hvac

مراقبت از ماهی قرمز – 5 باید و 5 نباید

مراقبت از ماهی قرمز: 5 کاری که باید انجام دهید تا آنها را راضی نگه دارید

1. قبل از خرید ماهی قرمز، آکواریوم آنها را راه اندازی کنید

ماهی قرمز و خانه آنها را در فروشگاه حیوانات خانگی در همان روز خریداری نکنید. درعوض، مخزن را با سنگریزه، تزئینات و یک فیلتر در جای خوبی قرار دهید (آرام، دور از پنجره یا رادیاتور و نزدیک منبع تغذیه) و آن را با آب پر کنید، سپس پمپ‌هایی را که استفاده می‌کنید روشن کنید. . دفع کلر و سایر مواد شیمیایی موجود در آب لوله کشی که می تواند به ماهی شما آسیب برساند، زمان می برد.

2. از قبل به بلوغ مخزن خود فکر کنید

یک آکواریوم جدید به زمان نیاز دارد تا “بلوغ” شود. این کلمه عجیب و غریب اساساً به این معنی است که فیلترهای مخزن و سنگریزه می توانند زباله ها را قبل از اینکه آب را آلوده کنند تجزیه کنند. می توانید محصولاتی را برای شروع این فرآیند از فروشگاه ماهی خریداری کنید. چنین «دوچرخه سواری» معمولاً حدود دو هفته طول می کشد و از قرار گرفتن ماهی جدید شما در معرض آلودگی جلوگیری می کند.

مطلب پیشنهادی  جواهرات با روکش نقره و رودیوم - مراقبت از جواهرات شما

3. مخزن ماهی قرمز خود را به آرامی ذخیره کنید

در ابتدا فقط دو ماهی بگیرید (ماهی قرمز حیواناتی اجتماعی هستند) و قبل از خرید ماهی دیگر، یک یا دو هفته در مخزن بگذارید. این به مخزن شما زمان بیشتری برای بالغ شدن برای مقابله با افزایش ضایعات می دهد.

بهترین کاری که می توانید برای سالم نگه داشتن ماهی قرمز خود انجام دهید این است که به طور منظم مقداری از آب را عوض کنید. با استفاده از لوله سیفون، هفته ای یک بار حدود یک پنجم آب را بردارید و آن را با آب جدید، ترجیحا آبی که یک شبه رها کرده اید، جایگزین کنید. تغییر آب مانند این آلودگی را رقیق می کند و مواد معدنی تازه را به مخزن اضافه می کند.

5. خرید فیلتر را در نظر بگیرید

بسیاری از مردم ماهی قرمز را در مخازن بدون فیلتر یا حتی پمپ هوا نگهداری می کنند. ولی افزودن فیلتر کیفیت و پایداری شرایط آب در مخزن شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد. حتی یک پمپ هوا کمک خواهد کرد – حباب باعث بهبود سطح اکسیژن در آب می شود، که ماهی قرمز واقعاً از آن استقبال می کند.

مطلب پیشنهادی  5 ویژگی که خانه لوکس شما باید داشته باشد

5 کاری که هرگز نباید هنگام مراقبت از ماهی قرمز انجام دهید

1. ماهی قرمز را در کاسه نگه ندارید

بله، برخی از مردم حیوانات خانگی خود را برای سال ها در یک کاسه زنده نگه می دارند، اما بسیاری دیگر زندگی کوتاه و ناراحت کننده ای دارند. ماهی قرمز ماهی های کنجکاویی هستند که دوست دارند در اطراف شنا کنند و کاوش کنند. یک تانک به طول حداقل دو فوت به آنها بدهید. همچنین کاسه های ماهی قرمز به راحتی آلوده می شوند و طراحی مانع از انتقال اکسیژن تازه به آب می شود.

2. به ماهی قرمز خود بیش از حد غذا ندهید

ماهی شما باید تمام غذایی را که اضافه می کنید ظرف پنج تا ده دقیقه بخورد. اگر روی کف آکواریوم غذا افتاده باشد، شما بیش از حد غذا می دهید. این غذای اضافی پوسیده شده و مخزن را آلوده می کند.

3. مخزن خود را بیش از حد ذخیره نکنید

مطلب پیشنهادی  با توصیه های صرفه جویی در مصرف انرژی، وقتی از ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید سبز باشید

یک آکواریوم فقط می تواند ماهی های زیادی را قبل از اینکه خیلی سریع آلوده شود یا قبل از اینکه سطح اکسیژن آب پایین بیاید، نگهداری کند. یک آکواریوم سه فوتی حدود چهار ماهی قرمز کاملاً رشد یافته را با خوشحالی در خود جای می دهد – در صورت لزوم می توانید چند ماهی دیگر اضافه کنید، به خصوص اگر پمپ هوا دارید، اما توصیه نمی شود.

4. ماهی قرمز استاندارد را با ماهی قرمز فانتزی نگه ندارید

ماهی‌های قرمز فانتزی، مانند چشم‌های حباب‌دار و دم‌های دوقلو، بسیار ظریف‌تر و کندتر از ماهی قرمز معمولی حرکت می‌کنند. اگر یک یا آن نوع را در همان آکواریوم نگه دارید، مشکلات کمتری خواهید داشت.

5. بخاری اضافه نکنید

برخی از افراد از بخاری های مخصوص مخازن ماهی های گرمسیری در مخازن ماهی قرمز خود استفاده می کنند. این فقط غیر ضروری نیست – می تواند به ماهی آسیب برساند. آنها در دمای معمولی اتاق نشیمن کاملاً خوشحال خواهند شد و در واقع احتمالاً آن را کمی از نظر خنک تر ترجیح می دهند!Source by Julien Jest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *