hvac

تمیز کردن و نگهداری کانال HVAC از پیش عایق شده

مجاری هوا در سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع یا سیستم HVAC شما مسئول تولید کیفیت قابل قبول هوای داخلی هستند. در حالی که آنها بیشتر به عنوان منبع تهویه نسبت داده می شوند، این کانال ها همچنین از طریق عایق حرارتی یک هدف اصلی در تهویه مطبوع دارند. به عنوان یک امتیاز، آنها همچنین به بهبود بهره وری انرژی کمک می کنند.

چرا باید مجاری هوای خود را تمیز کنید؟

با این نقش‌ها و مزیت‌های مهم، مهم است که مطمئن شوید که کیفیت بالایی دارند. اکثر کانال های هوای HVAC به ندرت نیاز به تمیز کردن دارند. در واقع، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده نیازی به تمیز کردن مجاری هوای شما نمی بیند، مگر اینکه هیچ کس در خانواده از علائم، بیماری یا آلرژی غیرقابل توضیحی رنج نبرد، یا نشانه های واضحی مبنی بر کثیف بودن و آلوده بودن کانال ها وجود داشته باشد.

مطلب پیشنهادی  سبد Ronco Rotisserie و سایر لوازم جانبی

با این حال، حتی قبل از اینکه چنین خطراتی برای سلامتی وجود داشته باشد، هنوز نیاز به تمیز نگه داشتن مجاری هوا وجود دارد. این فقط در مورد اطمینان از راحتی حرارتی در خانه شما نیست. این همچنین در مورد اطمینان از ایمنی همه در خانه است. کل خانواده شما در همان هوایی که از سیستم تهویه مطبوع شما می آید تنفس می کنند، و جلوگیری از هر گونه آسیب بسیار بهتر از به خطر انداختن جان خانواده است زیرا از نگهداری صحیح مجاری هوای خود غفلت کرده اید.

اما چگونه متوجه می شوید که وقت آن رسیده است که آنها را تمیز کنید؟ در اینجا برخی از نشانه های گویا وجود دارد:

  • شما بیشتر از حد معمول خانه را جارو و گرد و غبار می کنید زیرا به نظر می رسد خلاص شدن از شر گرد و غبار برای شما سخت تر است. حتی پس از تمیز کردن، هنوز مقداری گرد و غبار قابل مشاهده وجود دارد که می بینید در هوا شناور هستند.

  • افراد در خانه مشکلات سینوسی، احتقان بینی و سردرد را در طول یا بعد از خواب تجربه می کنند.

  • هوای بسیار کمی یا تقریباً اصلاً از دریچه ها به اتاق های خانه شما می آید.

  • افراد در خانه دائماً بیمار می شوند یا بیشتر از حد معمول آلرژی را تجربه می کنند.

  • افراد در خانه علائم بیماری مانند عطسه، آبریزش یا گرفتگی بینی، خستگی، حالت تهوع، یا احساس سوزش و خشکی چشم، بینی یا گلو را تجربه می کنند.

  • وقتی کولر یا کوره را روشن می کنید، بوی کهنه یا کپک زدگی از آن خارج می شود.

تمیز کردن کانال HVAC از پیش عایق شده

درست مانند سایر انواع کانال کشی، لاینرها و صفحات کانال های تهویه مطبوع از پیش عایق شده را می توان به راحتی با استفاده از موهای غیر فلزی ویژه تمیز کرد. با این حال، برای جلوگیری از هر گونه آسیب ناشی از استفاده نادرست، تمیز کردن کامل باید توسط یک کانال کش حرفه ای انجام شود. او قادر خواهد بود از شر تمام گرد و غبار، تار عنکبوت، رسوبات کلسیم، زباله ها، موها و هر چیز دیگری که نباید داخل آن باشد خلاص شود.

به عنوان یک قاعده، مجاری باید هر 1 تا 2 سال بازرسی شوند (و در صورت لزوم تمیز شوند).Source by Allan Esposo

مطلب پیشنهادی  در این تابستان صرفه جویی کنید و خنک بمانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *