hvac

مزایای سیستم های تهویه مطبوع زمین گرمایی

قبل از سرمایه گذاری در یک سیستم تهویه مطبوع زمین گرمایی، ابتدا باید بدانید که چه مزایایی از آن خواهید داشت. این سیستم می‌تواند یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌هایی باشد که در کنار خرید خود خانه انجام می‌دهید، زیرا ارزان نیست. اگر خانه شما ویژگی های مناسبی داشته باشد، پولی که برای آن خرج می کنید قطعا ارزشش را دارد. زمانی که شروع به ساخت یک خانه جدید می کنید، زمانی که راه حل گرمایش و سرمایش فعلی شما نیاز به جایگزینی دارد یا زمانی که به دنبال کارآمدترین راه حل گرمایش و سرمایش سازگار با محیط زیست هستید، گزینه بسیار خوبی خواهد بود.

در مقایسه با سیستم گرمایش الکتریکی، سیستم HVAC زمین گرمایی حداقل سه تا شش برابر کارآمدتر است. این به این دلیل است که می تواند تا شش برابر انرژی گرمایی مورد استفاده در سیستم های الکتریکی استخراج کند. در مقایسه با سیستم های گرمایش الکتریکی سنتی، برق بسیار کمتری مصرف می کند. شما حدود سه چهارم مقدار پولی را که با سیستم گرمایش الکتریکی مصرف خواهید کرد و حدود یک چهارم تا نیمی از پولی را که برای راه اندازی یک تهویه مطبوع سنتی برای مقاصد سرمایش خرج می کنید، صرفه جویی خواهید کرد.

مطلب پیشنهادی  یافتن تسهیلات مناسب برای موقعیت مکانی کسب و کار شما

یکی دیگر از مزایای سیستم تهویه مطبوع زمین گرمایی قابلیت اطمینان آن است. از آنجایی که قطعات متحرک کمی دارد، معمولاً بسیار قابل اعتماد است. سیستم به ندرت دچار خرابی می شود و حداقل تعمیر و نگهداری روی آن لازم است. تعمیراتی که باید به طور مرتب روی آن انجام دهید شامل تعمیر و نگهداری سیستم هوای نیرو (که شامل فن و فیلترها می شود) و نگهداری کمی از حلقه آب در سیستم های باز در نتیجه مواد معدنی و رسوب در آب است. بر خلاف سیستم های تهویه مطبوع مرکزی که معمولاً دارای قطعات بیرونی هستند، این سیستم ندارد. بنابراین هیچ سایشی و پارگی در کندانسور در فضای باز وجود نخواهد داشت. همچنین لازم نیست نگران ورود کثیفی، برگ ها یا گیاهان به کندانسور یا خطر خرابکاری باشید.

مطلب پیشنهادی  شناخت اهمیت سیستم های HVAC

سیستم تهویه مطبوع زمین گرمایی خطر مسمومیت با مونوکسید کربن را که معمولاً با گرمایش آب گرم و گاز طبیعی همراه است، از بین می برد. خطر آتش سوزی گاز نیز در مقایسه با خانه ای که مجهز به آبگرمکن گازی یا کوره است، بسیار کمتر است. این سیستم همچنین با تامین آب گرم و همچنین گرمایش و سرمایش فضا، انعطاف و راحتی را به شما ارائه می دهد. در برخی موارد، آب گرم بدون هزینه اضافی ارائه می شود. این سیستم همچنین می تواند به راحتی برای گرم کردن استخر گسترش یابد. در خارج از خانه شما سر و صدا ایجاد نمی کند و تقریباً هیچ صدایی در داخل خانه وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی  آیا ارتقای بهره وری انرژی سبز عمیق منطقی اقتصادی دارد؟

از آنجایی که این سیستم از انرژی زمین گرمایی استفاده می کند که منبع تجدیدپذیر گرمایش، تهویه مطبوع و سرمایش است، در خانه شما آلودگی ایجاد نمی کند. همچنین به گرمایش جهانی کمک نمی کند. اگرچه راه اندازی این سیستم می تواند بسیار پرهزینه باشد، بازپرداخت معمولاً بین 2 تا 10 سال است. دوره بازپرداخت به هزینه های نصب و همچنین هزینه های انرژی بستگی دارد که در مناطق مختلف در طول زمان متفاوت است.Source by Alphaeus J Khisa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.