hvac

5 نکته برای خرید و استفاده از دستگاه تصفیه هوا

بهتر است قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا تحقیق کنید. با این حال، انتخاب بهترین دستگاه کافی نیست. همچنین باید نحوه استفاده صحیح از آن را یاد بگیرید. با این حال، قبل از اینکه استفاده از آن را بیاموزید، مطمئن شوید که نکاتی را که در زیر ارائه شده است را دنبال کرده اید تا بهترین تصفیه کننده هوا را دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

1. بهترین مکان را انتخاب کنید

از آنجایی که دستگاه‌های تصفیه هوا دارای فن‌هایی هستند که هوا را به داخل می‌کشند، باید فضای تنفسی کافی در اتاقی که در آن قرار گرفته‌اند در اختیار آن‌ها قرار گیرد. بنابراین، مطمئن شوید که دستگاه را چند فوت دورتر از دیوار یا هر نوع مانع دیگری قرار دهید.

جدای از این، از آنجایی که دستگاه در اندازه های مختلف تولید می شود، مهم است که اندازه مناسب را بر اساس اندازه اتاق، دفتر یا اتاق خواب خود انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی  ایده های تجاری درخشان: محصولات جانبی بی فایده را به پول نقد تبدیل کنید

2. آن را در جهت راست قرار دهید

اگر اتاق بزرگی دارید، جریان هوای تازه و تمیز از دستگاه باید به سمت مکانی که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید هدایت شود. از طرف دیگر، اگر قرار است آن را در یک اتاق کوچک قرار دهید، انتخاب مکان مهم نخواهد بود زیرا هوای تمیز در کل اتاق حرکت می کند.

3. دستگاه را خاموش نکنید

اگر سیگاری هستید یا یکی از اعضای خانواده شما به بیماری تنفسی مانند آسم مبتلا است، مطمئن شوید که دستگاه را در تمام طول روز فعال نگه دارید. امروزه دستگاه‌های تصفیه هوا بسیار کارآمد هستند. بنابراین، حتی اگر ساعت ها آنها را روشن نگه دارید، نیازی به نگرانی نیست.

مطلب پیشنهادی  سیستم تهویه مطبوع مینی اسپلیت - مینی اسپلیت برای چه فضاهایی مناسب است؟

مانند تمیز کردن خانه، تمیز نگه داشتن هوای خانه نیز به همان اندازه مهم است. پس از همه، شما نمی خواهید در هوای کثیف نفس بکشید.

4. درها و پنجره ها را بسته نگه دارید

درست مانند یک تهویه مطبوع، یک دستگاه تصفیه هوا نمی تواند هوای بیرون را تمیز کند. بنابراین، شما نمی خواهید درها و پنجره ها را تا زمانی که دستگاه روشن است بسته نگه دارید.

گذشته از این، ممکن است بخواهید درها یا پنجره های نشتی را آب بندی کنید. اگر می خواهید از خروج هوای تصفیه شده از اتاق خود جلوگیری کنید، این مهم است.

5. فیلترها را به طور منظم تغییر دهید

قبل از خرید، مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام دهید. در حالت ایده‌آل، شما باید واحدی تهیه کنید که دارای فیلترهای کربن و هپا باشد. هنگامی که آن را خریداری کردید، باید توصیه های سازنده را در مورد نگهداری از دستگاه دنبال کنید.

مطلب پیشنهادی  5 عاملی که باید هنگام جستجوی یک شرکت تعمیر AC خوب در نظر بگیرید

فیلترها باید به صورت سالیانه تعویض شوند. اگر واحد دارای واحدهای قابل شستشو است، باید هر دو روز یکبار بیرون آورده و تمیز شوند. از آنجایی که دستگاه فقط در صورتی کار می کند که فیلترها در وضعیت کار قرار داشته باشند، مطمئن شوید که اجازه ندهید فیلترها مسدود شوند.

غذای آماده

به طور خلاصه، با نصب یک دستگاه تصفیه هوای خوب، می توانید زندگی خود را بسیار راحت تر کنید. بنابراین، انتخاب بهترین واحد بسیار مهم است، به خصوص اگر می خواهید خانواده خود را ایمن نگه دارید. گذشته از این، باید بتوانید دستگاه را به درستی کار کنید تا مطمئن شوید بهترین تجربه را به دست می آورید.Source by Arthur Huang

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *