hvac

گزینه های خنک کننده کارآمد انرژی

اگر شما هم مانند اکثر صاحب خانه ها هستید، یک کولر گازی کم مصرف می تواند تفاوت زیادی در بودجه انرژی خانه شما ایجاد کند. با افزایش قیمت انرژی، مطمئناً می خواهید آنچه را که می توانید برای استفاده بهتر از کولر گازی فعلی خود انجام دهید یا کارآمدترین تهویه مطبوع جدیدی را که می توانید بخرید پیدا کنید.

راه های زیادی وجود دارد که می توانید هزینه های خنک کننده را کاهش دهید، چه از کولر گازی فعلی خود استفاده کنید و چه قصد خرید یک کولر گازی با راندمان بالا را دارید. اکثر سیستم های تهویه مطبوع که امروزه فروخته می شوند در مقایسه با سیستم های تهویه مطبوع سال های گذشته صرفه جویی در مصرف انرژی دارند. صرفه جویی در انرژی این روزها در ذهن همه است زیرا برای محیط زیست و همچنین بودجه شما مفید است.

کاهش مصرف انرژی می تواند به صرفه جویی در هزینه کمک کند

کاهش مصرف انرژی از تهویه مطبوع می تواند تفاوت زیادی در کل بودجه انرژی شما ایجاد کند. اگر مطمئن نیستید که چقدر انرژی مصرف می کنید یا در مورد نوع تهویه مطبوع برای خرید سوالی دارید، بهتر است با یک پیمانکار حرفه ای تهویه مطبوع مشورت کنید.

مطلب پیشنهادی  مزایا و معایب استفاده از کمپرسورهای هوای گازی

حتی ممکن است در نظر داشته باشید که یک ممیزی انرژی در خانه خود انجام دهید تا بهترین اقدام را تعیین کنید. ممیزی می تواند هر مشکلی در مورد عایق کاری، سایه، تهویه یا سایر عواملی که ممکن است داشته باشید که بیشترین مصرف انرژی را دارند و هزینه کمی برای شما به همراه دارند، آشکار کند.

خرید کولر گازی جدید کم مصرف

اگر به دنبال یک واحد تهویه مطبوع جدید هستید، متوجه خواهید شد که واحدهای AC امروزی نسبت به 10 سال پیش بسیار بازده انرژی بیشتری دارند. مطمئن شوید که تهویه مطبوع مناسب برای خانه خود دارید، زیرا یک واحد بزرگ بسیار کارآمدتر است. ممکن است یک دستگاه تهویه مطبوع مرکزی بزرگ داشته باشید، و بهتر است به دنبال یک پیمانکار حرفه ای تهویه مطبوع باشید تا به شما کمک کند تا دقیقاً آنچه را که نیاز دارید بر اساس اندازه خانه، چیدمان و اندازه کلی اتاق ها به دست آورید.

مطلب پیشنهادی  گزینه های مختلف تهویه مطبوع شما چیست؟

کولر گازی خود را تمیز و نگهداری کنید

برای اینکه دستگاه تهویه مطبوع خود را با حداکثر کارایی کار کند، دستگاه را به طور مرتب نگهداری کنید و مبرد را در فواصل زمانی منظم بررسی کنید. دریچه‌ها، باله‌ها، فیلترها، کویل‌ها را که در معرض آن قرار دارند، بررسی کنید و مطمئن شوید که فاقد گرد و غبار و رطوبت هستند. تمیز نگه داشتن و تعویض آن فیلترها، و تعمیر دستگاه می تواند به کارکرد روان و کارآمد کمک کند.

نکاتی برای کمک به کنترل هزینه های تهویه مطبوع

زمانی که دمای روز در بالاترین حد خود است، زمان آن نیست که AC را به حداکثر درجه برسانید. همیشه بهترین کار این است که اتاق های خود را تا دمای دلخواه خنک کنید در حالی که دمای بیرون سرد است. انرژی بسیار کمتری را برای سیستم تهویه مطبوع مصرف می کند تا یک اتاق را در زمانی که بیرون خنک تر است خنک کند. یکی دیگر از عادت های پس انداز پولی که می توانید ایجاد کنید این است که در صورت امکان، واحد خود را در زمانی که یک روز دور هستید خاموش کنید یا دکمه دما را پایین بیاورید. زمان بسیار کمی طول می کشد تا واحد شما شروع به راحت کردن اتاق کند و در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

مطلب پیشنهادی  Array

از فن ها برای تکمیل سیستم تهویه مطبوع خود استفاده کنید

پنکه های سقفی می توانند به گردش هوا در اطراف اتاق کمک کنند و می توانند به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کنند. پنکه‌ها هوای مطبوع داخل خانه را به اطراف می‌برند و به گردش آن هوای خنک در سراسر خانه کمک می‌کنند. این به خنک نگه داشتن دما و صرفه جویی در مصرف انرژی و پول کمک می کند. استفاده از فن ها برای تکمیل AC شما بسیار کاربردی است زیرا فن ها در مقایسه با بالا بردن کنترل های کولر گازی شما انرژی کمتری مصرف می کنند.Source by Donna Kshir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *