hvac

نحوه تعویض رادیاتور نیسان آلتیما

نیسان آلتیما یک خودروی سایز متوسط ​​است که توسط نیسان تولید می شود. نیسان آلتیما در آمریکای شمالی و همچنین سایر بازارها موجود است و بزرگتر و قدرتمندتر و لوکس تر از نیسان سنترا است اما کمتر از نیسان ماکسیما. اولین آلتیما در 15 ژوئن 1992 به عنوان مدل 1993 از خط مونتاژ خارج شد.

نیسان آلتیما یک خودروی سایز متوسط ​​محبوب و اقتصادی است که از زمان معرفی خود در سال 1993 تا کنون یکی از انتخاب های برتر مصرف کنندگان بوده است. با توجه به اینکه فضای بیشتر، قدرت بیشتر و امکانات رفاهی بیشتری نسبت به رقبای خود ارائه می دهد، نیسان آلتیما همچنان نظرات برتر را از مصرف کنندگان به دست آورید.

مشکلات زیادی وجود دارد که می تواند باعث خرابی رادیاتور نیسان آلتیما شود. برخی از رایج ترین مشکلات رادیاتور از ترک خوردگی یا نشتی رادیاتور گرفته تا تجمع رادیاتور به دلیل تمیز کردن یا شستشوی مکرر رادیاتور متغیر است. این شرایط می تواند به سرعت به مشکلات بزرگتری برای سیستم خنک کننده و موتور شما تبدیل شود. با کمی دانش و مهارت مکانیکی می توانید به راحتی رادیاتور خودرو را در نیسان آلتیما خود تعویض کنید. هدف رادیاتور در نیسان آلتیما جلوگیری از داغ شدن بیش از حد موتور است. اگر رادیاتور آسیب دیده یا فرسوده شده است، باید آن را تعویض کنید تا از آسیب گران قیمت موتور جلوگیری کنید.

مطلب پیشنهادی  چند نکته برای نصب AC در Noida

در اینجا مراحلی وجود دارد که می توانید برای تعویض موفقیت آمیز رادیاتور نیسان آلتیما خود دنبال کنید. ابتدا دوشاخه پایین رادیاتور را باز کنید و مایع خنک کننده موتور را در یک ظرف قابل آب بندی مجدد تخلیه کنید. اگر نیسان آلتیما شما مجهز به گیربکس اتوماتیک است، برای جلوگیری از نشتی، شیلنگ های کولر را جدا کرده و وصل کنید. کابل منفی باتری را جدا کنید، مجرای هوای تازه را باز کنید و شلنگ رادیاتور بالایی و شیلنگ پایینی رادیاتور را خارج کنید. شیلنگ های رادیاتور را از نظر ساییدگی بررسی کنید و در صورت مشاهده برآمدگی یا ترک های قابل مشاهده، شیلنگ ها را تعویض کنید.

مطلب پیشنهادی  با توصیه های صرفه جویی در مصرف انرژی، وقتی از ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید سبز باشید

کندانسور کولر گازی و هسته رادیاتور را بردارید. رادیاتور را از خودرو بیرون بکشید و مجموعه فن را باز کرده و به رادیاتور جدید وصل کنید. رادیاتور جدید را با مجموعه فن در خودرو نصب کنید. رادیاتور جدید را در خودرو نصب کنید. در صورت وجود، کندانسور کولر، هسته رادیاتور و شیلنگ خنک کننده گیربکس اتوماتیک را مجدداً نصب کنید.

در نهایت شیلنگ های بالا و پایین رادیاتور را تعویض کرده و کابل منفی باتری را دوباره وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که رادیاتور را با مخلوطی از ضد یخ و آب مقطر پر کنید. درپوش رادیاتور را کمی شل ببندید و موتور را روشن کنید. بگذارید موتور برای چند دقیقه کار کند و همیشه سطح مناسب مایع را بررسی کنید. سطح مایع را با اضافه کردن مقدار بیشتری در صورت لزوم تنظیم کنید و سپس درپوش رادیاتور را به طور ایمن قرار دهید.

مطلب پیشنهادی  لوازم جانبی اینترکولر و هوا خشک کن نیسانSource by Julio E Gonzalez

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *