hvac

رنگ امولسیون چیست؟

شما شروع به تغییر دکوراسیون خانه خود کرده اید اما مطمئن نیستید که رنگ مناسب را انتخاب کرده اید تا بهترین نتیجه را در تمام اتاق های خانه خود داشته باشید. در اینجا نکاتی در مورد نقاشی خانه با استفاده از رنگ امولسیونی وجود دارد.

با وجود اینکه رنگ یک ماده بسیار رایج است، تکنولوژی مورد استفاده برای به دست آوردن آن بسیار پیچیده است. رنگ معمولا از رنگدانه ها و یک چسب (روغنی یا بر پایه آب) تشکیل شده است. به همین دلیل است که نگهداری طولانی مدت باعث جدا شدن دو ماده تشکیل دهنده رنگ در قوطی می شود. هنگامی که می خواهید دوباره از آن استفاده کنید، محتویات قوطی باید به خوبی هم زده شود (به جز رنگ های بدون قطره) تا اطمینان حاصل شود که رنگدانه ها و ماده چسبنده به طور یکنواخت مخلوط شده اند.

مطلب پیشنهادی  سبز شدن، سنت های زیادی را به همراه دارد

در حالی که برخی از رنگ‌ها سطوح مختلفی را ارائه می‌دهند، برخی دیگر برای کارهای خاصی طراحی شده‌اند (پرایمر، پوشش زیرین، ضد تراکم، رنگ رادیاتور، ضد حریق، قیری). این امر انتخاب رنگ را بدون کمک متخصص بسیار دشوار می کند.

رنگ امولسیونی مدرن مخلوطی از دو ماده است که با هم مخلوط نمی شوند. این ماده بر پایه آب است و به دلیل رزین های وینیل یا اکریلیک اضافه شده، نسبت به امولسیون های سنتی سخت گیرتر می شود. با افزایش درخشش، پوشیدن رنگ سخت تر می شود. متخصصان نقاشی معمولا طیف های مات، پوسته تخم مرغ، ابریشم، ساتن و براق کامل را ارائه می دهند.

مطلب پیشنهادی  چگونه بفهمیم یک سیستم تهویه مطبوع مینی اسپلیت بدون داکت برای شما مناسب است یا خیر

رنگ های امولسیونی معمولاً برای دیوارها و سقف ها استفاده می شود. سه نوع امولسیون وجود دارد: وینیل مات، وینیل ساتن (مورد استفاده در مناطقی که قابل شستشو یا اسفنجی هستند) و امولسیون ابریشم وینیل مخصوص آشپزخانه و حمام. همچنین انواع خاصی از امولسیون‌های مبتنی بر آب برای کارهای چوبی ایجاد می‌شوند که ممکن است به راحتی اعمال شوند، اما به سختی رنگ‌های روغنی نیستند.

رنگ‌های امولسیونی ممکن است حاوی مواد خاصی مانند پرکننده‌ها، کاتالیزورها، تثبیت‌کننده‌ها، امولسیفایرها، تقویت‌کننده‌های چسبندگی، صاف‌کننده یا بافت‌دهنده باشند که نتایج متفاوتی را ایجاد می‌کنند: لایه را ضخیم می‌کنند، ساختار رنگ امولسیونی را پشتیبانی می‌کنند یا حجم آن را افزایش می‌دهند. همچنین، ممکن است حاوی مواد افزودنی زیادی برای تولید خواص مختلف مانند: ضد یخ، کنترل کف، کنترل رشد باکتری و پایداری رنگدانه باشد.

مطلب پیشنهادی  HHO در سیستم های خودرو چیست؟

علاوه بر این، رنگ امولسیونی را می توان به صورت گاز (آئروسل) یا مایع اعمال کرد. به طور کلی، شما آن را با استفاده از قلم مو، غلتک رنگ و سایر ابزارها اعمال می کنید. پس از اعمال، رنگ را می توان با سایر مناطق رنگ شده در یک بازه زمانی معین (معروف به “زمان باز”) ترکیب کرد. این فاصله را می توان با افزودن روح سفید یا گلیکول های دیگر افزایش داد.Source by Jack Wogan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *