hvac

ایده های تجاری درخشان: محصولات جانبی بی فایده را به پول نقد تبدیل کنید

هر کسی که به دنبال ایده های درخشان تجاری است، باید زندگی مردی به نام هنری فورد، بنیانگذار شرکت خودروسازی فورد را مطالعه کند.

اگر نمی دانید این مرد کیست، هنری فورد مخترع فورد مدل T – اولین خودروی تولید انبوه در جهان است. این مرد به معنای واقعی کلمه خط مونتاژی را اختراع کرد که امروزه در صنایع در سراسر جهان استفاده می شود. اختراع خط مونتاژ بسیار مهم بود زیرا فورد را قادر ساخت تا تولید خود را افزایش دهد و خودروهای بسیار بیشتری نسبت به قبل تولید کند.

اما چیزی که من می‌خواهم این پست را روی آن متمرکز کنم، کسب‌وکار دیگری بود که او درگیر آن بود و افراد کمی به آن علاقه نشان دادند. این نابغه‌ی کسب‌وکار ضایعات چوبی باقی‌مانده از تولید مدل T را برداشت و آنها را به بریکت‌های زغالی تبدیل کرد. در پخت و پز و گرم کردن).

این “سرمایه گذاری جانبی” (ساخته شده از محصولات جانبی) به قدری سودآور شد که او یک کارخانه ذغال چوب جداگانه ساخت و شرکت ذغال سنگ فورد را تأسیس کرد که بعداً به کینگسفورد تغییر نام داد.

مطلب پیشنهادی  رنگ امولسیون چیست؟

محصولات جانبی یا زباله های آشکاری وجود دارد که توسط بسیاری از شرکت ها تولید می شود. برای مثال، گرد و غبار اره ای وجود دارد که توسط کارخانه های چوب بری تولید می شود. از این می توان استفاده سودآور زیادی کرد. به عنوان مثال می تواند تخته خرده چوب و حتی کنده های شومینه تولید کند.

گفته می شود که هر هنر آفرینش یک محصول جانبی دارد به این معنی که هر کاری که انجام می دهید یا می خواهید انجام دهید مطمئناً “ضایعات” ایجاد می کند که در واقع محصول جانبی است که می توانید به سودهای کلان تبدیل کنید.

تعدادی از ایده‌های درخشان راه‌اندازی کسب‌وکار در کتاب من شامل کسب سودهای کلان از محصولات جانبی است و لزومی ندارد که آنها محصولات جانبی شما باشند. امیدوارم این باعث شود در مسیر درست فکر کنید.

مطلب پیشنهادی  پخش جریانی رسانه در اتوماسیون خانگی - نگاهی دقیق تر به چیستی اتوماسیون خانگی

اما اجازه دهید داستان واقعی دیگری را از اینجا در کنیا در مورد شرکتی تعریف کنم که از ضایعاتی که تولید می کرد سودهای کلانی به دست آورد.

همه در مورد روزنامه های ملت می دانند. این شرکت پرتیراژترین روزنامه در منطقه را منتشر می کند. چند سال پیش آنها یک مشکل جدی داشتند. قیمت نفت مانند همیشه رو به افزایش بود و هزینه توزیع روزنامه های آنها به طرز نگران کننده ای افزایش می یافت. ضایعاتی که آنها تولید می کردند فضای اضافی در وانت های بزرگ وانت بود که هنگام بسته بندی روزنامه ها برای تحویل به شهرها و مقاصد مختلف باقی می ماند. زمانی که ون از تحویل روزنامه‌ها تقریباً خالی برگشت، «ضایعات» بیشتر شد. چه ضایعاتی

و بنابراین آنها راهی برای تبدیل “ضایعات” یا محصولات جانبی به مبالغ هنگفتی ابداع کردند. آنها یک سرویس پیک برای ارسال نامه ها و بسته ها به سراسر کشور راه اندازی کردند. آنها شرکت را پیک ملت نامیدند. بلافاصله آنها مزیت بزرگی داشتند زیرا روزنامه ها روزانه تحویل می شوند و معمولاً برنامه تحویل بسیار فشرده ای دارند زیرا روزنامه ها محصولات فاسد شدنی هستند که باید به موقع تحویل داده شوند. روزنامه امروز فردا قابل فروش نیست. باید امروز و ترجیحا در اوایل روز فروخته شود. و بنابراین پیک ملت می تواند به مشتریان خود قول دهد که صبح روز بعد بسته بدون شکست به مقصد خواهد رسید.

مطلب پیشنهادی  آیا می توانید عمر و مسافت پیموده شده سیستم اگزوز و صدا خفه کن خودروی خود را افزایش دهید؟

این سرویس پیک یک شبه کاملاً جدید ایجاد شده از یک “محصول زباله” سودهای کلانی را برای گروه رسانه ای ملت به همراه داشته است و همچنین تحویل روزنامه آنها را بسیار کارآمد می کند.

نگاهی دقیق تر به اطراف خود بیندازید.

چه چیزی هدر می رود؟

آیا می توانید آن را به سود تبدیل کنید؟Source by Christopher Kyalo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *