hvac

توضیحی در مورد نحوه عملکرد پمپ های حرارتی

پمپ های حرارتی دستگاه هایی هستند که برای انتقال گرما از مکانی به مکان دیگر از انرژی کمی استفاده می کنند. معمولاً از آنها برای بیرون کشیدن گرما از هوا یا زمین به منظور گرم کردن ساختمان استفاده می شود. همچنین می توان آنها را برای خنک کردن ساختمان معکوس کرد. آنها تقریباً مانند دستگاه های تهویه مطبوع کار می کنند، با این تفاوت که هم می توانند کار کولر و هم کوره را انجام دهند. بنابراین، هنگام استفاده از پمپ های حرارتی، نصب هر دو سیستم گرمایش و سرمایش ضروری نیست – یک سیستم واحد هر دو کار را انجام می دهد. آنها همچنین نسبت به کوره ها کارآمدتر هستند زیرا آنها صرفاً گرما را به جای سوزاندن سوخت برای تولید آن انتقال می دهند. اما در نتیجه در آب و هوای معتدل به جای شدید بهتر عمل می کنند. برای افرادی که در آب و هوای معتدل مانند آریزونا هستند، استفاده از پمپ های حرارتی آریزونا به جای کوره و تهویه مطبوع می تواند در هزینه های آب و برق صرفه جویی زیادی کند.

مطلب پیشنهادی  کارکرد سیستم HVAC

انواع مختلفی از پمپ های حرارتی وجود دارد، اما همه آنها بر اساس اصل انتقال حرارت کار می کنند، که به معنای انتقال گرما از یک مکان به مکان دیگر به جای سوزاندن سوخت برای ایجاد آن است. به دلیل قانون دوم ترمودینامیک، گرما به طور طبیعی از مکانی با دمای بالا به مکانی با دمای پایین تر جریان می یابد. آنها از مقادیر کمی انرژی برای معکوس کردن این فرآیند استفاده می کنند، گرما را از مناطق با دمای پایین می کشند و آن را به مناطق با دمای بالا منتقل می کنند – از یک منبع گرما مانند زمین یا هوا به یک هیت سینک مانند یک ساختمان. یک نوع متداول پمپ حرارتی یک منبع هوا است که گرما را از هوای بیرون از ساختمان خارج می کند و آن را از طریق کویل های پر از مبرد به داخل پمپ می کند.

مطلب پیشنهادی  به طور منظم به این موارد سرویس دهید تا کسب و کار خود را در بهترین شکل نگه دارید

پمپ های حرارتی منبع هوا AZ از دو فن، کویل های یخچال، یک کمپرسور و یک شیر معکوس تشکیل شده است. از یک فن برای آوردن هوای بیرون بر روی کویل‌های یخچال استفاده می‌شود، که گرما را به داخل منتقل می‌کند، جایی که توسط یک فن دوم از کویل‌ها دمیده می‌شود و در داخل ساختمان پخش می‌شود. هدف از شیر معکوس، معکوس کردن جریان مبرد است تا سیستم به سمت عقب عمل کند. به جای پمپاژ گرما به داخل ساختمان، گرما را آزاد می کند، مانند کولر گازی. سپس مبرد گرمای داخل پمپ را جذب می کند و آن را به خارج از جایی که آزاد می شود حمل می کند. سپس مبرد خنک می شود و دوباره به داخل جریان می یابد تا گرمای بیشتری بگیرد.

مطلب پیشنهادی  پیشرفته و چند منظوره - Newair ACP-1400H قابل حمل AC

پمپ‌های حرارتی منبع زمینی مانند پمپ‌های منبع هوا عمل می‌کنند با این تفاوت که گرما را از زمین، یا از بدنه آبی زیر زمین جذب می‌کنند و سپس در هنگام کار در حالت معکوس، گرما را به داخل خانه یا برعکس منتقل می‌کنند. پمپ حرارتی جذبی AZ یک واحد منبع هوا است که به جای برق، از انرژی خورشیدی، پروپان، گاز طبیعی یا آب گرم شده زمین گرمایی تغذیه می‌کند. تفاوت اصلی بین مدل‌های منبع هوا و پمپ‌های جذبی در این است که به جای فشرده‌سازی مبرد، پمپ‌های جذبی، آمونیاک را به آب جذب می‌کنند سپس یک پمپ کم توان آن را تحت فشار قرار می‌دهد. منبع گرما آمونیاک آب را به جوش می آورد و فرآیند از نو شروع می شود.Source by Alice Lane

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *