hvac

تست بانک بار برای تأیید عملکرد ژنراتور

ژنراتورهای برق موتور دیزلی یکی از مهم ترین اجزای یک طرح پشتیبان اضطراری صنعتی هستند. خرابی ژنراتورهای برق در شرایط اضطراری می تواند منجر به شرایط فاجعه بار شود. نظارت و حفظ عملکرد سیستم های قدرت برای شرکت ها مهم است. اینجاست که تست بانک بار وارد عمل می شود و به مدیران تأسیسات کمک می کند تجهیزات برق خود را حفظ کنند. آزمایش بانک بار مشکلات احتمالی در ژنراتورهای برق را آشکار می کند و مدیران را قادر می سازد تا اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

تست بانک بار احتمالا موثرترین تکنیک برای اطمینان از عملکرد کارآمد ژنراتورهای پشتیبان است. بدون توجه به ماهیت یا نوع سیستم بانک بار، نه تنها می تواند تجهیزات را آزمایش کند، بلکه سلامت کلی واحدهای پشتیبان را نیز بهبود می بخشد. تست بانک بار فرآیندی است برای:

مطلب پیشنهادی  مفید بودن کرم ها برای تسکین درد عضلانی

بررسی عملکرد سیستم خنک کننده

آزمایش بار باعث می شود که ژنراتور گرمای اضافی را به جریان هوای خنک کننده تزریق کند. این فرآیند نشان دهنده نقص در سیستم خنک کننده خواهد بود. گرمای اضافی ایجاد شده در طول فرآیند همچنین بر اجزای یک سیستم خنک کننده فشار وارد می کند: ترموستات، خنک کننده روغن، رادیاتور و غیره. همچنین می توانیم داده های ارزشمندی را از یک فرآیند آزمایش به دست آوریم که می تواند به ما در اختلاف دما کمک کند. داده های دما همچنین به تأیید انطباق واحد پشتیبان کمک می کند. این فرآیند عملکرد هشدارهای سیستم خنک کننده مانند گرمای بیش از حد مایع خنک کننده موتور و هشدار دمای آب خنک کننده بالا را تأیید می کند.

بررسی عملکرد سیستم سوخت

مطلب پیشنهادی  رادیاتورهای گرمایش ترانشه برای گرمایش مجزای خانه و تجاری

جدیدترین مدل‌های موتور دیزل دارای توربوشارژ بالا هستند، که باعث می‌شود در بارهای کم و سوخت بیش از حد مستعد احتراق ضعیف باشند. گاهی اوقات سیستم های قدرت در بار به اندازه کافی بالا برای تولید سرعت جریان و دمای بالای اگزوز کار نمی کنند. این وضعیت می تواند منجر به مسائلی مانند انباشتگی مرطوب یا تجمع زباله در سیستم اگزوز شود. این مشکلات می تواند به طور جدی به عملکرد کلی یک سیستم پشتیبان آسیب برساند. کارکرد در حالت بدون بار یا استفاده مداوم در کمتر از میزان بار توصیه شده می تواند ظرفیت خروجی موتور را کاهش دهد.

بررسی عملکرد کنترل

منابع تغذیه و کنترل های یک ژنراتور به گذرا حساس هستند و در صورت تغییر بار، می توانند به طور غیر منتظره خاموش شوند. تست بار القایی یا مقاومتی بهترین راه برای اطمینان از عملکرد صاف ژنراتور است. یک روش تست قابل اعتماد می تواند به کشف بسیاری از مسائل الکتریکی و عملیاتی مانند تنظیمات ولتاژ و فرکانس، اتصالات ناموفق، تنظیمات قطع کننده مدار و عملکرد تنظیم کننده ولتاژ کمک کند. همچنین شرایط دنیای واقعی شبیه‌سازی شده در بهترین حالت را فراهم می‌کند که در آن راندمان، هارمونیک‌ها و افت ولتاژ را می‌توان به طور موثر مورد مطالعه قرار داد.

مطلب پیشنهادی  AC Maintenance - RFQ در مورد خدمات تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع

اینها برخی از مزایای تست بانک بار است. مطمئن شوید که از تجهیزات برق و مجموعه ژنراتور خود به خوبی مراقبت می کنید. شما می توانید یک شرکت خصوصی را استخدام کنید تا خدمات تست بانک بار اجاره ای و تعمیر و نگهداری پیشگیرانه را در آستان شما ارائه دهد.Source by Basharat K

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *