hvac

تهویه مطبوع فریون به زودی متعلق به گذشته خواهد بود

اگر صاحب یک تهویه مطبوع یا پمپ حرارتی قدیمی هستید که از فریون استفاده می کند، وقت آن است که به فکر تغییر باشید. فریون یک خنک کننده شیمیایی یا مبرد است که انتقال گرما را از یک مکان به مکان دیگر تسهیل می کند. فریون که با نام R-22 در صنعت گرمایش، سرمایش و تبرید شناخته می شود، چندین دهه است که استفاده می شود، اما دیگر استفاده نخواهد شد. زیرا مبردهای شیمیایی برای محیط زیست از جمله لایه O-zone مضر هستند. و به محض تایید این شواهد علمی، آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA)، به همراه چندین آژانس محیط زیستی دیگر از سراسر جهان، گرد هم آمدند تا فاز فریون را تصویب کنند. اگر صاحب یک تهویه مطبوع قدیمی هستید، به خواندن ادامه دهید تا در مورد خروج فریون و چگونگی تأثیر آن بر گرمایش و سرمایش ملک خود بدانید.

فریون فاز خارج شد

آژانس های حفاظت از محیط زیست در سراسر جهان چندین سال پیش یک مرحله فریون را برای از بین بردن تهدید مبردهای شیمیایی برای محیط اطراف ما، یعنی لایه O-zone، تصویب کردند. مهندسان شیمی و متخصص تهویه مطبوع با سالها تلاش و کوشش توانستند جایگزینی سازگار با محیط زیست برای R-22 به نام R-410A بسازند که بیشتر به نام R-410A شناخته می شود. پورون. بنابراین در سال 2010، تولیدکنندگان HVAC تولید لوازم وابسته به فریون را به طور کامل متوقف کردند و فقط شروع به تولید سیستم هایی کردند که برای استفاده از Puron طراحی شده بودند. مطابق با این مرحله، فریون فقط تا 1 ژانویه 2020 می تواند برای شارژ مجدد سیستم های HVAC استفاده شود. پس از این تاریخ، فریون به طور کامل حذف خواهد شد و دیگر در دسترس نخواهد بود.

مطلب پیشنهادی  کابین های سایت می توانند از عملکرد انرژی با رتبه A نیز بهره مند شوند

از شر فریون خلاص شوید

اگر صاحب یک سیستم تهویه مطبوع هستید که از فریون به عنوان خنک کننده استفاده می کند، می توانید تا این تاریخ آینده 2020 با مشکلاتی روبرو شوید. از زمانی که فریون در حال حذف شدن است، عرضه بازار به شدت کاهش یافته است. این بدان معناست که یافتن فریون دشوار و بسیار گران است. شارژ مجدد سیستم تهویه مطبوع شما برای چهار سال آینده هم خسته کننده و هم پرهزینه خواهد بود. و در سال 2020، شما چاره ای ندارید جز اینکه سیستم خود را با یک سیستم جدید جایگزین کنید زیرا فریون برای همیشه از بین خواهد رفت. به این دلایل و موارد دیگر، مهم است که در اسرع وقت کولر گازی خود را با مدل جدیدتر تعویض کنید. نه تنها قبض انرژی و هزینه های نگهداری را کاهش می دهد، بلکه برای محیط زیست نیز بسیار ایمن تر خواهد بود!

مطلب پیشنهادی  RV Living: کمپینگ زمستانی در آب و هوای زمستانی

وقت خود را برای تعمیر نشتی مایع خنک کننده یا مشکلات مکانیکی در تهویه مطبوع که هنوز از فریون استفاده می کند هدر ندهید. به صرفه تر است که سیستم تهویه مطبوع خود را به طور کلی تعویض کنید و از دردسر قریب الوقوع استفاده از فریون صرف نظر کنید. در نهایت، به هر حال باید روی یک سیستم غیر فریون سرمایه گذاری کنید، پس بهتر است از همین الان شروع کنید!

چگونه یک کولر گازی قدیمی را با خیال راحت دور بیندازیم؟

وقتی نوبت به تعویض کولر گازی قدیمی خود با کولر گازی نو می رسد، AC قدیمی خود را در سطل زباله نیندازید. این نه تنها بسیار خطرناک و غیرقانونی است، بلکه هدر دادن پول کاملاً خوب است. دلیلش این است که می توانید لوازم قدیمی خود را به یک خریدار آهن قراضه بفروشید و به سرعت سود نقدی به دست آورید. سپس می توانید از این پول برای خرید کولر گازی جدید خود استفاده کنید. قبل از اینکه کولر گازی خود را به حیاط آهن قراضه بفروشید، مهم است که ابتدا یاد بگیرید که چگونه مبردهای R-22 و R-410A را به طور قانونی و ایمن دفع کنید.

مطلب پیشنهادی  هر کسی می‌تواند ماشینش را تمیز کند، اما چراغ‌های جلوی ابری و زرد چطور؟

برای انجام این کار، باید یک متخصص خبره استخدام کنید تا مبردها را از واحد AC قدیمی شما حذف کند. برخی از کارخانه‌های ضایعات افراد حرفه‌ای دارند که با آنها کار می‌کنند که این خدمات را برای آنها انجام می‌دهند، در حالی که برخی دیگر از شما می‌خواهند که مبردها را قبل از پذیرش آنها خارج کنید. با خریدار ضایعات فلزی محلی خود مشورت کنید تا ببینید چه نیازهایی برای اسقاط یک کولر گازی قدیمی دارد. همچنین اگر می‌خواهید بدون فروش آن به خریدار ضایعات، از شر آن خلاص شوید، می‌توانید به دنبال سازمان‌های Responsible Appliance Disposal (RAD) در منطقه خود باشید.Source by Sarahbeth Kluzinski

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *