hvac

فلاش برق مرکزی گرمایش: مگنتیت – چرا تشکیل می شود؟

تلاش‌های زیادی با فناوری فلاش برقی گرمایش مرکزی برای کاهش مشکلات لجن و خوردگی صورت گرفته است، اما هیچ‌کدام موفق به متوقف کردن یا خلاص شدن از مشکلات با هم نشده‌اند، ثابت شده است که فلاشینگ برقی استاندارد گران، زمان‌بر و بدتر از همه است. ناسازگار.

تمام سیستم های گرمایشی دارای رسوبات لجن هستند و با پدیده ای به نام مگنتیت که از واکنش های شیمیایی در سیستم گرمایشی ناشی می شود، رنج می برند. زمانی که هوا وارد سیستم شود، خوردگی رخ می دهد.

متأسفانه هنگامی که آب، اکسیژن و فلز مخلوط می شوند، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد. این زمانی است که مگنتیت (FE3O4)، یکی از چندین اکسید آهن و مغناطیسی ترین مواد معدنی طبیعی روی زمین تشکیل می شود.

مطلب پیشنهادی  ایده های تجاری درخشان: محصولات جانبی بی فایده را به پول نقد تبدیل کنید

برخی به لجن مگنتیت یا اکسید آهن می گویند و برخی دیگر آن را ماده آهنی می نامند، این ماده ای سیاه یا قهوه ای است که در لوله ها و رادیاتورهای سیستم گرمایشی تشکیل می شود و یکی از مقصران اصلی بسیاری از مشکلات سیستم گرمایشی است. .

علائم تجمع مگنتیت رادیاتور سرد یا نقاط سرد است. خروجی حرارت کلی کمتر و حتی صدای پمپ یا دیگ بخار.

مگنتیت تنها یکی از موادی است که در طول زمان انباشته می شود و می تواند سیستم گرمایشی شما را دچار مشکل کند. سایر زباله ها مانند غیر آهنی، رسوب آهک، شن و ماسه ریخته گری، زباله های جوشکاری، ذرات رنگ و سایر مواد نامطلوب همین مشکلات را ایجاد می کنند و می توانند از بسیار بزرگ تا کوچکتر از یک میکرون متغیر باشند. این میکرون های ریز و ریز هستند که باعث خرابی مبدل حرارتی و سایر اجزای سیستم گرمایش به ویژه دیگ های جدیدتر و مدرن می شوند زیرا با اجزای کوچکتر فشرده تر هستند.

مطلب پیشنهادی  سیستم های گرمایش از کف برقی

لجن (مگنتیت) و رسوب آهک، در صورت درمان نشدن، عملکرد دیگ شما را تا 15 درصد کاهش می دهند، می توانند دیگ را به شدت فلج کنند، طول عمر دیگ را به شدت کاهش دهند، یا باعث خرابی اساسی و تعمیر سنگین شوند. صورتحساب یا سناریوی بدتر، یک دیگ بخار جدید.

با این حال، سازندگان به طور فزاینده‌ای ایده‌های پیچیده‌تری مانند فناوری Adey Solutions Magna-cleanse (مگنت) و فناوری Spiro-trap Magna-booster2 In-line filter را ارائه می‌کنند.

تا به امروز، فقط شستشوی برقی یا Magnacleanse با کمک محلول های پاک کننده قوی می تواند مقداری از لجن را از سیستم گرمایش مرکزی حذف کند.

مطلب پیشنهادی  هنگام انتخاب یک شرکت تعمیرات تهویه مطبوع چه نکاتی را باید در نظر داشت

و با کمک فناوری فیلترهای درون خطی، می‌توان برخی از محافظت‌ها را به صورت مداوم ارائه کرد، اما متأسفانه هنوز هیچ فناوری وجود ندارد که بتواند به طور کامل از سیستم شما 100% در برابر اثرات مگنتیت و سایر زباله‌های سیستم گرمایش مرکزی محافظت کند. .Source by Buzz J Richardson

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *