hvac

لوازم جانبی اینترکولر و هوا خشک کن نیسان

محصول قدرتمند نیسان دیزل کمپرسی 10 چرخ CWB450 آن است که در بازار به ویژه در صنایع معدنی شناخته شده است. با لوازم جانبی «اینترکولر» توانایی انجام کارهای سخت را دارد. CWB450 قدیمی دارای 290 اسب بخار متریک است، اما با معرفی لوازم جانبی جدید اینترکولر، قدرت آن به طور چشمگیری به 320 اسب بخار افزایش می یابد و در شرایط سخت ماینینگ سازگارتر می شود.

اصل اساسی اینترکولر خنک کردن هوای خروجی از توربوشارژر قبل از ورود به آن است

موتور احتراقی این امر به افزایش راندمان فرآیند احتراق در داخل موتور و افزایش توان خروجی واحد کمک می کند. این فرآیند همانند اصل آب خنک کننده رادیاتور است. بررسی‌ها نشان می‌دهد دمای هوای خروجی از توربوشارژر به 100 تا 200 درجه سانتی‌گراد می‌رسد که بر فرآیند احتراق تأثیر می‌گذارد، اما با وارد کردن اینترکولر در فرآیند، گرمای هوا را به 40 تا 60 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌دهد و میزان گرما را کاهش می‌دهد. تا 70 درصد. یکی از دلایل خرابی توربوشارژر گرما است، واحدهای جدید که از توربوشارژر استفاده می کنند گاهی اوقات به 700 تا 900 درجه سانتیگراد می رسد که باعث خستگی حرارتی و ایجاد ترک در قطعات می شود اما با کمک اینترکولر مطمئناً احتمال این مشکل کاهش می یابد.

مطلب پیشنهادی  4 ویژگی که هنگام خرید پنکه سقفی باید به آن توجه کنید

لوازم جانبی دیگری که در CWB450 یافتیم، سیستم خشک کن هوا آن است که در نزدیکی مخزن هوا وصل شده است. این به عنوان یک فیلتر برای هوا عمل می کند، هر گونه رطوبت یا آب را از بین می برد و به طور خودکار آن را از دستگاه تخلیه می کند. مکانیک و رانندگان معمولاً به دلیل آلودگی آب در مخزن هوا با مشکل سوپاپ ترمز، مشکل تقویت کننده کلاچ و غیره مواجه می شدند. برای جلوگیری و افزایش طول عمر این قطعات، پرسنل فنی نیسان دیزل توصیه می کنند «ایر درایر» را نصب کنند. اگرچه معمولاً به رانندگان توصیه می شود که هر روز صبح بعد از کار یا قبل از کار مخزن هوا را تخلیه کنند، اما بهتر است این لوازم جانبی را برای اطمینان ما نصب کنند. خشک کن هوا قطعه بزرگی از قوطی است که شبیه یک فیلتر است که از سیلیکاژل ساخته شده است و باقی مانده آب را قبل از رفتن به قسمت های حیاتی سیستم ترمز و کلاچ دستگاه فیلتر کرده و در هوا نگه می دارد. معمولاً در نزدیکی مخزن هوا یافت می شود، در صورتی که رانندگان به راحتی می توانستند آن را پیدا کنند.

مطلب پیشنهادی  چک لیست دستی تمیز کردن فنر HVACSource by Thomas Glickman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *