hvac

بخاری های بدون تهویه گازی – مزایا و انواع

بخاری های بدون دریچه گازی طوری طراحی شده اند که از گاز طبیعی یا پروپان در کمترین مقدار ممکن استفاده کنند. برخی از مدل ها اصلاً برق مصرف نمی کنند. ویژگی این بخاری ها این است که ذره ای گرما از اتاق خارج نمی شود. آنها از اکسیژن خود اتاق برای احتراق استفاده می کنند. در نتیجه، بخاری ها دارای راندمان گرمایش اتاق بالا و قبض برق کمتری هستند. شاید به همین دلیل است که آنها به انتخاب مطلوب مردم تبدیل شده اند. با راندمان 99.7 درصدی، پتانسیل این را دارند که به زودی سایر بخاری های موجود در بازار را سرنگون کنند.

3 نوع بخاری بدون تهویه گازی

* بخاری های تابشی – برای انبارها، انبارها، گاراژها و سایر فضاهای بزرگ بهترین کار را دارند. آنها از امواج مادون قرمز برای تولید گرما استفاده می کنند. اگرچه مفهوم بخاری های گازی بدون هوا ممکن است جدید به نظر برسد، سیستم گرمایش تابشی قدیمی ترین سیستم است و اساس سایر سیستم های گرمایش را تشکیل می دهد.
* بخاری های شعله آبی – عملکرد مشابه سیستم گرمایش مرکزی است. همانطور که از نام آن پیداست، شعله آبی ساطع می‌کنند که ناشی از استفاده از پروپان گاز طبیعی است. کارآمد هستند و به راحتی در دسترس هستند.
* سیاهههای مربوط به گاز – شعله های داغ ایجاد می کند که احتراق سوخت را به طور کامل انجام می دهد. این باعث کاهش سطح مونوکسید کربن و همچنین دوده تولید شده توسط بخاری های دیگر می شود.

مطلب پیشنهادی  چرا به یک پیمانکار گرمایشی نیاز داریم؟

کارکرد بخاری های بدون تهویه گازی

بخاری های بدون تهویه دارای مشعل های خاصی هستند که کاملاً در معرض دید قرار می گیرند. این مشعل ها در پشت و زیر کنده ها قرار می گیرند. این واحد به گونه ای طراحی شده است که هوای کافی برای شروع احتراق گاز طبیعی به مشعل ها برسد. این فرآیند مونوکسید کربن کمتری تولید می کند. کنده های گاز به راحتی نصب می شوند و منبع خوبی برای گرمای اضافی هستند. آنها بهتر از کانال های هوا هستند و نگهداری آنها از رادیاتور راحت تر است.

احتراق، چه از چوب یا گاز، برای تولید شعله به وجود اکسیژن نیاز دارد. بنابراین، هیچ آتشی روی زمین نمی تواند کاملاً “بدون دریچه” باشد، وگرنه خاموش می شود. با این حال، شومینه های بدون تهویه از فناوری باز شدن صفر یا مکانیزم بدون دودکش استفاده می کنند که باعث می شود کل گرما در اتاق پخش شود. این کار در زمان کمتر و با مصرف انرژی کمتر اتاق شما را گرم می کند.

مطلب پیشنهادی  محصولات PEX راه حل هایی را برای مشکلات لوله کشی و گرمایش شما ارائه می دهند

مزایای بخاری های بدون تهویه گازی

* آنها دوستدار محیط زیست هستند زیرا از گاز طبیعی استفاده می کنند.
* نسبت به سیستم های گرمایش سنتی و شومینه های چوبی ارزان تر هستند.
* برای دودکش نیازی به مجرای خارجی ندارند.
* از باتری یا برق استفاده نمی کنند.
* یک پیلوت سنسور کاهش اکسیژن در این بخاری ها تعبیه شده است که قبل از پایین آمدن اکسیژن اتاق به زیر سطح ایمنی خاموش می شود.
* آنها در انواع سبک ها و رنگ ها هستند که می توانند به دکوراسیون اتاق شما اضافه کنند.

این بخاری‌ها به دلیل فناوری بدون کانال، در مواقعی که کمبود برق وجود دارد یا می‌خواهید در هزینه‌های برق خود صرفه‌جویی کنید، عالی هستند. اگرچه برخی از افراد در مورد عدم وجود دریچه شک دارند، بخاری ها ثابت کرده اند که راه حلی عالی برای صرفه جویی در انرژی و محیط زیست هستند.

مطلب پیشنهادی  مزایا و معایب استفاده از کمپرسورهای هوای گازی

کیفیت قابل حمل بخاری های بدون دریچه گازی آنها را مطلوب تر می کند. می توانید آنها را در خانه جابجا کنید. برخلاف شومینه هایی که به طور دائم در یک مکان نصب می شوند، می توانید این بخاری ها را بنا به راحتی خود جابجا کنید. این یکی از فناوری‌هایی است که باید سعی کنید آن را برای گرمای کامل در طول ماه‌های یخبندان تجربه کنید.Source by Karinni Kenneei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *