hvac

چگونه درخت زیتون را در یک ظرف پرورش دهیم

درختان زیتون طعم مدیترانه ای را به هر مکانی اضافه می کنند. برای لذت بردن از برگ های چرمی و سبز خاکستری درخت زیتون نیازی به زندگی در جنوب اروپا یا کالیفرنیا ندارید. همچنین نیازی به داشتن یک باغ ندارید زیرا درختان زیتون را می توان به راحتی در بالکن یا داخل خانه پرورش داد.

اکثر مهدکودک ها درختان زیتون گلدانی را برای فروش عرضه می کنند. شما باید یک سال بعد درخت زیتون را دوباره گلکاری کنید زیرا ریشه ها در ظرف معمولی شلوغ می شوند. برای اینکه درخت زیتونتان راحت باشد، پیشنهاد می‌کنم یک گلدان بزرگ تراکوتا با سوراخ زهکشی در پایین، خاک گلدان با زهکشی سریع و یک کود متعادل برای گیاهان آپارتمانی در همان روز برای خودتان بخرید.

برای درخت زیتون خود مکانی را پیدا کنید که در نزدیکی یک پنجره آفتابی رو به جنوب قرار دارد. درخت زیتون شما برای رشد به 6 ساعت نور مستقیم خورشید در روز نیاز دارد. گلدان را نباید نزدیک رادیاتور یا دریچه گرما قرار داد. همچنین در نظر بگیرید که اگر گیاه را در نزدیکی پنجره قرار دهید، می تواند به عنوان یک ذره بین عمل کند و درخت زیتون را “سوزاند”.

مطلب پیشنهادی  با توصیه های صرفه جویی در مصرف انرژی، وقتی از ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید سبز باشید

بعد از اینکه مکانی دلپذیر برای درخت زیتون خود پیدا کردید، باید درخت خود را به گلدان پیوند بزنید. پیشنهاد می کنم ابتدا گلدان تراکوتا را در جای خود قرار دهید و خاک و درخت خود را به گلدان بیاورید و در آنجا کار کنید زیرا زمانی که گلدان از خاک پر شد، جابجایی آن می تواند بسیار سنگین باشد.

ابتدا گلدان سفالی را تا نیمه با مخلوط گلدانی پر کنید.

سپس مخلوط گلدان را مرطوب کنید.

برای جدا کردن درخت زیتون بدون آسیب به ریشه از ظرف اصلی باید لبه آن را ببندید و سپس گلدان را وارونه کنید.

مطلب پیشنهادی  نوآوری سبز - چگونه در دنیای نامشخص رقابت را شکست دهیم

با پاشنه دست به آرامی روی قابلمه ضربه بزنید.

درخت زیتون به بیرون سر خواهد خورد.

درخت را بردارید و کناره های توپ ریشه را با شست خود شل کنید.

توپ ریشه درخت زیتون را طوری قرار دهید که حدود 1 اینچ زیر لبه گلدان قرار گیرد.

سپس گلدان را با بقیه مخلوط خاک پر کنید.

خاک اطراف درخت زیتون را محکم کنید.

سپس به طور کامل آب دهید.

با قرار دادن انگشت خود در مخلوط خاک متوجه خواهید شد که چه زمانی درخت زیتون خود را آبیاری کنید. اگر 1 اینچ زیر سطح خشک شد، خوب آبیاری کنید. در فصول سردتر درختان زیتون استراحت طبیعی دارند، بنابراین در پاییز و زمستان به آبیاری کمتری نیاز خواهید داشت. اما مطمئن شوید که خاک هرگز به طور کامل خشک نمی شود! در زمستان فقط یک بار در ماه و در تابستان هر دو هفته یکبار نیاز به کود دهی دارید.

مطلب پیشنهادی  واحدهای انتقال هوا و اجزای مهم آن

می توانید در فصل بهار نوک شاخه ها را هرس کنید تا رویش بوته ای روی سر ایجاد شود. برش ها را در جایی که یک جفت برگ به ساقه می چسبد ایجاد کنید.

متأسفانه درختان زیتون گاهی قربانی فلس‌های نرم بدن می‌شوند که حشرات کوچک قهوه‌ای مایل به زرد هستند که خود را به ساقه درختان می‌چسبند و شیره گیاه را می‌مکند. برای از بین بردن رسوب، باید درخت را با صابون حشره کش اسپری کنید. مراکز باغ انواع مختلفی از درمان ها را برای استفاده در فضای داخلی دارند.

از درخت زیتون خود لذت ببرید.Source by Alissa Mattei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *