hvac

مزایای استفاده از فناوری تمیز کردن کانال ربات

در دهه 1980 استفاده از ربات ها برای بسیاری از کاربردها و کاربردهای متنوع در صنعت بسیار گسترده شد. آن‌ها در تلویزیون و فیلم‌ها محبوب شدند و به‌تازگی برای کاهش هزینه‌های نیروی کار و افزایش دقت در تولید بسیاری از اقلام، شغل‌های زیادی را به عهده گرفتند. این شامل استفاده از فناوری تمیز کردن مجرای ربات در کاربردهای اداری مسکونی، صنعتی و تجاری است.

تقریباً در همان زمانی که روبات‌ها به وجود آمدند، آگاهی جدیدی از برخی از مشکلات ناشی از ساخت سیستم‌های HVAC (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع) وجود داشت. ممکن است ترس بزرگی را که در اطراف بیماری لژیونر نامیده می‌شود، به خاطر بیاورید، زمانی که تعداد زیادی از مردم هنگام شرکت در کنفرانس لژیون آمریکایی در فیلادلفیا در سال 1976 بیمار شدند. در سیستم کانال هوای ساختمان کمین کرده است.

اگر به طور کامل و به طور منظم از گرد و غبار و زباله تمیز نشوند، مجاری هوا می توانند میزبان انواع مختلفی از مشکلات ایجاد کننده باکتری ها و قارچ ها شوند که در صورت درمان نشدن، می تواند باعث بیماری برای افرادی شود که در معرض محیط ساختمان هستند. برخی از علائم می تواند شامل خستگی، تب، لرز، از دست دادن اشتها و سردرد و غیره باشد. سپس صنعت تمیز کردن مجرای هوا شغل جدیدی برای رباتیک پیدا کرد که کمک بزرگی در آموزش مشتریان بود. آنها شروع به استفاده از روبات‌های کوچک با دوربین کردند تا در سراسر سیستم‌های مجرای هوا حرکت کنند و فیلمی از همان بالا در آن مناطق پنهان تهیه کنند. این را می توان به مشتری بالقوه به عنوان مدرکی اثبات کرد که مشکل واقعی در تاسیسات آنها وجود دارد.

مطلب پیشنهادی  12 کاربرد شگفت انگیز فلفل که نمی دانستید

اما این فقط آغاز ماجرا بود. از آنجایی که این ماشین‌ها در شناسایی مشکل سیستم‌های تهویه مطبوع بسیار مفید بوده‌اند، شاید بتوان آن‌ها را برای رفع مشکل نیز تطبیق داد. و همین اتفاق افتاد.

از این گذشته، ورود به یک مجرای هوا برای تمیز کردن آن کار آسانی نبود، به خصوص مجاری با قطر کم. هوای تحت فشار معمولاً برای تمیز کردن استفاده می‌شد، با یک اتصال در انتهای یک شلنگ بلند. اما این تنظیم مهربان بود یا ضربه خورد یا از دست داد، به خصوص با تمام گوشه ها و گوشه ها، خم ها و گوشه هایی که کانال های هوا اغلب دارند. بهتر از تمیز نکردن آنها بود، اما با این حال نتیجه ای کمتر از ایده آل باقی گذاشت.

مطلب پیشنهادی  سه نوع کندانسور HVAC

برای رفع این نقص، ربات جدیدی ساخته شد تا عملاً تمیز کردن را انجام دهد. این گجت کوچک که با برس‌های مویی، دوربین‌ها و چراغ‌ها تجهیز شده بود، مانند یک شیطان دیوانه کار می‌کرد. این پسر کوچولو با کنترل از راه دور اجرا می‌شود، با یک مانیتور تلویزیون برای مشاهده جایی که می‌رفت و کجا بوده است.

استفاده از ربات باعث صرفه جویی زیادی در هزینه های نیروی کار می شود و کار را سریع تر و آسان تر می کند. با برس های قابل تنظیم که از هر طرف حرکت می کنند، می توان تمام سطوح کانال را در یک شات تمیز کرد. و این ماشین‌ها طوری طراحی شده‌اند که وارد تمام زوایایی شوند که تا به حال انجام آنها عملا غیرممکن بود.

مطلب پیشنهادی  نکاتی برای افزایش عمر پورشه شما

واقعاً هیچ راه بهتری برای تمیز کردن سیستم های کانال هوا وجود ندارد. و مطمئناً بعد از اتمام کار راحت تر نفس خواهید کشید. اگر می‌خواهید سریع انجام شود و می‌خواهید درست انجام شود، استفاده از روش تمیز کردن مجرای ربات تنها راه است.Source by Adriana A Noton

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *