hvac

نکاتی که در مورد تعمیر و نگهداری خودروهای هیبریدی باید بدانید

موتورهای خودروهای هیبریدی روی دو یا چند منبع سوخت کار می کنند. یکی مبتنی بر احتراق و دیگری مبتنی بر برق است. یکی بر اساس احتراق ممکن است شامل بنزین یا گازوئیل باشد. با این حال، بیشتر این وسایل نقلیه به منبع برق وابسته هستند تا مسافت پیموده شده را با سوخت کم هزینه به دست آورند. در مورد خودروهای برقی، تعمیر و نگهداری بسیار کم است. با این حال، در خودروهای هیبریدی، موتور ترکیبی از سوخت های الکتریکی و معمولی است، بنابراین بیش از آنچه یک موتور الکتریکی انجام می دهد، نیاز دارد. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در مورد تعمیر و نگهداری خودروهای هیبریدی بدانید.

باد لاستیک و نگهداری آج: لاستیک ها بخش مهمی از ماشین شما هستند و نگهداری از آنها آسان است. صرف نظر از نوع خودرو، تاثیر تایرها تقریبا یکسان خواهد بود. جنبه های اصلی که باید به آنها توجه شود بررسی سایش و آج است.

مطلب پیشنهادی  خانه های ساخته شده 101 - چیزهایی که باید بدانید!

تعمیر و نگهداری صحیح لاستیک ها، مسافت پیموده شده بیشتری را در خودروهای هیبریدی حتی نسبت به خودروهای معمولی به ارمغان می آورد. علاوه بر این، حس رانندگی خوبی به شما خواهد داد.

وقتی آج زیر خط اخطار است، آن را عوض کنید. در غیر این صورت ممکن است خودرو لیز بخورد و رانندگی در مکان های یخ زده، تپه ماهور و مرطوب خطرناک است.

بررسی و نگهداری باتری: باتری ها برای خودروهای هیبریدی و همچنین الکتریکی بسیار مهم هستند. باتری ها را حداقل یک بار در ماه چک کنید. در صورت وجود هرگونه خوردگی در پایانه ها آن را تمیز کنید. اتصالات را چک کرده و سفت کنید، اگر باتری کم است آب آن را پر کنید. همچنین، هر گونه آسیب یا ترک بر روی باتری را بررسی کنید و اگر چیزی پیدا کردید، آن را تعویض کنید.

مطلب پیشنهادی  انواع کولر گازی

تعلیق: برای تعلیق نیازی به نگهداری منظم نیست. یکی از نکات رایج تعمیر و نگهداری ماشین شما است. به ندرت، شوک ها یا پایه ها در نهایت نیاز به تعویض دارند.

هر بیست هزار مایل با لباس های ترمز خود چک کنید. اگر تغییری در وضعیت احساس کردید با متخصص یا مکانیک خود تماس بگیرید.

وقتی ماشین شما حدود هشتاد هزار مایل را طی کرده است، برس ها باید تعویض شوند. وقتی می خواهید به این مسافت پیموده شوید، آن را بررسی کنید.

خودروهای هیبریدی نیز از رادیاتور استفاده می کنند. مراقب سطح مایع خنک کننده باشید و در صورت نیاز دوباره پر کنید. رادیاتور زنگ می زند و زباله ها را جمع می کند که از عملکرد خوب آن جلوگیری می کند. بنابراین، باید به طور دوره ای شستشو یا تمیز شود.

مطلب پیشنهادی  با ارزش ترین بازیکن GS Warrior در این فصل، استفن کری است

مایعات از ساییدگی و پارگی سریع قطعات خودرو جلوگیری کرده و با روانکاری آنها را قادر می سازند تا به خوبی کار کنند. بنابراین با مایعات ماشین خود چک کنید.

حتما فیلترهای بنزین را مرتب چک کنید. در صورت نیاز، آنها را تعویض کنید. انجام این کار به جلوگیری از انسداد موتور کمک می کند.

اکثر سازندگان خودروهای هیبریدی تا هشت سال گارانتی ارائه می دهند. بنابراین هر زمان که مشکلی پیش بیاید تحت پوشش گارانتی قرار می گیرد. با این حال، تعمیر و نگهداری مناسب به عمر طولانی تر خودرو شما منجر می شود.Source by Lawrence C Walker

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *