hvac

گرمایش تخته دامن به عنوان یک صرفه جویی در انرژی – مزایا و معایب

هدف از گرمایش تخته دامن، صرفه جویی در مصرف انرژی برای صاحب خانه، با به حداقل رساندن تلاش دیگ بخار یا منبع حرارتی برای دستیابی به حداکثر دما برای یک سیستم گرمایشی است. در حالی که این به طور کلی درست است، این ادعا باید با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود که سیستم چقدر انرژی می تواند ذخیره کند.

سیستم تخته دام با لوله های باریک جریان و برگشت طراحی شده است که برای پر شدن به آب کمتر و بنابراین حرارت کمتری نیاز دارد. بنابراین این ادعا که یک سیستم گرمایش حاشیه ای نیاز کمتری به دیگ یا منبع گرما دارد، درست است.

با این حال، طول یا مقدار گرمایش فعال در این سیستم ممکن است بیشتر از سطح گرمایش ترکیبی یک سیستم رادیاتور سنتی باشد. بنابراین، در حالی که دیگ بخار یا منبع گرما از نظر فنی برای رسیدن به دمای مطلوب کمتر کار می کند، ممکن است برای بیرون راندن گرما به یک منطقه کلی بزرگتر کار کند.

مطلب پیشنهادی  چگونه "پختن" رشته فرنگی رامن بدون حرارت

این افزایش سطح گرمایش مستقیم یکی از نکات مهم فروش سیستم رادیاتور تخته‌ای است. با گرم کردن مستقیم قسمت‌های بیشتری از یک اتاق (یعنی با گرما منتشر شده از یک منبع نزدیک به جای پخش شدن از یک رادیاتور داغ در انتهای دیگر اتاق)، سیستم دامن به طور بالقوه قادر است گرمای اتاق را یکنواخت‌تر و کار کند. در دمای پایین تر از معادل مبتنی بر رادیاتور خود.

البته سیستم دامن گرمکن نیز به طور موثر یک سیستم رادیاتوری است – فقط به صورت مینیاتوری. بنابراین، به جای تمرکز تمام توان گرمایشی در یک واحد جامد، که برای پرتاب آن گرما در کل منطقه مکعبی فضایی که قرار است گرم شود، مورد نیاز است، نسخه تخته دام آن را پخش می کند.

بنابراین، از نظر فیزیک ساده، انرژی مورد نیاز برای هر دو باید تقریباً یکسان باشد. اگر سیستم گرمایش تخته دام به سادگی مجموعه ای از رادیاتورهای بسیار کوچک باشد که همگی از یک نوع دیگ بخار نیرو می گیرند و میانگین گرمای اتاق را به همان دما افزایش می دهند. پس قدرتی که برای انجام آن استفاده می کنند باید تقریباً یکسان باشد.

مطلب پیشنهادی  مواد اولیه یک بولدوزر

تفاوت در این واقعیت نهفته است که حداکثر دمای مورد نیاز برای رسیدن به میانگین گرما، زمانی که منبع گرمای تابشی در سراسر اتاق پخش می شود، به طور قابل توجهی کمتر است. این بدان معنی است که دیگ بخار یا منبع برق حرارت مرکزی نیازی به اعمال بیش از حد خود ندارد – و بنابراین برای رسیدن به دمای تنظیم شده یک درجه سوخت کمتری مصرف می کند. این تقریباً مشابه تفاوت در مصرف سوخت بین رانندگی سریع و رانندگی با سرعت اندازه گیری شده تر است.

صرفه جویی جدی ارائه شده توسط سیستم تخته دامن گرم کن زمانی اتفاق می افتد که مالک ملک آن را به منابع گرمایی با انرژی کمتر متصل کند. و عایق های جدید را برای همراهی با سیستم جدید نصب می کند. با اتصال تخته‌های گرم شده به یک منبع حرارتی با حداکثر دمای پایین‌تر (مانند پمپ حرارتی منبع هوا)، صاحب ملک مقدار انرژی خروجی بالایی را که سیستم می‌تواند ارائه دهد، کاهش می‌دهد. منبع گرما می تواند به راحتی در دمای متوسط ​​پایین تر کار کند زیرا (همانطور که اشاره شد) خود تخته های دامن گرم شده برای ارائه دمای کلی مورد نیاز برای خانه نیازی به گرم شدن به همان درجه ندارند.

مطلب پیشنهادی  4 ویژگی که هنگام خرید پنکه سقفی باید به آن توجه کنید

بنابراین، نتیجه‌گیری اساسی این است که – یک سیستم تخته‌ای با گرمکن دارای ظرفیت صرفه‌جویی در مصرف انرژی نسبت به سیستم‌های گرمایش مرکزی سنتی است. اما برای رسیدن به پتانسیل کامل خود به کمک نیاز دارد. ترموستات ها و کنترل های گرمایش منطقه ای کمک می کنند. همانطور که عایق جدید و گنجاندن منبع حرارتی کم توان در قلب نصب است. هر چه یک صاحب خانه عوامل صرفه جویی انرژی بیشتری را با هم ترکیب کند، اثر صرفه جویی در انرژی بیشتر قابل توجه است.Source by Serhiy Korohoda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *