hvac

انواع کولر گازی

سیستم های تهویه مطبوع در 5 نوع اصلی تولید می شوند و از فناوری های مختلفی استفاده می کنند.

سیستم های کانالی

سیستم های کانالی در کل خانه شما از طریق یک سری کانال کار می کنند. آنها کارآمد، بی صدا و در صورت نصب در مناطق هستند، بنابراین می توانید مناطق مختلف را بسته به نیاز خود روشن یا خاموش کنید. آنها سه جزء دارند – یک بخش در فضای باز، یک بخش داخلی در فضای سقف شما و یک جعبه کنترل منطقه.

تهویه مطبوع سیستم اسپلیت

در اینجا طیف وسیعی از انتخاب ها از نظر ظرفیت وجود دارد، و آنها می توانند فقط خنک کننده باشند یا مدل های چرخه معکوس (به فناوری زیر مراجعه کنید) برای گرم کردن و خنک شدن. دو جزء وجود دارد – بخش کمپرسور / کندانسور در خارج از خانه و واحد “هد” که دارای اواپراتور در داخل است و هوا در حال گردش است.

مطلب پیشنهادی  مبرد در سیستم HVAC چیست؟

سیستم های اسپلیت چند سر

این همان سیستم اسپلیت است، اما در اتاق‌های مختلف «سر» بیشتری وجود دارد و می‌توانید دمای هر «هد» را تنظیم کنید. معمولا بین دو تا هفت سر نصب می شود.

تهویه مطبوع اتاق فردی (RAC)

در این نوع، همه چیز با هم است و کولر گازی از طریق دهانه دیوار یا پنجره نصب می شود.

واحدهای قابل حمل

اینها بر روی چرخ هایی نصب می شوند تا بین اتاق ها جابجا شوند یا در زمستان بسته بندی شوند. آنها بیشتر به عنوان کولرهای نقطه ای کارآمد هستند تا تهویه مطبوع اتاق کامل، زیرا معمولاً به اندازه انواع دیگر کارآمد نیستند و از آنجا که کانال ها باید در خارج (معمولاً از طریق پنجره) قرار بگیرند، این بدان معنی است که هوای گرم نیز دائماً وارد منطقه می شود.

مطلب پیشنهادی  نحوه از بین بردن حشرات بدبو در خانه هایی که دارای واحدهای تهویه مطبوع هستند

فناوری های مورد استفاده در تهویه مطبوع

  • تهویه مطبوع از نوع یخچال
  • تهویه مطبوع از نوع اینورتر
  • تهویه مطبوع چرخه معکوس
  • تهویه مطبوع تبخیری
  • سیستم های برق نسیم

سیستم های تهویه مطبوع می توانند با برق یا گاز تغذیه شوند و این بدان معنی است که در برخی از ایالت ها ممکن است به برقکار نیاز داشته باشید و در برخی از ایالت ها ممکن است به لوله کش نیاز داشته باشید.Source by Liz Brock

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *