hvac

دستگاه تصفیه هوا با نور UV کل خانه و قابل حمل: کمک واقعی برای COPD، آلرژی و آسم

برای کسانی که آلرژی های شدید، عفونت های مزمن تنفسی، COPD و بیماری های مشابه دارند، حفظ سلامتی و کنترل علائم اغلب یک مبارزه روزانه است. و بسیاری از این دعواها اغلب به این دلیل است که آنها زیاد در داخل خانه می مانند، که متأسفانه به راحتی می تواند آنها را در معرض آلرژن های بیشتری، هاگ های کپک و باکتری های موجود در هوا قرار دهد و اوضاع را بدتر کند. به غیر از داروها و درمان‌های تنفسی، یکی از روش‌های مؤثر پاکسازی هوای داخل خانه به روشی خاص است.

با توجه به تمیز کردن هوای داخل خانه، ما در مورد نصب فیلتر تهویه مطبوع بهتر، خلاص شدن از شر دود داخل خانه، یا روشن کردن هودهای هوا برای کمک به حذف آلاینده ها صحبت نمی کنیم، اگرچه این مراحل می تواند کمک کننده باشد. ما در مورد قدرت استفاده از هر دو سیستم تصفیه هوا با نور UV خانگی ارزان قیمت در ترکیب با حداقل یک پاک کننده هوای قابل حمل با کیفیت در اتاقی صحبت می کنیم که بیشتر زمان در آن صرف می شود. تصفیه‌کننده‌های هوا با نور UV بسیار میکروب‌کش هستند و از نور شدید ماوراء بنفش برای از بین بردن هاگ‌های کپک زنده، باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر میکروب‌های شناور در مجاری هوای اکثر خانه‌ها استفاده می‌کنند. تنها چیزی که واقعاً نیاز دارید یک دستگاه خوب 36 واتی است که در قسمت خروجی سیستم تهویه مطبوع یا تهویه مطبوع قرار داده شود و پس از چند ساعت تقریباً هر چیزی که در هوای خانه شما زنده و شناور بود مرده خواهد بود. همچنین به تازه شدن هوا کمک می کند. این مرحله میکروب های معلق در هوا را که معمولا باعث عفونت مزمن یا مکرر تنفسی، حملات آلرژی شدید، حتی آسم می شوند، از بین می برد.

مطلب پیشنهادی  آروبا - یک جزیره شاد

گام بعدی استفاده از یک پاک کننده هوا قابل حمل با کیفیت، با فیلتر HEPA درجه پزشکی و یک فیلتر کربن قابل توجه است. برخلاف تصفیه‌کننده‌های هوای ارزان، آلر ایر، آستین ایر، بلوایر، وینیکس و غیره فیلترهای هپا واقعی دارند که دارای گواهینامه حذف بیش از 99 درصد از گرد و غبار، کنه‌های گرد و غبار، هاگ‌های کپک و سایر ذرات به کوچکی 0.1 میکرون هستند. . ثابت شده است که فیلترهای کربن فعال با کیفیت، مانند فیلترهای آلر ایر، آستین و بلوایر، بیش از 99 درصد از هر گونه آلاینده شیمیایی یا بو را از بین می‌برند، که اغلب بی‌صدا باعث تحریک قابل توجه لوله‌های برونش و سایر نواحی در راه هوایی می‌شود. افزایش مصرف دارو، تحرک محدود، زمان بیشتر در داخل خانه. (واحدهای Winix ارزانتر هستند اما کربن زیادی در فیلترهای خود ندارند).

مطلب پیشنهادی  مزایای سیستم های تهویه مطبوع زمین گرمایی

باور کنید یا نه، اکثر خانه‌ها دارای مقدار مناسبی از مواد شیمیایی هستند که به طور منظم توسط سیستم تهویه مطبوع آزاد می‌شوند و دوباره به گردش در می‌آیند، و برای حذف آنها باید مقدار مناسبی از کربن فعال با کیفیت داشته باشید. منابع رایج این مواد شیمیایی و گازها عبارتند از: پاک کننده های خانگی، رنگ ها، پارچه ها، مواد نگهدارنده چوب تصفیه شده (اغلب حاوی آرسنیک کشنده)، عطرها، حلال ها، آفت کش ها، آلودگی های شیمیایی در فضای باز که توسط سیستم HVAC وارد می شود و موارد دیگر. با این حال، با عملکرد یک پاک کننده هوای قابل حمل با کیفیت، این آلاینده ها فرصتی برای ادامه یا بدتر شدن علائم پیدا نمی کنند و بدن ممکن است فقط فرصتی برای بهبودی پیدا کند.

چرا دستگاه های تصفیه هوای قابل حمل به جای سیستم های کل خانه؟ این به این دلیل است که یک پاک کننده هوای اتاق خوب، آلاینده های ناشی از کار کانال را نیز حذف می کند. پاک کننده های هوای کل خانه هوا را تمیز می کنند، اما کپک ها، باکتری ها، گرد و غبار و غیره که به دیواره های داخلی کانال چسبیده اند، بعد از اینکه هوا پاک کن کل خانه هنوز فرصت دمیدن به داخل اتاق شما را دارد کار می کنند – و یک پاک کننده هوای قابل حمل. این آلاینده ها را قبل از رسیدن به شما به دام می اندازد.

مطلب پیشنهادی  کویل های تهویه مطبوع دست راست یا چپ - چگونه انتخاب کنم؟

در صورت داشتن COPD، آلرژی، آسم یا مشکلات تنفسی، استفاده از هر دو دستگاه تصفیه هوا با اشعه ماوراء بنفش و یک یا دو دستگاه تصفیه هوا قابل حمل خوب به عنوان یک سیستم می تواند تفاوت زیادی در سلامتی و سطح راحتی کلی شما ایجاد کند، فقط به این دلیل که موجودات زنده موجود در هوا اکنون مرده است و هر ذره یا مواد شیمیایی اکنون توسط فیلترهای با کیفیت HEPA و کربن موجود در تصفیه کننده هوا حذف می شود. منطقی است – ذرات متخلف، مواد شیمیایی و میکروب های شناور در هوای داخل خانه را بکشید و از بین ببرید، و آلرژی، آسم یا علائم تنفسی شما اغلب فروکش می کند و حتی می تواند با گذشت زمان به طور کامل از بین برود.

امیدوارم این مقاله به هر کسی که مبتلا به آلرژی شدید، آسم، COPD یا مشکلات تنفسی است کمک کند تا تسکین لازم را پیدا کنند. هر گونه سوال، لطفا با ما در جعبه نویسنده زیر تماس بگیرید.Source by Rex Murphy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *