hvac

چگونه انرژی را در سراسر خانه خود صرفه جویی کنید

این روزها، به نظر می رسد همه در بودجه فشرده هستند. یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای کاهش هزینه ها، صرفه جویی در مصرف انرژی است. ساده ترین کارها باعث صرفه جویی در انرژی می شود و پول را در این دوران سخت اقتصادی به جیب شما باز می گرداند.

صرفه جویی در انرژی در خانه شما می تواند بسیار مفید باشد. شما شروع به صرفه جویی در پول، کاهش قبض های ماهانه بالای آب و برق و کاهش نیاز به سوخت های فسیلی خواهید کرد و در عین حال محیط زیست را برای نسل های آینده حفظ خواهید کرد.

می‌توانید با چند انتخاب ساده که به کاهش صورت‌حساب‌های ماهانه برق و سوخت کمک می‌کند، بی‌درنگ در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرده و در پول خود صرفه‌جویی کنید.

در اینجا چند راه برای کمک به صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه آورده شده است:

گرمایش

مانند بدن انسان، سیستم گرمایشی باید به درستی نگهداری شود. بنابراین، باید ماهیانه فیلترهای سیستم گرمایشی خود را بررسی کنید. نگهداری صحیح سیستم گرمایشی در خانه باعث کاهش مصرف سوخت و صرفه جویی در هزینه شما می شود.

در طول ماه های زمستان، ترموستات خانه خود را به دمای راحت بین 68 تا 70 درجه کاهش دهید. هنگامی که به خواب می روید، ترموستات خود را حدود 5-10 درجه پایین بیاورید. کارشناسان می گویند با انجام این کار، در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید و همچنین به بهبود سلامت و ظاهر خود کمک می کنید.

مطلب پیشنهادی  محافظت از آلت تناسلی در برابر آب و هوای زمستان

خنک کننده

در طول ماه های گرم تابستان، بهتر است کولر گازی خود را به طور موثر کار کنید – نمی خواهید آب آن تمام شود! برای بهترین نتیجه، هر ماه فیلترهای کولر گازی خود را بررسی کنید و در صورت کثیف شدن فیلترها را تعویض کنید.

نصب و تنظیم تایمر اتوماتیک برای دمای اتاق را در نظر بگیرید. به این ترتیب در ساعاتی که از خانه دور هستید بیشتر و قبل از بازگشت به خانه خنک تر خواهد بود.

همچنین، خرید و نصب پنکه های سقفی را در سرتاسر خانه خود در نظر بگیرید. این به گردش هوا در خانه کمک می کند و مدت زمان استفاده از کولر را کاهش می دهد. تحقیقات نشان داده است که پنکه های سقفی نسبت به کولرگازی استاندارد برق بسیار کمتری مصرف می کنند.

عایق کاری کنید

بسیاری از مردم اغلب مزایای عایق کاری دیوارها، کف و سقف برای کاهش اتلاف گرما را نادیده می گیرند. با عایق کاری ساده خانه خود، به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید و هزینه های ماهانه گرمایش و سرمایش را کاهش می دهید.

مطلب پیشنهادی  در خدمات تعمیرات گرمایش AC به دنبال چه چیزی باشید

این کار ساده را می توان با قرار دادن یک پوشش پلاستیکی بر روی پنجره ها، که به نام های آب و هوایی و درزبندی نیز شناخته می شود، به دست آورد. این درزگیرها به جلوگیری از ورود هوای سرد از طریق پنجره‌ها و درها به خانه شما در ماه‌های سرد زمستان کمک می‌کنند و خروج هوای سرد را در طول ماه‌های گرم تابستان کاهش می‌دهند – بنابراین انرژی مورد استفاده برای گرمایش و سرمایش را حفظ می‌کنند.

علاوه بر این، زمانی که پنجره‌های شما به دلیل شرایط جوی ضعیف هستند، به دلیل خروج هوا از سیستم گرمایشی یا سرمایشی خود زیاد کار نخواهید کرد.

لوازم خانگی

بسیار مهم است که تمام وسایل الکترونیکی استفاده نشده در خانه خود، به ویژه در آشپزخانه را از برق بکشید. چندین وسیله کوچک آشپزخانه بدون برق می توانند به سرعت به همان میزان انرژی مصرف شده یک یخچال روشن اضافه کنند. برخی از اقلام مانند پخش کننده DVD و مایکروویو در واقع حتی زمانی که “خاموش” هستند، به مصرف انرژی ادامه می دهند. اینها در غیر این صورت به عنوان لوازم فانتوم شناخته می شوند. هر وسیله ای که در حالت خاموش، گرما، صدا، زمان یا نور تولید کند، یک وسیله فانتوم است!

مطلب پیشنهادی  مزایا و معایب نصب بخاری پایه پایه

همچنین در نظر داشته باشید که لوازم قدیمی خود را با لوازم جدید کم مصرف جایگزین کنید. کارهای کوچک دیگر مانند شستن حجم زیادی از لباس‌های شسته شده در آب سرد، به جای آب گرم یا گرم نیز می‌تواند روشی عاقلانه برای استفاده از لوازم خانگی برای صرفه‌جویی در مصرف برق باشد.

لامپ

چیزی به کوچکی تعویض لامپ های خانه می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و در هزینه شما صرفه جویی کند. تحقیقات نشان داده است که لامپ های فلورسنت فشرده (CFL) می توانند تا 10 برابر بیشتر از لامپ های رشته ای دوام بیاورند و تقریباً 75٪ انرژی کمتری مصرف کنند.

همان مطالعات انجام شده در سال 2010 نشان داد که لامپ های فلورسنت می توانند بیش از 40 دلار در هزینه برق در طول عمر لامپ برای صاحب خانه صرفه جویی کنند. لامپ های CFL، همانطور که شناخته می شوند، می توانند هزینه های خنک کننده در خانه شما را کاهش دهند، زیرا تمایل دارند 75 درصد گرمای کمتری نسبت به لامپ های رشته ای معمولی تولید کنند.Source by Donna Kshir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *