hvac

با توصیه های صرفه جویی در مصرف انرژی، وقتی از ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید سبز باشید

به عنوان بخشی از تلاش برای سبزتر کردن کشور در زندگی روزمره آنها، اکنون توصیه ها و احکام زیادی در مورد لوازم خانگی استفاده می کنیم که به عنوان “دزدان انرژی” یا ناکارآمد بودن آنها اشاره شده است. یکی از مواردی که انتقادات زیادی به آن وارد می شود ماشین لباسشویی است، ماشین لباسشویی با وسایلی مانند اجاق گاز متفاوت است زیرا نه تنها آب زیادی مصرف می کند، بلکه از برق زیادی نیز برای چرخاندن درام و تمیز کردن لباس های ما استفاده می کند.

تغییرات اخیر در نحوه درجه بندی کالاهای الکتریکی اکنون به این معنی است که همه لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی باید دارای رتبه انرژی باشند، این رتبه بندی به ما، مصرف کننده اجازه می دهد تا بدانیم دستگاه مورد نظر ما از نظر مصرف انرژی چقدر کارآمد است. ماشین‌های لباسشویی با رتبه پایین‌تر اکنون دیگر فروخته نمی‌شوند، ماشین‌هایی که در اطراف رتبه‌بندی E، F و G بودند در سال 1997 متوقف شدند.

مطلب پیشنهادی  دوچرخه سواران - یک خوابگاه خودگردان ارزان قیمت در مسیر کتی میسوری

ماشین‌های لباسشویی جدید با رتبه A کم مصرف همچنین می‌توانند به ما کمک کنند مقدار آب مصرفی را کاهش دهیم، به خصوص اگر چندین بار در هفته بشوییم، زیرا برخی از مدل‌های بهتر تا 20 درصد آب کمتری مصرف می‌کنند تا کل بار را بشویید. تمیز کرد.

بدیهی است که بسیاری از جنبه‌های مربوط به شستن لباس‌ها به ما مربوط می‌شود، به عنوان مثال، خشک کردن لباس‌ها در خشک‌کن ممکن است سریع‌تر باشد، اما انرژی زیادی برای گرم کردن و خشک کردن لباس‌ها مصرف می‌کند. خشک کردن لباس در بیرون یا روی رادیاتور می تواند به صرفه جویی در مصرف انرژی که معمولاً در خشک کن ها استفاده می شود کمک کند.

مطلب پیشنهادی  خوابیدن درست در کنار کولر گازی

شستن لباس‌ها در دمای پایین‌تر می‌تواند به کاهش قبوض شما کمک کند، مانند شستن لباس‌ها در دمای 30 درجه، در واقع می‌تواند به کاهش مصرف برق سالانه تا 40 درصد کمک کند. در حالی که این مبلغ معمولاً معادل 10 پوند در سال است، همراه با سایر وسایل و روش‌های صرفه‌جویی در انرژی، می‌توانید چند پوند از صورت حساب‌های خود را کاهش دهید.

اگر مجبوریم از خشک کن استفاده کنیم، بهتر است فقط از نصف بار استفاده کنیم، زیرا این کار باعث می شود فضای بیشتری بین لباس ها ایجاد شود که باعث می شود هوای گرم لباس های شما را خشک کند. خشک کن های بیش از حد می توانند لباس های شما را مرطوب نگه دارند، اما در عوض بسیار داغ هستند.

مطلب پیشنهادی  فلاش برق مرکزی گرمایش: مگنتیت - چرا تشکیل می شود؟

تا زمانی که نگرش خود را نسبت به تمیز کردن و خشک کردن لباس های خود تغییر دهیم، می توانیم به صرفه جویی قابل توجهی در قبض انرژی خود کمک کنیم. تعویض ماشین لباسشویی قدیمی یا خراب می تواند به معنای خرید یک ماشین لباسشویی جدید با رتبه بالا و صرفه جویی در مصرف انرژی باشد که ردپای کربن ما را کاهش می دهد و به محافظت از محیط زیست کمک می کند.Source by Phillip Adams-Wright

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *