hvac

نکات تعمیر و نگهداری سیستم HVAC تجاری

اگر صاحب شرکتی هستید که از سیستم تهویه مطبوع تجاری استفاده می کند، می دانید که تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع گاهی اوقات ممکن است گران باشد. شما همچنین می دانید که سیستم تهویه مطبوع شما تأثیر مستقیمی بر کسب و کار شما دارد. اگر فروشگاه یا رستورانی هستید که در آن مصرف کنندگان دائمی در آن حضور دارند، می خواهید آن مصرف کنندگان راحت باشند. این باعث می شود که آنها در مرکز شما بمانند و خرید کنند. اگر کسب و کاری را در یک ساختمان اداره می‌کنید و کارمندان زیادی برای شما کار می‌کنند، می‌خواهید کارمندانتان راحت باشند تا بتوانند به بهره‌وری خود ادامه دهند. در برخی موارد، شما فضایی را از یک صاحبخانه اجاره خواهید کرد و مسئولیتی در قبال تعمیرات یا نگهداری HVAC نخواهید داشت. با این حال، سیستم هنوز هم تأثیر مستقیمی بر تجارت شما دارد. در نهایت این مسئولیت شماست که تعیین کنید چقدر می خواهید به محیط داخلی ساختمان خود توجه کنید، و تصمیم بگیرید که چقدر روی درآمد شما تأثیر می گذارد. ما چند نکته تعمیر و نگهداری ارائه کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، مشتریان و/یا کارمندان خود را راضی نگه دارید، و سیستم HVAC تجاری خود را به طور کارآمد حفظ کنید.

  1. خدمات سیستم HVAC تجاری خود را دو بار در سال ارائه دهید. در این زمان هر گونه تعمیراتی که باید انجام شود باید انجام شود. این سرویس دوسالانه شامل هرگونه تعمیر و نگهداری (یعنی تعویض فیلتر هوا) نیز می شود. این باعث افزایش طول عمر تجهیزات HVAC می شود و اطمینان حاصل می کند که در طول سال به کار خود ادامه می دهد. اختلال در تهویه مطبوع یا گرمایش می تواند برای هر کسی که وارد ساختمان شما می شود بسیار ناراحت کننده باشد. می تواند باعث پرت شدن و بی ثمر شدن کارمندان شود. می تواند باعث شود مصرف کنندگان به فروشگاه/رستوران خرده فروشی دیگری که راحت تر است بروند.
  2. فیلترهای هوای خود را هر سه ماه یکبار تعویض کنید. این کارایی سیستم تهویه مطبوع شما را بهبود می بخشد و کیفیت هوای داخل خانه را بهتر می کند. این به ویژه در فصول اوج آلرژی مانند بهار و پاییز مفید است. این امر در فصول سرماخوردگی/آنفولانزا نیز مهم است. از ایجاد آلرژن، کپک، گرد و غبار و قارچ جلوگیری می کند. آخرین چیزی که نیاز دارید این است که کارمندان یا مشتریان شما به دلیل ساختمان شما بیمار شوند. اگر کارمندان شما بیمار باشند، برای شرکت شما هزینه دارد. اگر مشتریان شما در ساختمان شما مریض شوند، ممکن است در آینده نزدیک بازدید مجدد انجام نشود. تعویض منظم فیلترهای هوا نیز از یخ زدن سیستم جلوگیری می کند که در نهایت باعث خرابی تجهیزات می شود.
  3. هزینه تعویض در مقابل تعمیر را در نظر بگیرید. همه ما می خواهیم از هر محصول یا تجهیزاتی که خریداری می کنیم بیشترین بهره را ببریم. برای ما غریزی است که تلاش کنیم تا آخرین ذره عمر آنها را از بین ببریم، به خصوص وقتی می بینیم که ارقام دلاری کمتری به هزینه تعمیر و نه جایگزینی وابسته است. با این حال، مهم است که بفهمید کل مبلغی که برای تعمیرات در مقابل تعویض سیستم صرف می کنید چقدر است. در درازمدت، زمانی فرا می رسد که تعویض تجهیزات خراب به جای تعمیر، از نظر مالی برای شما مفید است.
مطلب پیشنهادی  کویل های تهویه مطبوع دست راست یا چپ - چگونه انتخاب کنم؟Source by Alex A. Ortiz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *