hvac

بهترین نوع بخاری فضایی چیست؟

امروزه، بخاری‌های فضایی در طرح‌ها و چهره‌های متعددی عرضه می‌شوند – از برق گرفته تا مادون قرمز تا گرماگرم، از کوارتز تا قرنیز، و از نفت سفید تا پروپان تا گاز طبیعی. این می تواند انتخاب یکی از این وسایل را بسیار گیج کننده کند. با این حال، برای همه مقاصد، تنها دو نوع اساسی وجود دارد – تابشی و همرفت. شرایط شما در نهایت تعیین می کند که کدام یک را انتخاب کنید.

بخاری های کانوکشن با گرم کردن هوای اطراف دستگاه کار می کنند که به نوبه خود شما را گرم می کند. رادیاتورهای پر از نفت یا آب، بخاری‌های برقی قرنیز و تقریباً تمام بخاری‌هایی که مستقیماً سوخت‌های فسیلی را می‌سوزانند، جزو بخاری‌های همرفتی طبقه‌بندی می‌شوند. به عنوان یک توضیح ساده، تصور کنید که در مقابل یک پریز متصل به سیستم گرمایش مرکزی خانه خود هستید و جریان هوای گرم را روی خود احساس می کنید. این به عنوان گرمایش همرفت شناخته می شود.

مطلب پیشنهادی  مزایا و معایب نصب بخاری پایه پایه

از سوی دیگر، بخاری های تابشی از امواج نور برای گرم کردن یک جسم یا عنصر خاص استفاده می کنند و سپس این عنصر است که ناحیه اطراف را گرم می کند. این شبیه روشی است که خورشید شما را گرم می کند، اما همچنان می توانید هوای خنک تر را در اطراف خود احساس کنید. هنگامی که خورشید غروب می کند، به نظر می رسد که دما کاهش می یابد. این گرمایش تابشی است. بخاری های هالوژن، کوارتز و مادون قرمز همگی در زیر پرچم گرمایش تابشی قرار می گیرند.

برای اینکه یک انسان با دمای محیط احساس “راحتی” کند، سه عنصر بسیار مهم وارد بازی می شوند – رطوبت، گرما و باد (سرعت). بخش گرمایی معادله بدیهی است، با این وجود، وقتی سطح رطوبت کم است، رطوبت را از طریق پوست خود تبخیر می کنید و باعث می شود احساس خنکی کنید. با وزش نسیم گرما را با سرعت بیشتری از دست خواهید داد.

مطلب پیشنهادی  مبرد در سیستم HVAC چیست؟

با بخاری های نوع تابشی، متوجه خواهید شد که هیچ “سرعت باد” یا حرکت هوا را ایجاد نمی کنند و همچنین رطوبت را کاهش نمی دهند. با این وجود، از آنجایی که این عناصر گرما و سپس این عناصر هستند که اتاق را گرم می کنند، دمای کلی کندتر افزایش می یابد. بنابراین، اگر منطقه‌ای که باید گرم کنید، منطقه کوچکی است، یک بخاری تابشی بهترین جایگزین برای شما خواهد بود، اما اگر اتاق بزرگ‌تری است که می‌خواهید گرم کنید، یک بخاری همرفتی اغلب بهترین گزینه است.Source by Anthony J. Carter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *