hvac

نکاتی برای افزایش عمر پورشه شما

اگر متوجه شدید ماشین شما نسبت به قبل از قدرت کمتری برخوردار است یا نشانه های پیری در آن دیده می شود، باید کاری انجام دهید. اگر بازرسی های منظم را انجام دهید، می توانید عمر وسیله نقلیه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. در این مقاله قصد داریم در مورد نکات ساده ای صحبت کنیم که به شما در کاهش فرسودگی خودرو کمک می کند. ادامه مطلب

فعال باشید

اگر به طول عمر ماشین خود اهمیت می دهید، ممکن است بخواهید فعال باشید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید هر چند وقت یکبار ماشین خود را برای بازرسی کلی به یک مرکز خدمات ببرید. جدای از این، ممکن است بخواهید تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده پورشه خود را در نظر بگیرید.

ترمزها را چک کنید

بهتر است ترمز خودرو خود را به صورت سالیانه چک کنید. از آنجایی که اکثر رانندگان پورشه پای سنگینی دارند، ترمزها باید در وضعیت بالایی باشند. این بخش از ماشین شما باید بهینه کار کند زیرا این موضوع زندگی شماست.

مطلب پیشنهادی  عملکرد رادیاتورهای تراکتور

اگر برای مدت طولانی از ماشین خود استفاده نکرده اید، احتمال دارد که دیسک های ترمز دچار خوردگی شده باشند. اگر احساس می کنید که ترمزها مانند قبل کار نمی کنند، بهتر است ابتدا روغن ترمز را بررسی کنید. اگر مایع بیش از حد کافی باشد، ممکن است بخواهید آن را به تعمیرگاه ببرید.

فشار تایر را بررسی کنید

رانندگی با باد لاستیک کم ایده خوبی نیست. این قسمت از پورشه شما از نظر ایمنی، مصرف سوخت و کیفیت سواری از اهمیت بالایی برخوردار است. فشار باد لاستیک نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشد. در حالت ایده آل، ممکن است بخواهید کتابچه راهنمای ماشین خود را دنبال کنید. علاوه بر این، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که فشار یکنواخت است یا ممکن است تأثیر منفی روی تراز داشته باشد.

روغن را بررسی کنید

ممکن است بخواهید روغن موتور را به طور منظم تعویض کنید. اگر می خواهید عمر موتور خود را افزایش دهید و از یک سواری نرم لذت ببرید، این مهم است. اگر روغن قدیمی را تعویض نکنید، از عملکرد روان موتور خودروی شما جلوگیری می کند. علاوه بر این، فشار بیشتری بر اجزای پورشه شما وارد می کند. در نتیجه عمر وسیله نقلیه شما را کاهش می دهد.

مطلب پیشنهادی  گام های تعیین کننده برای بهبود بهره وری انرژی سیستم های گرمایشی

چند نکته دیگر

جدا از نکاتی که در بالا داده شد، چند کار کوچک وجود دارد که می توانید برای مراقبت بهتر از پورشه خود انجام دهید. در زیر برخی از این اقدامات کوچک آورده شده است.

• انبار ماشین

اگر مجبور هستید ماشین خود را روزانه در زیر نور خورشید پارک کنید، حتماً یک کاور خوب برای ماشین خریداری کنید. جدای از این، بهتر است برای پارک، مکان خنک و خشکی را انتخاب کنید، به خصوص اگر دور از دریا زندگی نمی کنید. دلیل آن شور بودن هوای اطراف دریا است و ممکن است روی رنگ وسیله نقلیه شما تأثیر منفی بگذارد.

مطلب پیشنهادی  رادیاتورهای گرمایش ترانشه برای گرمایش مجزای خانه و تجاری

• عمر باتری

اگر در آب و هوای گرمسیری زندگی می کنید، انتظار نداشته باشید باتری ماشین شما دوام بیاورد. دلیل آن این است که هوای گرم باعث اکسیده شدن سیال داخل باتری می شود. بهتر است پایانه های باتری و کانکتورها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در طول زمان کثیفی جمع نمی شوند.

خنک کننده

مایع خنک کننده رادیاتور ماشین شما باید تازه باشد. جدای از این، ممکن است بخواهید نگاهی به کانکتورها و پایانه ها بیندازید تا مطمئن شوید که ترک ندارند. در آب و هوای گرم، موتور ماشین شما برای دمای مطلوب به مایع خنک کننده بستگی دارد. اگر ماشین شما گردش مایع خنک کننده مناسب نداشته باشد، ممکن است آسیب به موتور رخ دهد.

به طور خلاصه، اینها برخی از نکاتی است که می تواند به شما در مراقبت از پورشه کمک کند. امیدواریم این نکات برای شما مفید واقع شود.Source by Shalini M

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *