hvac

چگونه از ماهی بتا مراقبت کنیم

ماهی بتا یا ماهی مبارز سیامی حیوانات خانگی بسیار محبوبی هستند. نه تنها با دم های بلندشان زرق و برق دار هستند، بلکه شخصیت های باحالی دارند. بتاها اغلب به عنوان “گربه و سگ با فلس” زیر آب شناخته می شوند. اگرچه آنها شخصیت های بزرگی دارند، اما تمایل دارند نسبت به سایر بت ها (به طور یکسان زن و مرد) پرخاشگر باشند، بنابراین اغلب در خلوت زندگی می کنند. در برخی موارد، آنها ممکن است برای جفت تانک مناسب باشند. با این حال، موفقیت این وضعیت در درجه اول به خلق و خوی بتا، اندازه مخزن و عوامل دیگر بستگی دارد. اگر شما علاقه مند به تبدیل شدن به یک نگهدارنده ماهی بتا هستید و اغلب می پرسید که چگونه از ماهی بتا مراقبت کنید، نکات خاصی وجود دارد که باید بدانید تا عمر ماهی خود را افزایش داده و آن را سالم و شاد نگه دارید. بنابراین، در اینجا راهنمای شما برای مراقبت از ماهی بتا است:

چگونه از Betta مراقبت کنیم – مخزن خود را به درستی تنظیم کنید

اگر واقعاً می‌خواهید با موفقیت از بتا مراقبت کنید، باید برای راه‌اندازی آکواریوم بتتا کمی زمان بگذارید. به عنوان مثال، ماهی شما باید فضای زیادی برای حرکت در اطراف داشته باشد. برای این کار حداقل به یک مخزن ماهی 3 گالنی ترجیحا بزرگتر نیاز دارید. هر مخزن را که انتخاب کنید نیاز به فیلتر و بخاری قابل تنظیم دارد. مطمئن شوید که یکی را بر اساس اندازه دقیق مخزن خود انتخاب کرده اید تا ماهی شما بیش از حد گرم نشود. دمای توصیه شده برای بتا 78 درجه تا 80 درجه فارنهایت است.

مطلب پیشنهادی  مشکلات رایج آب گرم بویلر ترکیبی Vaillant Eco Tec

• مطمئن شوید که تانک جدید خود را به درستی چرخانده اید تا آکواریوم شما دارای یک سیستم فیلتراسیون سالم باشد که وظیفه آن ایجاد یک کلنی باکتری سالم است که زباله های سمی را از بین می برد. دوچرخه سواری تانک تضمین می کند که ماهی شما سالم بماند.

• از آب دکلره استفاده کنید و هر هفته یک تعویض آب 25 درصد و هر ماه یک بار تعویض آب کامل انجام دهید. در طول تعویض کلی آب، باید ماهی خود را بردارید و هرگونه شن، ماسه یا بستر را با سیفون تمیز کنید.

• مکان مناسب برای آکواریوم خود را انتخاب کنید. مخزن ماهی شما باید در منطقه ای نگهداری شود که ماهی شما جدا نباشد و بتواند با شما تعامل داشته باشد. بتاها بسیار باهوش هستند و به نظر می رسد صاحبان حیوانات خانگی خود را می شناسند. هنگام انتخاب مکانی برای مخزن خود، مطمئن شوید که از بادهای سرد یا گرمای بیش از حد دور باشد. به عنوان مثال، هرگز نباید مخزن خود را نزدیک پنجره یا خیلی نزدیک به رادیاتور نگه دارید، زیرا ممکن است ماهی شما خیلی گرم یا سرد شود. علاوه بر این، نور مستقیم خورشید می تواند باعث رشد بیش از حد جلبک ها شود. البته، اگر برای بتا خود یک تانک جلبک خوار دارید، این مشکلی ایجاد نخواهد کرد و احتمالاً از رشد کمی جلبک برای تغذیه جلبک خوار خود استقبال می کنید.

• آکواریوم بتای خود را روی یک سطح صاف و ثابت قرار دهید که از محل آن کوبیده نشود. حتی ممکن است بخواهید ماهی خود را روی میز یا یک میز کنار دیوار نگه دارید. در هر صورت، مکانی را پیدا کنید که به راحتی تکان نخورد.

مطلب پیشنهادی  برترین مدهای ATV برای ماجراجویان

چگونه از ماهی بتا مراقبت کنیم – دکوراسیون مخزن ایمن را انتخاب کنید

دکور مناسب و ایمن ارائه دهید. گاهی ممکن است ماهی شما پنهان شدن را ترجیح دهد. از این رو، باید تنوع زیادی از ابریشم یا گیاهان زنده تهیه کنید. شما همچنین می توانید غارها و مکان های مخفی دیگر را ارائه دهید. هر دکوراسیونی که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که برای باله های ظریف ایمن است. یکی از راه های آزمایش این است که یک جفت جوراب شلواری را روی دکور قرار دهید و اگر جوراب شلواری را پاره کرد، برای ماهی شما خیلی زبر است.

چگونه از ماهی بتا مراقبت کنیم – استراتژی های تغذیه مناسب را اجرا کنید

بتاها تمایل به پرخوری دارند و این می تواند باعث افزایش وزن، یبوست، انسداد، نفخ و حتی مرگ شود. بنابراین، ضروری است که موارد زیر را انجام دهید:

• مقدار صحیح غذا را به بتا بدهید: بتا شما فقط باید به اندازه کره چشمش غذا بخورد. یعنی اغلب 3-4 گلوله یا 1-2 کلمه خون کافی است. همچنین باید ماهی خود را یک یا دو گلوله یا غذای زنده در یک زمان تغذیه کنید. این اطمینان می دهد که او آن را می خورد و قبل از اینکه بتواند آن را بگیرد، غذای زیادی به ته مخزن نمی رود. اگر ظرف 5 دقیقه غذای داده شده را مصرف نکرد، آن را بردارید تا آب مخزن او را آلوده نکنید.

مطلب پیشنهادی  چگونه انرژی را در سراسر خانه خود صرفه جویی کنید

بتا خود را به طور منظم تغذیه کنید: هر روز به ماهی خود غذا بدهید. برخی از افراد یک روز غذا می خورند و بیشتر افراد دو بار در روز مقدار کمی غذا می دهند. اگر می خواهید به تعطیلات بروید، از آن فیدرهای آخر هفته دوری کنید زیرا می توانند آب را آلوده کرده و باعث رشد باکتری و پوسیدگی باله شوند. در عوض، از شخصی که به او اعتماد دارید بخواهید که هر روز یا هر روز جایگزین به ماهی شما غذا بدهد. اطمینان حاصل کنید که در زمانی که شما دور هستید، به ماهی شما بیش از حد غذا نمی دهند.

• Vانتخاب غذای Betta شماs: مانند شما، بتاها دوست ندارند روزانه یک نوع غذا بخورند. بنابراین، برای لذت بردن از آن، باید غذاهای متنوعی به آنها ارائه دهید. برخی از انتخاب‌های عالی، گلوله‌های ممتاز یا فلیک، منجمد هستند. کرم های خونی زنده یا خشک، لارو مگس میوه یا مگس میوه بدون بال و میگوی آب نمک.

در خاتمه، امیدوارم بتوانید جستجوی نحوه مراقبت از ماهی بتا را متوقف کنید و از آنجا بیرون بیایید و یکی از آنها را دریافت کنید – چه از طریق فرزندخواندگی و چه از طریق خرید. با این حال، برای حفظ سلامت و شادابی ماهی خود، باید نکات ذکر شده در بالا را رعایت کنید. برای دوست ماهی فلس دار جدید خود موفق باشید.



Source by Mishaun Taylor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *