hvac

چگونه تلوژن افلوویوم (TE) را از AGA (آلوپسی آندروژنیک) متمایز کنیم

من سؤالات زیادی در مورد چگونگی تشخیص اینکه ریزش مو ناشی از TE (تلوژن افلوویوم) یا AGA (آلوپسی آندروژنیک است) دارم. من معتقدم که این به این دلیل است که بیشتر TE را موقتی می دانند در حالی که AGA ناامیدتر یا دائمی تر دیده می شود. (البته این تصور همیشه درست نیست. آلوپسی آندروژنیک را می توان با موفقیت درمان کرد و تلوژن افلوویوم می تواند به نوع مزمن تبدیل شود که پایانی برای آن وجود ندارد.)

اگرچه چند دستورالعمل کلی وجود دارد که به شما کمک می کند تا مشخص کنید که چه نوع ریزش مو ممکن است داشته باشید، بدانید که برای هر قانون استثناهایی وجود دارد. در مقاله بعدی در مورد این موضوع بیشتر بحث خواهم کرد.

چقدر ریزش مو دارید؟: آیا می ریزد یا نازک می شود؟: به طور کلی، افراد مبتلا به TE می ریزند در حالی که افراد مبتلا به AGA رشته های نازک یا کمتری در روز بیرون می آورند. نادیده گرفتن ریزش بسیار سخت است و اگر آن را تجربه می کنید، احتمالاً لازم نیست برای طبقه بندی آن بپرسید زیرا به سادگی مو در همه جا وجود دارد. اگر انگشتان خود را در آن بگذرانید، با چندین رشته خرج شده کنار خواهید آمد. اگر موهایتان را شانه کنید یا برس بزنید، تارهای زیادی روی برس شما وجود خواهد داشت. و وقتی آن را می شویید، نمی توانید حضور آن را در فاضلاب نادیده بگیرید. با این گفته، اشکال بسیار تهاجمی از ریزش مو ناشی از آندروژن وجود دارد که خود را مانند TE نشان می دهد، اما این کمی نادرتر است.

مطلب پیشنهادی  کابین های سایت می توانند از عملکرد انرژی با رتبه A نیز بهره مند شوند

افراد مبتلا به ریزش ژنتیکی یا آندروژنی ممکن است مقدار مشکل یا دردسرساز موی خود را از دست بدهند، اما اغلب به سطوح بالای ریزش روزانه نمی رسد. ممکن است متوجه شوید که موهای بیشتری نسبت به حالت معمولی بیرون می‌آیند، اما ممکن است در سطحی نباشید که همیشه تارهای موی سرتان خرج شده باشد.

آیا ریزش موی شما طرحی است و در نواحی آسیب پذیر روی سر شما رخ می دهد؟: اغلب تصور می شود که ریزش موی ناشی از AGA ظاهر می شود و در مناطق خاصی قابل توجه است. اینها تاج، شقیقه ها، خط موی جلویی و قسمت بالایی با خط قسمت هستند. تصور می شود که این نواحی بیشتر مستعد ابتلا به DHT هستند. با این حال، من استدلال می‌کنم که این مناطق نیز پراکنده‌ترین مناطق روی سر شما هستند و به همین دلیل است که می‌توانید از دست دادن نوع TE را در این مناطق مشاهده کنید. از آنجایی که برای شروع، موهای کمتری دارید، پس از یک ریزش زیاد، این نواحی بیشترین ضربه را خواهند دید و بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. با این حال، اگر ریزش موی شما بیشتر طرح دار است تا پراکنده، این یک دلیل بیشتر برای مشکوک شدن به AGA است.

مطلب پیشنهادی  مزایا و معایب استفاده از سیستم گرمایش مرکزی

رشد مجدد شما چگونه است؟: تصور رایج در مورد رشد مجدد این است که اگر کوچک شده است یا به صورت بیمار، نازک یا ریز ظاهر می شود، باید به آلوپسی آندروژنیک مشکوک شوید زیرا کوچک سازی نشان می دهد که رشد مجدد تحت تأثیر حساسیت به DHT یا آندروژن ها قرار گرفته است. همچنین این تصور رایج است که فردی که TE را تجربه می کند، رشد مجدد سالم تری خواهد داشت. این اغلب مورد است، اما باز هم استثنا وجود دارد. افراد مبتلا به ریزش مزمن (CTE) گاهی اوقات ممکن است موهای کوچکی داشته باشند. و افرادی که به دلیل مسائل پزشکی مانند مشکلات تیروئید یا آدرنال دچار ریزش می شوند نیز می توانند با رشد مجدد مشکل داشته باشند. بنابراین اگر در حال مشاهده رشد مجدد نازک هستید، فکر کردن خودکار به AGA ممکن است اشتباه باشد.

مطلب پیشنهادی  محصولات PEX راه حل هایی را برای مشکلات لوله کشی و گرمایش شما ارائه می دهند

درمان های مشابه: من نیاز روانشناختی برای تشخیص نوع از دست دادن را درک می‌کنم، اما در اکثر مواقع، چه تمایز قائل شوید یا نه، اولین خط درمان یکسان است. شما همچنان باید التهاب را کاهش دهید و از رشد مجدد سالم حمایت و تحریک کنید. توجه داشته باشید که من مسدود کننده های DHT را از توضیحات خود حذف کردم. دلیلش این است که من معتقد نیستم که آنها خط اول دفاعی هستند. آنها پتانسیل تغییر و تغییر هورمون ها را دارند که اغلب ریزش یا ریزش مو را بدتر می کند. یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از ریزش یا از دست دادن، ایجاد یک محیط پایدار و بدون تغییرات زیاد است. افرادی که از نظر هورمونی آسیب پذیر هستند، اغلب با هر تغییر در بدن ترشح می کنند، بنابراین باید مراقب درمان های داخلی باشید. من همیشه از کم‌تهاجمی‌ترین درمان در ابتدا و تلاش از آنجا دفاع می‌کنم.Source by Ava Alderman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *