hvac

مزایا و معایب استفاده از کمپرسورهای هوای گازی

درست مانند کمپرسورهای الکتریکی، کمپرسورهای هوای گازی این امکان را برای کاربران فراهم می‌کنند که از ابزارهای پنوماتیک در محل کار یا خانه خود استفاده کنند. کار با هر دو این کمپرسورهای بسیار توانا بسیار کارآمد و فوری انجام می شود. اما، اگر کسی فکر کند که کدام کمپرسور را بخرد، تفاوت‌های ظاهری در هر دوی آنها وجود دارد.

در زیر برخی از مزایا و معایب کمپرسور هوای گاز آورده شده است:

• کمپرسور هوای گاز مشابه دیگر کمپرسورها است. دارای مکانی برای اتصال لوله/شیلنگ هوا، دارای یک گیج و دریچه برای بررسی و کنترل میزان فشار ساختمان در مخزن و یک مخزن برای نگهداری هوای فشرده داخل آن می باشد. این اولین مزیت استفاده از کمپرسور هوای گازی را نشان می دهد که هیچ چیز جدید یا مشکل خاصی در استفاده از آن وجود ندارد. بنابراین، اگر کسی قبلاً از برقی استفاده کرده باشد، تنظیم آن با هوای گاز آسان است.

مطلب پیشنهادی  پنج مزیت اصلی تمیز کردن کانال هوا

• دومین مزیت این است که استفاده از کمپرسور هوای گاز قابلیت حمل را فراهم می کند. برای افرادی که تجملات برق یا ژنراتور را ندارند، یک عامل بسیار مهم است که در سایت خود مقداری از آن را تولید کنند. کمپرسور گاز برای انجام کار در این نوع مکان ها حیاتی می شود.

از معایب استفاده از کمپرسور هوای گاز می توان به نیاز به بنزین برای تغذیه کمپرسور اشاره کرد.

گاز بسیار قابل احتراق، بد بو و گران است. افراد درگیر در سایت باید با توجه به مقدار بالای بنزین بسیار احتیاط کنند. اما این معایب را می توان با نگهداری ظرف مناسب برای نگهداری بنزین پوشش داد. همچنین انتقال گاز به کمپرسور باید از طریق قیف انجام شود و پارچه یا پارچه باید برای تمیز کردن هرگونه ریزش غیر ضروری نگهداری شود. بنابراین، کمپرسور گازی دارای فراز و نشیب بیشتری نسبت به پایین آمدن است و زمانی که نیاز به انجام کار بدون استفاده از برق باشد، ضروری است.

مطلب پیشنهادی  تهویه مطبوع بدون کانال - روشی خلاقانه برای خنک کردن خود

کمپرسورهای هوای گازی به طور مکانیکی حجم گاز را کاهش می دهند که به نوبه خود آن را تحت فشار بیشتری قرار می دهد. آنها کاربردهای زیادی مانند صنعتی، در صنعت خودرو و مصارف تجاری دارند. کمپرسورهای دو مرحله ای معمولاً قابل اعتمادتر هستند، اما کمپرسورهای قابل حمل به وضوح می توانند بسیار کاربردی تر باشند، به خصوص در مواردی که برق در دسترس نیست. تولیدکنندگان زیادی مانند Ingersoll Rand که کمپرسورهای برقی را نیز تولید می کنند، به بازار کمپرسور هوا عرضه می کنند. هر کدام که برای شما مناسب‌تر است، مطمئناً با جستجوی آنلاین برای مارک و مدل مورد نظرتان، بهترین پیشنهادها را پیدا خواهید کرد. هنگامی که با خرید خود آشنا شدید، بدون سردرد تعمیر و نگهداری خواهید یافت.

مطلب پیشنهادی  چرا به یک پیمانکار گرمایشی نیاز داریم؟Source by Nazimabee Woozeer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *