hvac

جواهرات با روکش نقره و رودیوم – مراقبت از جواهرات شما

مروری بر مراقبت از جواهرات نقره استرلینگ

نقره با تمام مظاهر درخشانش، بیش از 6000 سال در کنار طلا به عنوان “ملکه فلزات گرانبها” سلطنت کرده است. با این حال، از میان تمام وارثان نقره، نقره استرلینگ با زیبایی، ارزش و دوام ذاتی آن است که جایگاه خود را در کتاب های تاریخ به عنوان یکی از محبوب ترین رسانه های تزئین شخصی تضمین کرده است.

داشتن یک کالای معتبر مانند جواهرات نقره باید با چشم انداز آینده انجام شود. مانند تمام فلزات گرانبها، ارزش نقره استرلینگ با گذشت زمان افزایش می‌یابد، و روزی جواهرات شما می‌توانند به میراثی بی‌ارزش خانوادگی تبدیل شوند، بنابراین مراقبت از آن در حال حاضر تنها می‌تواند در آینده سودی به همراه داشته باشد. با این حال، برای درک صحیح مراقبت و نگهداری از جواهرات نقره خود، ابتدا لازم است به پس زمینه نقره نگاه کنید.

هم نقره و هم نقره استرلینگ فلزات گرانبهایی هستند و هر دو ارتباط نزدیکی دارند، اما یکسان نیستند. نقره خالص کاملاً نرم است و به همین دلیل شکل خود را حفظ نمی کند. نقره استرلینگ به‌عنوان شکل بادوام‌تری از این فلز بسیار چکش‌خوار و براق اختراع شد و ویژگی‌های سختی آن را به ایجاد جواهراتی که اغلب پوشیده می‌شوند، می‌بخشد.

نقره استرلینگ 92.5 درصد نقره واقعی است. 7.5 درصد باقی مانده از یک آلیاژ، معمولا مس یا روی تشکیل شده است. نقره استرلینگ کدر می شود، این در اثر واکنش بین نقره و ذرات گوگرد حاوی اکسیژن هوا ایجاد می شود. راهنمای زیر به شما توصیه های مفیدی در مورد حفظ جواهرات جواهرات نقره در حالتی که می خواهید برای نسل های آینده ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی  Hello world!

ذخیره سازی

جواهرات نقره خود را در مکانی تاریک و خنک به دور از نور مستقیم خورشید یا سایر منابع گرمای شدید مانند رادیاتور نگهداری کنید. یک مکان عالی در جعبه جواهرات در میان لباس های شما است.

جواهرات نقره استرلینگ، مانند تمام جواهرات خوب، باید به تنهایی در یک محفظه جداگانه در جعبه جواهرات یا در کیسه نرم خود نگهداری شوند. انجام ندادن این کار در نهایت منجر به خراش یا حتی شکستگی در صورت وجود سنگ های قیمتی در جواهرات می شود.

هرگز جواهرات نقره خود را در جعبه های پر از کاغذ، مقوا یا پنبه نگهداری نکنید، زیرا حاوی عناصر کمیاب گوگرد هستند. برای بهترین نتیجه، اقلام را قبل از بسته بندی و بسته بندی در یک کیسه پلاستیکی مهر و موم شده و بدون هوا یا دستمال بدون گوگرد جواهر قرار دهید.

نظافت و پولیش

با گذشت زمان، نقره استرلینگ پتینه‌ای ملایم ایجاد می‌کند که ناشی از «اکسید شدن» است، که منجر به ظاهری «آنتیک» می‌شود که در آن رنگ‌آمیزی در جزئیات ظریف ایجاد می‌شود و به جواهرات نقره‌ای عیار شما هوای زیبا و منحصربه‌فرد می‌دهد. شما ممکن است از این جنبه قدردانی کنید یا نه. قبل از هر اقدامی برای تمیز کردن جواهرات خود باید این را در نظر بگیرید.

بهترین راه برای حفظ و ترغیب ظاهر خدشه‌دار «آنتیک» به جواهرات نقره می‌تواند با تمیز نکردن جواهرات با آب و نپوشیدن جواهرات در حمام یا حمام انجام شود.

مطلب پیشنهادی  با توصیه های صرفه جویی در مصرف انرژی، وقتی از ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید سبز باشید

بهترین راه برای جلوگیری از کدر شدن این است که تا حد امکان از زیورآلات نقره خود استفاده کنید.

اگر نقره استرلینگ شما کدر شد، با استفاده از آب گرم با یک صابون ملایم، شستن آن و سپس اطمینان از خشک کردن کامل آن با یک پارچه نرم خوب، به راحتی به شکوه قبلی خود باز می گردد. خیساندن منع می شود.

برای تمیز کردن سطح وسیع‌تر از پارچه‌ای نرم، مشابه پارچه‌ای که عینک ارائه می‌شود، برای تمیز کردن سطح وسیع‌تر، با حرکت‌های سبک، و برای ورود به گوشه‌های سخت‌تر، از جوانه‌های پنبه‌ای یا نوک کیو به همان شیوه استفاده کنید.

هرگز از دستمال‌ها یا برس‌های سخت، از جمله مسواک، هنگام تمیز کردن یا صیقل دادن نقره خود استفاده نکنید، زیرا باعث ایجاد خراش می‌شوند. این امر به ویژه در صورتی مهم است که سنگ های قیمتی مانند مروارید در جواهرات شما نصب شده باشد.

پولیش باید سریع انجام شود و پس از آن تمام آثار پولیش پاک شود. باقی ماندن ردپایی از پولیش می تواند طرح را با مسدود کردن قسمت های حکاکی شده کسل کننده کند.

خمیرهای نقره، پارچه های پرداخت شده یا سایر مواد تمیز کننده نقره باید تحت راهنمایی جواهرساز محلی شما استفاده شود، این امر به ویژه در صورت وجود سنگ های قیمتی صادق است زیرا این مواد شیمیایی می توانند آنها را از بین ببرند.

بایدها و نبایدها

همیشه قبل از استفاده از لوسیون برنزه کننده، کرم های پوستی و شنا در آب کلردار یا نمک، جواهرات نقره خود را بردارید.

مطلب پیشنهادی  بطری های مایکروویو: چه هستند و چند نکته برای استفاده ایمن از آنها

هرگز جواهرات خود را هنگام کار با مواد شوینده، سفید کننده، آمونیاک یا الکل نپوشید. این مواد شیمیایی باعث تغییر رنگ، آسیب و شل شدن سنگ های قیمتی می شوند.

هرگز از پاک کننده اولتراسونیک، آمونیاک یا هر محلول شیمیایی برای تمیز کردن سنگ های قیمتی مات مانند فیروزه، مالاکیت، اونیکس، لاجورد و اوپال استفاده نکنید. آنها یک سنگ متخلخل هستند و ممکن است مواد شیمیایی را جذب کنند، که در داخل سنگ جمع شده و باعث تغییر رنگ می شود. به سادگی آنها را به آرامی با یک پارچه نرم مرطوب پاک کنید تا تمیز شوند.

مراقبت از نقره استرلینگ با اندود رودیوم

برخی از جواهرات نقره با رودیوم اندود شده اند. این طراحی شده است تا جواهرات شما در برابر کدر شدن مقاوم باشد. مراقبت از جواهرات نقره استرلینگ با روکش رودیوم به رویکرد متفاوتی نسبت به جواهرات نقره استرلینگ بدون اندود نیاز دارد.

آن را با یک پارچه پولیش نرم یا پاک کننده خوب تمیز کنید، اما هرگز از پاک کننده های نقره با پایه شیمیایی استفاده نکنید زیرا این کار به رودیوم و همچنین سنگ های قیمتی منبت کاری شده آسیب می رساند.

اگر شما صاحب جواهرات نقره عتیقه یا جواهرات نقره استرلینگ با روکش رودیوم هستید، توصیه می کنیم از جواهرساز محلی خود که می تواند بهترین برندهای محصولات پاک کننده جواهرات را در منطقه شما راهنمایی کند، از مشاوره تخصصی استفاده کنید.

حق چاپ © SilverShake Corporation. تمامی حقوق محفوظ است.Source by David-John Turner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *