hvac

تاریخچه مختصری از کابینت و روکش رادیاتور

در اوایل قرن نوزدهم، علاقه عمومی به مسائل بهداشت و آسایش شخصی افزایش یافت و در نتیجه بیماری ها به شدت کاهش یافت. این علاقه با توسعه بسیاری از وسایل تجملی خانگی مانند گرمایش مرکزی، آب شیرین، گاز لوله‌کشی و شبکه فاضلاب‌های چدنی زیرزمینی مواجه شد. تقاضا برای این وسایل تجملاتی جدید افزایش یافت و با آمدن انقلاب صنعتی، استاندارد زندگی در سراسر بریتانیا بسیار بهبود یافت. تولید انبوه بسیاری از این وسایل تجملی را مقرون به صرفه تر کرد و رادیاتورهای ساده چدنی گرمایش مرکزی را در اختیار بسیاری از خانواده ها قرار داد.

افراد ثروتمند با خانه های روستایی بزرگ شروع به استفاده از رادیاتورهای پیچیده و ویژه ای کردند که با فضای داخلی زیباشان مطابقت داشته باشد. برخی از این رادیاتورها بسیار تزئینی بودند و شامل اتاق‌های گرم‌کننده مخصوص بشقاب‌ها و کتانی بودند و برخی جعبه‌هایی در اطراف آن‌ها با کوره‌های زینتی ساخته شده بودند که پوشش تزئینی رادیاتور را فراهم می‌کردند. اینها اولین نمونه از روکش‌های رادیاتور و کابینت‌های رادیاتور امروزی بودند که اکنون توسط شرکت‌های تخصصی تولید می‌شوند و در خانه‌های سراسر جهان دیده می‌شوند.

مطلب پیشنهادی  خدمات تهویه مطبوع معمولی ارائه شده توسط یک شرکت HVAC

یک شرکت خوب کابینت رادیاتور خدمات “ساخته شده به اندازه” را ارائه می دهد – آنها از خانه شما بازدید می کنند، رادیاتورهایی را که می خواهید بپوشانید اندازه گیری می کنند، سپس کابینت را به سبک و رنگ دلخواه شما می سازند. ، روکش های رادیاتور اکنون می توانند در اندازه های ثابت به صورت بسته های مسطح یا مونتاژ آماده عرضه شوند. برخی از تولیدکنندگان پوشش های قابل تنظیم رادیاتور را عرضه می کنند که می توان اندازه آن را متناسب با رادیاتورهای شما تغییر داد. اکثر روکش های رادیاتور در رنگ های انتخابی رنگ آمیزی می شوند که می تواند هنگام قرار دادن رادیاتور مشخص شود. سفارش دهید – یا می توانید آنها را بدون رنگ تهیه کنید، سپس آنها را با رنگ هایی رنگ کنید که می دانید با دکور اتاق شما مطابقت دارد. همچنین می توانید کابینت های رادیاتور را با روکش چوب واقعی تکمیل کنید و برخی از آنها اکنون با یک شیشه جلویی مات عرضه می شوند. پانل.

مطلب پیشنهادی  بوتان - آیا بازدید از این کشور گران قیمت واقعاً ارزشش را دارد؟

کوره‌های جلو و کناره‌ها را می‌توان با الگوهای مختلفی تزئین کرد، که کابینت رادیاتور را به یک ویژگی جذاب در هر اتاق تبدیل می‌کند، در حالی که عملکرد محافظتی ارزشمندی را ارائه می‌کند – به خصوص اگر بچه‌های کوچک یا افراد مسن در اطراف باشند! به طور معمول می توان پانل جلویی را جدا کرد تا به کنترل های ترموستات دسترسی پیدا کنید.

کابینت‌های رادیاتور علاوه بر ارائه ویژگی‌های تزئینی و محافظ، هوای خنک را در پایین نیز جذب می‌کنند و سپس جریان گرما را به داخل اتاق هدایت می‌کنند، نه اینکه اجازه دهند گرما از دیوار یا پشت پرده‌ها ناپدید شود.

مطلب پیشنهادی  HVAC Sizing 101 - چگونه اندازه سیستم HVAC مورد نیاز خانه خود را تعیین کنیدSource by Mike Q Stephens

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *