hvac

4 ویژگی که هنگام خرید پنکه سقفی باید به آن توجه کنید

می دانیم که نصب پنکه سقفی علاوه بر کولر گازی در اتاق می تواند به شما کمک کند تا مقدار زیادی در هزینه صرفه جویی کنید. در واقع، می توانید از این واحدها برای کاهش دما تا 4 درجه استفاده کنید. بعلاوه، هیچ گونه احساس راحتی نخواهید داشت. طبق آمار، با این وسایل می توانید تا 10 درصد در قبض برق خود صرفه جویی کنید. اگر به دنبال سرمایه گذاری روی پنکه سقفی هستید، پیشنهاد می کنیم ابتدا چند ویژگی مهم را در نظر بگیرید. در زیر تعدادی از آنها ذکر شده است.

پنکه

اول از همه، باید بدانید که پنکه های سقفی چگونه طبقه بندی می شوند. می توانید آنها را بر اساس قطر تیغه ها مرتب کنید. اگر اتاق بزرگتری دارید به یک واحد بزرگتر نیاز دارید. به عنوان یک قاعده کلی، یک دهانه تیغه از 24 تا 42 اینچ برای یک اتاق لباسشویی کوچک کافی است. از طرف دیگر، اگر اتاق نشیمن یا اتاق خواب دارید، دهانه تیغه ها باید 45 تا 50 اینچ باشد.

مطلب پیشنهادی  جواهرات با روکش نقره و رودیوم - مراقبت از جواهرات شما

CFM

CFM کوتاه شده برای فوت مکعب جریان هوا در دقیقه است که فاکتور مهم دیگری است که باید در نظر گرفت. اساساً این رقم نمایانگر اثر خنک کننده ای است که هنگام کار کردن فن احساس می کنید. پیشنهاد می کنیم به دنبال بالاترین مقدار CFM باشید تا بتوانید با کم کردن ترموستات مقداری انرژی صرفه جویی کنید.

به خاطر داشته باشید که یک فن با CFM بالاتر ممکن است موتور بزرگتری داشته باشد. در نتیجه، برای ارتقا به انرژی بیشتری نیاز دارد. با این حال، این هزینه کسری از هزینه روشن نگه داشتن کولر گازی در تابستان خواهد بود. در حالت ایده آل، مقدار CFM باید بین 6000 تا 7000 CFM باشد.

مطلب پیشنهادی  تست بانک بار برای تأیید عملکرد ژنراتور

موتور

اگرچه یک پنکه سقفی به اندازه یک نرم کننده سال جدید هزینه ندارد، مطمئن شوید که در نهایت پول خود را هدر ندهید. بنابراین، پیشنهاد می کنیم به دنبال محصولی باشید که بالاترین ارزش CFM را ارائه می دهد. جدا از این، بهترین نوع موتور صدای کمتری تولید می کند و تکان نمی خورد. از آنجایی که قرار است روزانه چندین ساعت از این فن استفاده کنید، مطمئن شوید که صدای زیادی تولید نمی کند.

تیغه ها

به طور معمول، اولین چیزی که هنگام نگاه کردن به فن متوجه می شوید، تیغه ها هستند. برخلاف شکل تیغه ها، زاویه و تعداد تیغه ها از نظر عملکرد اهمیت بیشتری دارد. امروزه پنکه های سقفی دارای 4 تا 5 پره هستند. در حال حاضر، مهم است که به خاطر داشته باشید که تعداد پره های بیشتر به این معنی نیست که فن هوای بیشتری تولید می کند. مشکل این است که هر چه تعداد تیغه ها بیشتر باشد، کشش بیشتر است. تا آنجا که به کارایی مربوط می شود، سه تیغه کافی است.

مطلب پیشنهادی  بخاری های بدون تهویه گازی - مزایا و انواع

از طرف دیگر، اگر به دنبال بهترین معامله هستید، ممکن است بخواهید به سراغ محصولی بروید که دارای 4 یا 5 تیغه است. جدا از تعداد تیغه ها، زاویه تیغه ها نیز اهمیت زیادی دارد. دقت کنید که زاویه حداقل 12 درجه باشد.

به طور خلاصه، پیشنهاد می کنیم هنگام جستجوی بهترین پنکه سقفی برای خانه یا محل کار خود، این عوامل را در نظر بگیرید.Source by Abdul Waheed Zafar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *