hvac

تهویه مطبوع روی زمین – سه مزیت نسبت به تهویه مطبوع مرکزی

در این مواقع به نظر می رسد که سرگرمی مورد علاقه همه پس انداز کردن پول است. بسیاری از خانوارها به صورت حساب هزینه های خود نگاه کرده اند و متوجه شده اند که هزینه تهویه مطبوع در تابستان و هزینه گرمایش در زمستان بیشترین سهم را در هزینه های خانوار دارند. هنگامی که به همین نتیجه رسیدید و می خواهید یاد بگیرید که چگونه هزینه های تهویه مطبوع و گرمایش خود را کاهش دهید، در این مقاله به سه مزیت کولر گازی کفی در مقابل تهویه مطبوع مرکزی خواهیم پرداخت. اینها عبارتند از: خرید تهویه مطبوع روی زمین ارزان تر و راه اندازی ارزان تر است، می توان اتاق ها یا مناطق جداگانه را به طور انتخابی خنک کرد، نیازی به کانال ندارد.

مطلب پیشنهادی  نکاتی برای یافتن بهترین تهویه مطبوع برای خانه شما

هزینه اولیه و هزینه اجرای AC

تنها راهی که می توانید با کولر گازی مرکزی در مقایسه با کولر گازی زمینی صرفه جویی کنید، زمانی است که نیاز به نصب و استفاده از تهویه مطبوع زمینی در تمام اتاق های خانه دارید. سپس، شاید هوای مرکزی جلوتر از هزینه خارج شود. اما آخرین باری که از اتاق خواب و اتاق نشیمن به طور همزمان استفاده کردید چه زمانی بوده است؟ بنابراین، با توجه به اینکه در اکثر خانه‌ها نیازی به سرمایش یا گرمایش همزمان همه اتاق‌ها نیست، خرید و بهره‌برداری از یونیت‌های AC کف‌پایه ارزان‌تر است.

اتاق‌ها یا مناطق جداگانه را با سیستم تهویه مطبوع به طور انتخابی خنک یا گرم کنید

با یک تهویه مطبوع ایستاده، می توانید به صورت جداگانه دمای هوا و جهت هوا را برای هر منطقه در خانه کنترل کنید. این زمانی اهمیت پیدا می کند که چندین نفر در اتاق با مناطق راحتی دمایی متفاوت باشند. همچنین، برخی از افراد نسیم ملایم را در موهای خود ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر هوای ثابت را ترجیح می دهند. با هدایت دقیق جریان هوای سرد با یک واحد AC سرپایی، باید بتوانید هر دو نوع را حتی زمانی که در یک اتاق هستند راضی کنید.

مطلب پیشنهادی  ضرورت خدمات تهویه مطبوع خوب

بدون کانال

کاملاً واضح است که برخی از خانه‌های «مدرن» که اخیراً ساخته شده‌اند بزرگ‌تر هستند و بخش بزرگ‌تر و بزرگ‌تری از زمین‌های اختصاص داده شده به خانه را اشغال می‌کنند. و من احساس می کنم که این فقط تا حدی به این دلیل است که اتاق ها بزرگتر و بزرگتر می شوند. سهم دیگر در اندازه خانه های مدرن ناشی از واحد بزرگ تهویه مطبوع مرکزی با فضای زیادی است که به کانال های هوا اختصاص داده شده است. به این معنا، هنگام خرید خانه، هزینه کانال “فضای کف” را پرداخت می کنید. از طرف دیگر، یونیت AC ایستاده روی زمین فقط در مواقع نیاز استفاده می شود و می توان آن را در کنار هم قرار داد. یا در صورت نیاز می توان آن را از اتاقی به اتاق دیگر منتقل کرد. و نیازی به مجاری ندارند. از آنجایی که کانال ها منبع اتلاف گرما هستند، یک واحد AC سرپایی نیز می تواند کارآمدتر باشد زیرا هیچ تلفات حرارتی مربوط به کانال وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی  انواع مختلف سیستم های HVAC برای ساختمان های تجاریSource by Jason Stark

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *