hvac

با تهویه مطبوع مرکزی سازگار با محیط زیست سبز شوید

همه ما باید مسئولیت های اجتماعی خود را درک کنیم. پیش از این، ما توجه کافی به محیط زیست خود نداشته ایم و به همین دلیل است که سیاره ما با تهدیدات آلودگی و عدم تعادل اکولوژیکی مواجه است. بنابراین ما باید برای حفاظت از محیط زیست و همچنین سیاره خود گام برداریم. یکی از بهترین راه ها سبز شدن با تهویه مطبوع مرکزی سازگار با محیط زیست است.

اگر تصمیم داریم در این مسیر حرکت کنیم باید چند نکته زیر را در نظر داشته باشیم.

  • امروزه ما دستگاه های تهویه مطبوع سازگار با محیط زیست دریافت می کنیم. بنابراین، ما باید استفاده از واحدهای معمولی را متوقف کنیم و به این واحدهای تهویه مطبوع مرکزی سازگار با محیط زیست برویم. ما باید تهویه مطبوع با رتبه بندی SEER خوب انتخاب کنیم. دولت ها همچنین استانداردهای نسبت بهره وری انرژی فصلی یا استانداردهای SEER را برای تضمین حفاظت از محیط زیست تعیین کرده اند. بنابراین، ما باید به دنبال تهویه مطبوع دارای گواهی انرژی استار با استانداردهای SEER که توسط دولت تثبیت شده است، برویم. اگر به این واحدهای تهویه مطبوع روی بیاوریم، انتشار گازهای گلخانه ای از آنها بسیار کمتر می شود.
  • مزیت دیگر انتخاب چنین واحدهای تهویه مطبوع مرکزی سازگار با محیط زیست این است که قبض انرژی ما نیز بیش از 30 درصد کاهش می یابد. به عبارت دیگر با مصرف انرژی کمتر از محیط زیست نیز محافظت خواهیم کرد.
  • ما باید دستگاه تهویه مطبوع مرکزی خود را توسط یک پیمانکار ذیصلاح نصب کنیم. نکته ای که در اینجا بر آن تاکید می شود این است که نصب اشتباه ممکن است منجر به مصرف بیش از حد انرژی نیز شود. نصب نادرست ممکن است نه تنها قبض انرژی ما را افزایش دهد، بلکه ممکن است منجر به هدر رفتن این منبع گرانبها به نام “انرژی” شود.
  • ما نباید اهمیت عایق کاری مناسب خانه خود را نادیده بگیریم زیرا اگر عایق معیوب باشد، کولرهای ما مجبور به کار بیش از حد می شوند و ممکن است منجر به هدر رفتن انرژی شود.
  • اگر برای داشتن گیاهان و درختان بیشتر در اطراف خانه گام برداریم، واحد مرکزی تهویه مطبوع ساختمان را سریعتر خنک می کند. بنابراین، ما در مصرف انرژی صرفه جویی زیادی خواهیم کرد.
  • اگر ترموستات واحد خود را یک یا دو درجه بالاتر قرار دهیم، انرژی کمتری مصرف خواهیم کرد. این همچنین ممکن است به ما در صرفه جویی در انرژی کمک کند. به همین ترتیب وقتی بیرون می رویم نباید کولر مرکزی را خاموش کنیم. باید ترموستات را چند درجه بالاتر از دمای معمولی قرار دهیم. بنابراین، هنگامی که ما برمی گردیم و ترموستات را دوباره تنظیم می کنیم، دستگاه زمان زیادی برای خنک کردن خانه ما نمی گیرد.
  • ما باید فیلترهای واحد تهویه مطبوع مرکزی خود را به صورت دوره ای تمیز کنیم. در غیر این صورت گرد و غبار جمع می شوند و ممکن است هوایی که از دستگاه خارج می شود تمیز و خالص نباشد. پس برای تمیز نگه داشتن محیط باید ماهی یکبار فیلتر دستگاه خود را تعویض کنیم.
  • محل نصب کولر گازی شما در منزل شما باید مرتب و مرتب باشد تا گرد و غبار و زباله وارد سیستم نشود. مکان نیز باید خنک باشد. این گام های کوچک کمک زیادی به مصرف انرژی کمتر خواهد کرد.
مطلب پیشنهادی  تهویه مطبوع بدون کانال - روشی خلاقانه برای خنک کردن خود

اگر این مراحل را دنبال کنیم، با افتخار می توانیم بگوییم که با سیستم تهویه مطبوع سازگار با محیط زیست خود سبز شده ایم.Source by Rama Krishna

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *