hvac

تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع و نکات

تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع

واحد تهویه مطبوع شما باید به خوبی نگهداری شود تا به درستی کار کند و کار کند. شما واقعاً نمی خواهید در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید یک واحد خراب داشته باشید. کارهای ساده ای وجود دارد که می توانید برای نگهداری کولر گازی خود انجام دهید تا از آسیب هایی که نیاز به تعمیر و تعویض دارند، جلوگیری کنید. از سوی دیگر، می توانید برای انجام خدمات تعمیر و نگهداری منظم واحدهای خود با افراد حرفه ای تماس بگیرید تا از راندمان بیشتری برخوردار شوید و از خدمات طولانی بدون نیاز به تعویض بهره مند شوید.

هنگامی که کارهای تعمیر و نگهداری را که می توانید انجام دهید، انتخاب می کنید، مطمئن شوید که قبل از انجام هر کاری برای دستگاه، برق را قطع کرده اید. اگر خیلی مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام شود، همیشه از یک متخصص حرفه ای برای رسیدگی به تعمیر و نگهداری برای بهترین نتایج استفاده کنید. به یاد داشته باشید که استفاده نادرست از دستگاه می تواند منجر به مشکلات جدیدی شود. در زیر راهنمای نحوه نگهداری از AC ارائه شده است.

مطلب پیشنهادی  فلاش برق مرکزی گرمایش: مگنتیت - چرا تشکیل می شود؟

1. فیلتر هوا را تمیز و تعویض کنید

اگر یک فیلتر قابل استفاده مجدد دارید، باید تمیز کردن منظم را در نظر بگیرید. زمستان و تابستان فصل هایی هستند که AC بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و می توانید هر ماه در طول فصل نظافت کنید. در بهار و پاییز، یک بار تمیز کردن کار را انجام می دهد. تمیز کردن، ذرات آلرژن، کثیفی و گرد و غبار را که می توانند مانع جریان هوای مناسب سیستم شوند، از بین می برد. در صورت نیاز، فیلتر را تعویض کنید یا خدمات تعمیر تهویه مطبوع را برای کمک به شما استخدام کنید.

2. ترموستات را بررسی کنید

به عنوان بخشی از نگهداری منظم، باید ترموستات را زیر نظر داشته باشید. باید به درستی کار کند تا خانه شما از دمای مناسبی برخوردار باشد. یک نکته خوب این است که یک ترموستات نوع مکانیکی را با مدل قابل برنامه ریزی ارتقا دهید. این به شما زمان آسان تری برای کنترل دمای اطراف خانه می دهد تا راحت ترین محیط را ایجاد کنید. این قابلیتی است که می تواند در مصرف انرژی و هزینه های جاری برای واحد خانه شما نیز صرفه جویی کند.

مطلب پیشنهادی  سیستم های گرمایش از کف برقی

3. واحد کندانس را بررسی کنید

فن نصب شده بر روی واحد کندانسور باید در شرایط خوبی باشد و برای تایید باید به طور منظم چک کنید. اگر پره های فن دارای تراشه و ترک هستند، باید تعویض شوند. برای واحدهای قدیمی باید به طور منظم یاتاقان های موتور فن را روغن کاری کنید. در واحد متراکم باید به دنبال علائم گرمای بیش از حد مانند سوختگی سیم ها، سیاه شدن یا ذوب شدن عایق روی سیم ها باشید. برای چنین تعمیراتی باید به یک دسته حرفه ای اجازه دهید.

4. سیم کشی واحد را بررسی کنید

یک واحد AC دارای اتصالات الکتریکی است و آنها باید بخشی از مناطقی باشند که هنگام انجام بررسی های تعمیر و نگهداری خود بررسی می کنید. خازن واحد را با استفاده از یک متر تست الکتریکی بررسی کنید و سوئیچ پیمانکار را برای سوراخ شدن بیش از حد که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد بررسی کنید. متخصص تهویه مطبوع محلی شما می تواند در انجام هر گونه تعمیرات سیم کشی و قطعات ضروری کمک کند.

مطلب پیشنهادی  خدمات تهویه مطبوع معمولی ارائه شده توسط یک شرکت HVAC

5. قسمت بیرونی دستگاه را تمیز کنید

کثیفی و گرد و غبار از رایج ترین تجمعات روی دستگاه هستند و جریان هوا و ظرفیت سیستم را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. برق را قطع کنید و زباله ها را با استفاده از شیلنگ باغچه پاک کنید. هنگام تمیز کردن، کویل ها را به آرامی در دست بگیرید تا به باله های ظریف آسیب نرسانید یا خم نشوید.

تعمیرات و نگهداری تهویه مطبوع برای اینکه دستگاه شما کارآمد، کافی و برای مدت طولانی تری کار کند بسیار مهم است. ارائه دهندگان خدمات قابل اعتماد را انتخاب کنید تا واحد خود را در شرایط عالی نگه دارید.Source by Ron Meade

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *