hvac

قوانین مبدل کاتالیستی جدید نیویورک

برای کسانی از شما که در ایالت با شکوه نیویورک زندگی می کنند، قانون جدیدی در مورد مبدل های کاتالیزوری وجود دارد که از اول ژانویه 2014 وارد عمل شد. من به شدت پیشنهاد می کنم که اگر در نیویورک زندگی می کنید توجه کنید زیرا جریمه ها می تواند متفاوت باشد. 500 دلار برای اولین تخلف تا 26000 دلار برای هر تخلف بعدی. بخش 177 قانون هوای پاک فدرال (42 USC & 7507) به هر ایالت این حق را می دهد که استانداردهای برنامه وسایل نقلیه کم انتشار (LEV) کالیفرنیا را در ایالت خود اتخاذ کند. نیویورک تصمیم گرفته است که این کار را انجام دهد. درک این برنامه خیلی سخت نیست، اما جنبه های خاصی دارد که آن را پیچیده می کند. این امر برای تمام خودروهای ساخته شده از سال 1993 به جز مدل های 1995 اعمال می شود. بنابراین؛ اگر خودروی شما در سال های 1993، 1994، 1996 یا هر زمانی پس از آن ساخته شده است، این برای شما صدق می کند. اصل اساسی این قانون جدید بیان می‌کند که دیگر نمی‌توانید مبدل‌های کاتالیزوری مستعمل را روی هیچ خودرویی که دارای مجوز در ایالت نیویورک است نصب یا بفروشید. همچنین، قطعات جدید باید قطعات اصلی سازنده تجهیزات (OEM) یا دارای گواهینامه AMCC جدید به عنوان مطابق با استانداردهای CARB باشند. این امر در مورد تمام مدل‌ها و مدل‌های خودروهایی که دارای گواهینامه “50 State” از طریق آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) یا گواهی CARB هستند، اعمال می‌شود. این در مورد وسایل نقلیه قدیمی تر از 1993 یا وسایل نقلیه از 1995 اعمال نمی شود.

مطلب پیشنهادی  محافظت از آلت تناسلی در برابر آب و هوای زمستان

مبدل‌های کاتالیزوری جدید نیویورک برای خودروهای دارای گواهینامه CARB و 50 ایالتی EPA باید 2 مهر گواهی یا حکاکی لیزری را در طرف مقابل مبدل کاتالیزوری یا سپر حرارتی نشان دهند. هر مهر یا حکاکی باید شماره تأیید سفارش اجرایی CARB، شماره قطعه، تاریخ ساخت و جهت نصب مناسب را نشان دهد. همچنین باید خودرو را از نظر علامت‌های گواهینامه آلایندگی AMCC بررسی کنید. اطلاعات گواهینامه آلایندگی وسیله نقلیه شما بر روی برچسب اطلاعات گواهینامه آلایندگی خودرو (VECI) قرار دارد که در محفظه موتور خودرو یافت می شود. خانواده موتور و گواهینامه آلایندگی برای کشف اینکه کدام AMCC ممکن است به طور قانونی بر روی خودروی خاص شما نصب شود استفاده می شود. سه مکان متداول وجود دارد که VECI را پیدا خواهید کرد، آنها پشتیبانی رادیاتور، صفحه برج استرات و هود هستند.

مطلب پیشنهادی  آیا می توان از کولر گازی به عنوان تصفیه کننده هوا استفاده کرد؟

با توجه به قانون جدید، اکنون فروش، پیشنهاد فروش، نصب یا تبلیغ در نیویورک استفاده شده یا بازیافت شده غیرقانونی است. مبدل های کاتالیزوری برای هر وسیله نقلیه ای که در سال های 1993، 1994، 1996 یا هر سال پس از آن ساخته شده است. شما همچنان مجاز به استفاده از مبدل های کاتالیزوری نجات یافته در خودروهای تولید شده قبل از سال 1993 هستید و همچنان مجاز به فروش مبدل کاتالیزوری مستعمل خود برای نجات در هر وسیله نقلیه هستید. نصب کنندگان AMCC های جدید دارای گواهی CARB باید کارت گارانتی را در سه نسخه پر کنند. کارت گارانتی اصلی باید به دست مشتری برود، سپس یک نسخه به نصاب می رود و نسخه آخر به سازنده مبدل می رسد. نصب کنندگان AMCC های جدید دارای گواهی CARB نیز باید یک نسخه از آن را به مدت چهار سال در پرونده نگه دارند. با توجه به جریمه های شدید، بهتر است از مقررات جدید پیروی کنید، چه مصرف کننده و چه خرده فروش.

مطلب پیشنهادی  طراحی کار کانال تهویه مطبوع تجاریSource by Will Martinez

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *