hvac

مزایای زیست محیطی استفاده از اجاق چوب سوز

اجاق‌های چوبی روشی مقرون‌به‌صرفه و از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر برای گرم کردن خانه شما و در عین حال کاهش میزان کربن شما ارائه می‌دهند. نسبت به سیستم‌های گرمایش مرکزی که با زغال سنگ، گاز یا نفت کار می‌کنند، تمیزتر، انرژی کارآمدتر و سازگارتر با محیط زیست هستند. در واقع، در مواجهه با مقررات سختگیرانه صرفه جویی در انرژی، معماران و پیمانکاران ساختمان به طور فزاینده ای اجاق های چوب سوز را در طراحی خانه هایی انتخاب می کنند که زندگی پایدار را ممکن می سازد.

از جمله مزایای زیست محیطی اصلی اجاق های چوب سوز به ویژه کاهش انتشار کربن و استفاده از یک منبع انرژی تجدید پذیر است.

کاهش قابل توجهی انتشار کربن

مقدار کربن ساطع شده از چوب هنگام سوختن به طور قابل توجهی کمتر از سایر سوخت های فسیلی، به ویژه زغال سنگ است. در واقع مقدار کربنی که از سوزاندن چوب ساطع می‌شود تقریباً با مقدار کربن استخراج شده از جو و ذخیره شده توسط یک درخت در طول عمر آن برابر است.

مطلب پیشنهادی  مشکلات، بررسی ها و قیمت ها Dimplex Opti Myst

علاوه بر این، یک درخت چه در حال سوختن باشد و چه رها شود تا تجزیه شود، همان گازهای گلخانه ای را تولید می کند. بنابراین، استفاده از چوب های تصفیه نشده، به ویژه چوب های ضایعات، به عنوان سوخت، هیچ آلاینده محیطی اضافی تولید نمی کند.

اجاق‌های چوبی می‌توانند روشی فوق‌العاده برای کاهش ردپای کربن شما و در عین حال صرفه‌جویی در هزینه با سوزاندن چوب‌هایی باشند که در غیر این صورت دور ریخته می‌شوند. به عنوان مثال، می توانید چوب های احیا شده را از پروژه های ساختمانی یا چوب های ریخته شده جمع آوری کنید. اما چوب جمع آوری شده باید تصفیه نشده و رنگ آمیزی نشده باشد تا از انتشار گازهای خطرناک و آلاینده های مضر به عنوان محصولات جانبی جلوگیری شود.

مطلب پیشنهادی  BlitzWolf BW-F4: بلندگوی استفاده در فضای باز با بلوتوث CSR 4.0

منبع انرژی تجدید پذیر

برخلاف زغال سنگ، نفت و گاز، چوب منبع تجدیدپذیر انرژی است. بیشتر هیزم ها از منابع پایدار به دست می آیند که به ازای هر درختی که برای استفاده قطع می شود، درخت کاشته می شود. بنابراین، کربن تولید شده در هنگام سوختن چوب با کاشت درختان جدید جبران می شود.

اما چرا چوب را روی یک آتش باز سنتی بسوزانید؟ اجاق‌های چوبی می‌توانند گرمای بسیار بیشتر و انتشار کمتری نسبت به سوزاندن چوب در رنده تولید کنند. این امر به این دلیل است که اجاق های هیزمی تا سه برابر کارایی بیشتری در تولید گرما دارند و در نتیجه سوخت کمتری مصرف می کنند. علاوه بر این، در برخی مدل‌ها، گازهای ساطع شده از چوب در حال سوختن را می‌توان به داخل اجاق گاز چرخاند و بسوزاند.

مطلب پیشنهادی  تهویه مطبوع فریون به زودی متعلق به گذشته خواهد بود

اجاق‌های چوبی می‌توانند آب را از طریق دیگ پشتی گرم کنند، به این معنی که برای گرم کردن آب و رادیاتور در بقیه خانه‌تان به زغال‌سنگ، گاز، نفت یا برق کمتری نیاز است.Source by Adam M Ross

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *