hvac

مشکلات مختلف گیربکس و علت بروز آنها

مشکلات گیربکس رایج ترین عیب هایی است که در خودروها رخ می دهد. در اینجا لیستی از علائم مختلف و نحوه جلوگیری از آنها وجود دارد.

یک ماشین مستعد ایراد و خرابی است. سیستم گیربکس یک وسیله نقلیه پیچیده ترین مکانیسم ها را دارد و به دلیل پیچیدگی آن حتماً مشکلاتی به همراه خواهد داشت. هنگامی که با گیربکس مشکل دارید، ممکن است به نظر برسد که کل ماشین فلج شده است و تا زمانی که تعمیر نشود نمی توانید آن را رانندگی کنید. قبل از اینکه از یک متخصص کمک بگیرید، اطلاعات اولیه ای وجود دارد که به شما در عیب یابی گیربکس کمک می کند.

خطای اصلی در عملکرد صحیح گیربکس ناشی از نشت مایع است. سیال انتقال فقط از یک روان کننده تشکیل شده است. همچنین به عنوان یک هیت سینک برای جذب انرژی گرمایی داخل دستگاه عمل می کند. اگر مهر و موم شکسته یا بد نصب شده باشد ممکن است نشتی رخ دهد. از آنجایی که سیستم انتقال در معرض دمای بسیار بالا قرار می گیرد، می تواند به سرعت دچار سایش و پارگی شده و در نتیجه خراب شود و نشت کند. بنابراین باید مایع گیربکس خود را به طور منظم بررسی کنید تا هر گونه مشکلی را زود تشخیص دهید.

مطلب پیشنهادی  بیایید به انواع مختلف بخاری های وان آب گرم نگاه کنیم

لیز خوردن دنده دومین مشکل با تجربه است. اگر واکنش در شتاب خودرو پس از فشار دادن روی گاز به تأخیر بیفتد یا در حین رانندگی با سرعت ثابت در دنده بالاتر، خودرو به طور ناگهانی به طور خودکار به دنده پایین تر تغییر کند، می دانید که مشکل لیز خوردن وجود دارد. این به دلیل سطوح نادرست مایع انتقال یا شکسته شدن نوارها ایجاد می شود. ممکن است کلاچ داخلی ایراد داشته باشد، بنابراین بهترین کار این است که سطح مایع را به صورت ماهانه بررسی کنید.

آیا هنگام تعویض دنده، حرکات ناگهانی غیرعادی را تجربه کرده اید؟ اگر انتقال شما به دنده عوض شده نرم نبود و تنظیم موتور به زمان زیادی نیاز دارد، می دانید که گیربکس در حال افزایش است و تنها راهی که می توان آن را تعمیر کرد، تعویض یا تعمیر خطوط خلاء است.

مطلب پیشنهادی  BlitzWolf BW-F4: بلندگوی استفاده در فضای باز با بلوتوث CSR 4.0

در نهایت، گرمای بیش از حد شایع ترین عیب دیگر گزارش شده است. اگر مانیتور دما دمای غیرعادی بالا را نشان دهد اما رادیاتور خوب است، ماشین در حال گرم شدن بیش از حد است. این ممکن است به دلیل مسدود شدن مایع در خطوط خنک کننده باشد. احتمال دیگر می تواند عیب یابی پمپ روغن باشد که ممکن است باعث داغ شدن بیش از حد گیربکس شود. هر گونه آسیب به پمپ سیال باید بلافاصله پس از گرم شدن بیش از حد برطرف شود.

پس از تشخیص هر گونه مشکل گیربکس، توصیه می شود قبل از اینکه بخواهید خودتان چگونه آن را برطرف کنید، نظر دوم را دریافت کرده و با یک مکانیک حرفه ای برای بررسی عیب یابی خودرو مشورت کنید. به این ترتیب می توانید مطمئن شوید که ایمنی رانندگی شما به خطر نمی افتد.

مطلب پیشنهادی  انواع مختلف چاپ تجاریSource by Mark Andrew Woodcock

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *