارت تکرار شود تا به سلامت عمومی و رفاه مار شما کمک کند. محدوده رطوبت 80 تا 90 درصد به مار اجازه می دهد تا پوست خود را به درستی صاف کند و کمتر مستعد مشکلاتی مانند عفونت های تنفسی شود.

تغذیه

به جوانان یا نرها باید موش های فازی یا کوچک ارائه شود و با رشد موش ها یا موش ها باید بزرگتر شوند. یک بوآ افعی ماده بالغ باید از موش های از شیر گرفته شده تغذیه شود. هر 2 هفته یکی از اینها کافی است. یک نر بالغ ممکن است از موش‌های صحرایی یا موش‌های بزرگ استفاده کند. نوجوانان باید به طور منظم تغذیه شوند، هر 7 روز ایده آل است. میزان متابولیسم آنها بیشتر از بزرگسالان است و همانطور که در حال رشد هستند، برای ادامه فعالیت به غذای بسیار بیشتری نیاز دارند. Viper Boas در مقایسه با بسیاری از مارها متابولیسم پایینی دارد، حرکت آنها بسیار کم است و به همان مقدار غذا نیاز ندارند که بسیاری از گونه های دیگر نیاز دارند. مارها این قابلیت را دارند که ذخیره عظیمی از چربی را ایجاد کنند و به راحتی چاق می شوند. با این حال، کاهش وزن، کار بسیار دشوارتری است. مارهای چاق به دلیل مشکلات کبدی و کلیوی به اندازه یک مار سالم عمر نمی کنند. اگر در مورد وزن مار خود مطمئن نیستید، با یک دامپزشک خزندگان مشورت کنید.Source by Chris M Jones

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *