hvac

سه ویژگی کلیدی که هنگام خرید ویندوزهای جایگزین وینیل باید به دنبال آنها باشید

شما تصمیم گرفته اید که وینیل را به عنوان ماده انتخابی خود برای پنجره های جایگزین جدید خود انتخاب کنید. متأسفانه، همه پنجره های وینیل یکسان ساخته نمی شوند. اجزا و فرآیندهای زیادی وجود دارد که می توان برای ساخت پنجره جایگزین وینیل استفاده کرد. این راهنما به سه ویژگی خاص اشاره می کند که هنگام مقایسه خرید پنجره های جایگزین وینیل باید به دنبال آنها باشید.

قاب
فریم اصلی یک پنجره را می توان مهمترین بخش طراحی پنجره در نظر گرفت زیرا یکپارچگی ساختاری پنجره را فراهم می کند. همه خانه ها در طول زندگی خود جابجایی و حرکت مداوم را تجربه می کنند. برای مبارزه با این حرکات، به دنبال پنجره هایی با قاب های کاملاً جوشی باشید. پنجره هایی که به صورت مکانیکی بسته شده اند یا به صورت شیمیایی چسبانده شده اند یا کاملاً جوش داده نشده اند از نظر ساختاری ضعیف تر هستند و در هنگام تغییر دما و حرکت می توانند خم شوند یا ترک بخورند.

در مرحله بعد، کیفیت وینیل استفاده شده در پروفیل پنجره را جویا شوید. از پیمانکار خود بپرسید که آیا درصد قابل توجهی از وینیل بازیافتی یا “بازیافت” در قاب وجود دارد یا خیر. پنجره هایی که از مقدار قابل توجهی از regrind استفاده می کنند ضعیف تر هستند زیرا مواد شیمیایی برای افزایش استحکام وینیل بازیافتی اضافه می شوند.

در آخر اینکه آیا پنجره تعویض وینیل سیستم زهکشی مناسبی دارد؟ یک سیستم گریه آب را از پنجره و خانه شما دور می کند و نفوذ آب را کاهش می دهد.

مطلب پیشنهادی  بهترین بخاری های گازی صبح گرم را بخرید

سیستم های شیشه ای عایق
شیشه تقریبا 80 درصد پنجره را تشکیل می دهد و عملکرد حرارتی پنجره را تعیین می کند. به دنبال پنجره هایی با بسته های شیشه ای دو یا سه جداره با پوشش های Low-E با پرکننده های گاز آرگون یا کریپتون باشید. شیشه Low-E حاوی پوشش های میکروسکوپی است که مانند یک فیلتر عمل می کند. در تابستان، شیشه Low-E اجازه می دهد تا نور مرئی کافی از آن عبور کند در حالی که انرژی خورشیدی مادون قرمز را مسدود می کند و اتاق شما را خنک تر نگه می دارد. در زمستان، شیشه با بازتاب گرما به داخل خانه و در عین حال اجازه ورود پرتوهای گرم و خورشیدی به اتاق‌ها را گرم‌تر نگه می‌دارد. نتایج ساده است… هزینه انرژی کمتر! بعلاوه، بلوک های شیشه ای Low-E که به اشعه ماوراء بنفش آسیب می رساند، به کاهش رنگ پریدگی فرش و اثاثیه خانه شما کمک می کند. گازهای عایق مانند آرگون یا کریپتون را می توان به فضاهای هوا در واحدهای شیشه ای اضافه کرد. هر دو گاز چگالی تر از هوا هستند و از تشکیل جریان های همرفتی جلوگیری می کنند و انتقال حرارت بین داخل و خارج خانه شما را کاهش می دهند. این امر آسایش خانه شما را بهبود می بخشد و هزینه های گرمایش و سرمایش را کاهش می دهد.

سیستم تعادل

در صورت خرید پرطرفدارترین سبک بازار، پنجره‌های وینیل دوبل آویزان، نوع سیستم تعادل مورد استفاده عامل اصلی سهولت کار ارسی‌های پنجره است. یک سیستم تعادل کشش را به ارسی اعمال می کند و آن را در موقعیت مورد نظر نگه می دارد و به راحتی ارسی را قادر می سازد بالا و پایین کار کند. سه نوع اصلی از سیستم های تعادل موجود عبارتند از تعادل نیروی ثابت، تعادل مارپیچی و تعادل بلوک و تکل.

مطلب پیشنهادی  مزایا و معایب استفاده از کمپرسورهای هوای گازی

تعادل نیروی ثابت با استفاده از فنر فولادی رول شده برای متعادل کردن وزن ارسی پنجره کار می کند. مقدار سیم پیچ های استفاده شده در سیستم تعادل نیروی ثابت بر اساس وزن ارسی تعیین می شود که به سیم پیچ های تک، دو یا حتی سه تایی نیاز دارد. با افزایش مقدار کویل ها، حرکت و خروج پنجره را محدود می کنند.

و همانطور که یک متر با کثیفی روی سیم‌پیچ می‌چسبد و به سختی می‌توان آن را به داخل قاب بازگرداند، سیم‌پیچ با تعادل نیروی ثابت زمانی که کثیفی و زباله روی سیم‌پیچ قرار می‌گیرد می‌چسبد. این باعث ایجاد مشکل در عملکرد پنجره می شود.

تعادل مارپیچی به کشش اعمال شده به میله مارپیچی در داخل یک لوله تعادل متکی است. کشش با چرخاندن میله مارپیچی که از پایین لوله در خلاف جهت عقربه های ساعت به بیرون کشیده می شود اعمال می شود. همانطور که چرخش های بیشتری اعمال می شود، کشش بیشتری به فنر اعمال می شود و آن را قادر می سازد وزن ارسی را متعادل کند. با افزایش وزن ارسی، چرخش های بیشتری روی ترازو لازم است و در نتیجه فشار روی فنر داخلی افزایش می یابد. این فشار می‌تواند بالا و پایین‌کردن ارسی‌های پنجره را دشوار کند، تعادل را ضعیف کند و در نهایت باعث خرابی تعادل شود و در نتیجه ارسی‌های بالا به پایین بیفتند و ارسی‌های پایین بالا نمانند.

مطلب پیشنهادی  ایده های تجاری درخشان: محصولات جانبی بی فایده را به پول نقد تبدیل کنید

سیستم های Block and Tackle Balance در طراحی و فناوری خود نسبت به سال های گذشته پیشرفته تر هستند. امروزه تعادل بلوک و تکل به عنوان یک سیستم مدیریت وزن در نظر گرفته می شود. این سیستم با استفاده از یک سری قرقره کار می کند تا حداقل کشش فنر سیم پیچ را به مقدار مورد نیاز حرکت ارسی تبدیل کند.

سیستم های تعادل بلوک و تکل از سیم های کامپوزیت برای اتصال فنر کویل به کفشک تعادل استفاده می کنند. این ترکیب کامپوزیت در طناب های کوهنوردی و سایر کاربردهای پرتنش استفاده می شود. به علاوه، سیستم‌های تعادل بلوک و مقابله هرگز نیازی به روغن کاری یا تنظیمات ندارند تا مطمئن شوند که به درستی کار می‌کنند.

این سیستم مدیریت وزن برای مقابله با وزن دقیق هر ارسی طراحی شده است. به طور متوسط ​​تعادل بلوک و تکل 40 درصد نیروی عملیاتی کمتری نسبت به تعادل مارپیچی دارد.

بنابراین هنگام مقایسه خرید پنجره‌های جایگزین وینیل، به دنبال سیستم پنجره‌ای باشید که دارای قاب‌ها و ارسی‌های کاملاً جوش‌شده، بسته‌های شیشه‌ای عایق با کارایی بالا و سیستم مدیریت وزن بلوک‌ها و تجهیزات باشد. هنگامی که این سه ویژگی با هم ترکیب شوند، می توانید مطمئن باشید که در حال خرید یک سیستم پنجره هستید که سال ها قدرت، راحتی، صرفه جویی در انرژی و سهولت کار را برای شما فراهم می کند.Source by Angela Palmer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *