hvac

بررسی وان آب گرم بادی

جکوزی های بادی زمانی به عنوان یک انتخاب ضعیف و نامتعارف برای اوقات فراغت باغ در نظر گرفته می شدند. این عمدتاً به دلیل عدم اطمینان و ناکارآمدی آنها بود زیرا آنها هرگز انتظارات کاربران را برآورده نمی کردند. آسترها اغلب شکننده و مستعد نشت هوا یا آب با حداقل سایش و پارگی بودند و خواص عایق ضعیف آنها منجر به از دست دادن گرما می شد که زمان گرم شدن را افزایش می داد. گاهی اوقات لازم است وان ها برای رسیدن به دمای عملیاتی مورد نیاز برای چندین روز کار کنند و برای استفاده در جایی که دمای هوای محیط کمتر از حدود 12 درجه سانتیگراد است مناسب نیستند.

قیمت کمی برای پناهگاه

اما اکنون فناوری پیشرفت کرده است و این موضوع مربوط به گذشته است. وان های نرم (همانطور که اغلب نامیده می شوند) عمدتاً به دلیل ساختار بهبود یافته و مقرون به صرفه بودن آنها به طور فزاینده ای محبوب می شوند. وقتی در نظر بگیرید که یک وان یا اسپا با پوسته سخت، ثابت دائمی می‌تواند ده برابر قیمت یک نسخه بادی قیمت داشته باشد، فهمیدن اینکه چرا از محبوبیت آن‌ها لذت می‌برند، دشوار نیست. جکوزی های بادی اکنون راه ارزان تری را برای به دست آوردن تجربه آبگرم به شما ارائه می دهند. بسیاری از دوستداران وان نرم فکر می کنند که حدود 500 دلار هزینه کمی برای مکان پناهگاه و آرامش خود است.

مطلب پیشنهادی  پنج مزیت اصلی تمیز کردن کانال هوا

وان های آب گرم و اسپا البته به دلیل مزایای درمانی خود مشهور هستند و وان های نرم نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آنها اغلب به دلیل اثربخشی آنها در درمان های آب درمانی برای تسکین درد عضلانی و مشکلات کمر مورد ستایش قرار می گیرند.

بسته بندی شده دور یا قابل حمل

قیمت ممکن است عامل اصلی در تصمیم گیری برای خرید یک جکوزی بادی باشد، اما بسیاری از دارندگان همچنین راحتی این را دوست دارند که بتوانند وان خود را کنار بگذارند تا در مواقعی که دیگر مورد نیاز نیست، فضای بیشتری را در اختیار داشته باشند. اینجاست که نسخه های قابل حمل نسبت به نصب ثابت مزیت دارند و البته وان نرم را می توان به راحتی و بدون سر و صدا به مکان دیگری منتقل کرد.

کجا راه اندازی شود

بادی‌ها را می‌توان تقریباً در هر مکانی نصب کرد، اما دستورالعمل‌ها و قوانین عقل سلیم خاصی وجود دارد که باید از آنها پیروی کرد:

 • مکانی را انتخاب کنید که دارای پریز برق مناسب با حفاظت از نشت زمین (GFCI / RCD) باشد (برخی وان ها دارای یک پریز نصب شده روی سرب هستند).

 • برای پر کردن وان به منبع آب نیاز دارید، اگرچه یک شلنگ کافی است.

 • برای سهولت تخلیه و در صورت ریزش یا نشتی، به مکانی با زهکشی خوب نیاز دارید. بیرون از منزل ترجیح داده می شود، اما یک زیرزمین داخلی یا لانه ای با کف جامد ایده آل خواهد بود.

 • نصب بر روی یک منطقه عرشه‌دار ممکن است خوب باشد، اما ساختار باید کاملاً محکم باشد تا بتواند وزن تمام آن آب (تقریباً 200 گالن) به اضافه افراد را تحمل کند.

 • اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای قرار دادن وان و تجهیزات آن و دسترسی عملی به آن وجود دارد. یک وان معمولی 4 نفره تقریباً 2 متر / 80 اینچ قطر به علاوه محفظه پمپ و بخاری خواهد داشت.

دما و آب و هوا

گرم شدن یک جکوزی بادی نسبت به نسخه ثابت دیواری به زمان بیشتری نیاز دارد. این به دلیل ماهیت ساخت آنها است، اما بهبود عملکرد عایق و گرمکن وان های نرم مدرن به این معنی است که آنها می توانند گرما را بسیار بهتر از مدل های قدیمی تر حفظ کنند. بیشتر آنها را می توان در طول سال استفاده کرد، اگرچه بسیاری از تولیدکنندگان استفاده از آنها را زمانی که دمای هوای محیط به زیر 5 درجه سانتیگراد می رسد توصیه نمی کنند. مانند بسیاری از چیزها در زندگی، شما فقط چیزی را که برای آن هزینه می کنید دریافت می کنید، و به طور کلی ارزش سرمایه گذاری کمی بیشتر را در یک وان به خوبی ساخته شده با دیوارهای تقویت شده لاستیکی وینیل و پوششی که به خوبی عایق بندی شده است، خواهد داشت.

کدام وان آب گرم بادی را انتخاب کنیم؟

همه وان های نرم یکسان نیستند، بنابراین وسوسه نشوید که عجله کنید و سریعاً خرید کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردم، ارزش بررسی ویژگی‌های مدل‌های مختلف و مقایسه موارد ارائه شده را دارد. در اینجا مواردی وجود دارد که ممکن است در بسته های مختلف گنجانده شود:

 • راه‌اندازی دستورالعمل‌ها یا تنظیم و نگهداری دی‌وی‌دی جزئیات (بررسی‌ها را برای سهولت نصب بررسی کنید)

 • تشک زمینی (گاهی اوقات شامل نمی شود، اگرچه می توانید خود را بچینید)

 • کف بالشتکی / کف نرم (این جایی است که می نشینید)

 • سیستم گرمایش یکپارچه (بررسی زمان های گرم شدن بررسی ها)

 • سیستم فیلتر با کارتریج فیلتر (بررسی نظرات)

 • کارتریج فیلتر یدکی (گاهی اوقات شامل نمی شود)

 • جت یا حباب (بررسی نظرات)

 • شیلنگ باد کردن برای اتصال به پمپ هوا (برای سهولت استفاده، نظرات را بررسی کنید)

 • تلگراف یا شناور شیمیایی (به طور معمول شامل می شود)

 • مواد شیمیایی تصفیه کننده ضد عفونی کننده آب (اغلب شامل نمی شود)

 • پوشش و قفل عایق (دستی برای دور نگه داشتن کودکان در صورت عدم استفاده)

 • کیت یا تکه های تعمیر سوراخ (به طور معمول شامل)Source by Steve Kirby

مطلب پیشنهادی  بیایید به انواع مختلف بخاری های وان آب گرم نگاه کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *