hvac

مشکلات رایج آب گرم بویلر ترکیبی Vaillant Eco Tec

دیگ ترکیبی Vaillant Eco Tec یک دستگاه پیشرفته است که برای تامین آب گرم و گرمایش دائمی کاربر در صورت نیاز و در مواقع نیاز طراحی شده است.

بسته به نیاز شما می‌توانید مدل‌های مختلفی را انتخاب کنید.

مشکل رایجی که به مرور زمان در بیشتر بویلرهای ترکیبی و نه فقط در بویلرهای Vaillant رخ می دهد، کمبود آب گرم است. با تعدیل دمای گرم و سرد شروع می شود و در نهایت به طور کلی متوقف می شود.

همانطور که ما در حال بحث در مورد بویلر Vaillant Eco Tec هستیم، قبل از اینکه با مهندس دیگ بخار گازی محلی خود تماس بگیرید، شما را با چند روش ساده آشنا می کنم.

ابتدا باید بررسی کنیم که دیگ فشار کافی برای گرم کردن آب را دارد. در قسمت جلوی دیگ، معمولاً در سمت راست پایین، شما باید یک فشار سنج را ببینید، این باید حدود 1.2 بار یا درست بالای ناحیه قرمز در قسمت خاکستری نشان داده شود.

فشار را می توان از پنجره نمایشگر دیجیتال نیز بررسی کرد، هر دکمه ای را روی پانل فشار دهید، چراغ آبی داخلی روشن می شود، اکنون دکمه را مستقیماً زیر نماد رادیاتور فشار دهید، اکنون نماد نوار را مشاهده خواهید کرد، دوباره همان دکمه را فشار دهید. و فشار دیجیتال را خواهید دید. اگر فکر می کنید گیج به درستی کار نمی کند، این روش دیگری برای بررسی فشار است.

مطلب پیشنهادی  همه چیز درباره خدمات AirZone HVAC

اگر فشار درست است، اکنون باید به بررسی بعدی برویم، شیر آب گرمی را که نزدیک‌ترین فاصله به دیگ است باز کنید، اکنون نمایشگر دیگ را بررسی کنید، نماد شیر باید نمایش داده شود. اگر نماد ضربه ای نمایش داده نمی شود، ممکن است سنسور آبی مقصر باشد و باید توسط یک مهندس دیگ بخار بررسی شود.

اگر نماد نمایش داده می شود، می دانیم که دیگ در حالت آب گرم است و دیگ باید برای گرم کردن آب روشن شود.

همانطور که دیگ در حال گرم کردن آب است، باید مشاهده کنید که دما روی صفحه نمایشگر به آرامی شروع به افزایش می کند، اگر خیلی سریع افزایش یابد و دیگ خاموش شود، دما باید کاهش یابد و دیگ دوباره روشن می شود.

مطلب پیشنهادی  فلاش برق مرکزی گرمایش: مگنتیت - چرا تشکیل می شود؟

اگر این اتفاق برای Vaillant Eco Tec شما بیفتد، دیگ بخار بیش از حد گرم می شود و برای جلوگیری از آسیب های داخلی، خاموش می شود. این مشکل معمولاً به دلیل مسدود شدن یا انسداد جزئی مبدل حرارتی آب گرم با لجن است.

اگر موارد بالا با دیگ شما آشنا به نظر می رسد، هر چه که باشد، باید با یک مهندس دیگ بخار تماس بگیرید تا مبدل حرارتی آب گرم را جایگزین کند و سیستم را بیرون بکشد و سپس بازدارنده را اضافه کنید تا دوباره این اتفاق نیفتد.

مشکل دیگری که برای بسیاری از دیگهای بخار و نه فقط Vaillant Eco Tec اتفاق می افتد، این است که آب گرم تنها زمانی کار می کند که گرمایش مرکزی روشن است. این مشکل معمولاً به دلیل گیرکردن شیر دیورتر در حالت گرمایش یا معیوب بودن است و باید تعویض شود.

این روزها همه دیگ‌ها با هر نوع یا مدلی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند و یکی از بررسی‌های مهمی که باید انجام شود این است که سیستم به اندازه کافی بازدارنده در آب داشته باشد. همیشه بهتر است هر بار که خدمات سالانه انجام می شود، بازدارنده را بالا ببرید. بازدارنده از تشکیل لجن در داخل سیستم جلوگیری می کند.

مطلب پیشنهادی  سبز شدن، سنت های زیادی را به همراه دارد

لجن کشنده رایج مبدل های حرارتی آب گرم در تمام دیگ ها و نه فقط Vaillant Eco Tec است.

تمام دیگ‌ها اگر به درستی نگهداری شوند باید بدون مشکل باشند، اما گاهی اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهد. تقریباً 90 درصد خرابی های دیگ معمولاً به دلیل سایر خطاها است و نه دیگ. آنها خاموش می شوند تا از آسیب محافظت کنند.

اگر با آب گرم خود که از طریق دیگ ترکیبی گرم می شود دچار مشکل می شوید، به شما توصیه می کنم با کسی تماس بگیرید تا دیگ را بررسی کند، زیاد آن را رها نکنید زیرا ممکن است تعمیر آن بسیار گران تمام شود.Source by Steve Duval

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *