hvac

انواع مختلف چاپ تجاری

چاپ در سه سطح مختلف انجام می شود. سه سطح عبارتند از Micro، Mid Level و آخر از همه ماکرو. دو مورد اول محدود به سطح دیجیتال و استفاده از چاپ رنگی لیزری و دیجیتال است. هسته اصلی چاپ تجاری “چاپ افست” است.

چاپ افست تکنیکی است که نیاز به چسباندن تصاویر جوهردار روی کاغذ دارد. اشتباه نیست اگر بگوییم تصاویر افست هستند و روی کاغذ منتقل می شوند. هنگامی که از لیتوگرافی به عنوان ترکیب آن استفاده می شود، که مبتنی بر دفع روغن و آب است، یک حامل تصویر گرافیکی مسطح Plano جوهر را از غلتک های جوهر دریافت می کند و در حالی که ناحیه غیر چاپ فیلم مبتنی بر آب را جذب می کند که محلول فواره نامیده می شود.

مطلب پیشنهادی  اندازه گیری رطوبت در مواد مختلف

این روزها؛ تصویر از رایانه با استفاده از تکنیک های مختلف انتشار رومیزی به طور مستقیم گرفته می شود. این باعث صرفه جویی در هزینه و همچنین زمان از یک تکامل کامل تصویر می شود.

انواع دیگر چاپ عبارتند از:

فلکسوگرافی:

در این تصویر از کامپیوتر بر روی یک ماده انعطاف پذیر گرفته شده است. جوهر مورد استفاده در اینجا بر پایه آب است و صفحه تصویر از لاستیک یا مواد پلیمری ساخته شده است. در فلکسوگرافی امکان چاپ تصاویر بر روی کاغذ، کاغذ قهوه ای، بسته بندی، فیلم استات، پلاستیک، کارتن، کاغذ دیواری و … وجود دارد که به دلیل جوهر غیر روغنی، قابلیت خشک شدن سریع را دارد.

مطلب پیشنهادی  بافت مو - هزینه واقعی یک بافت مو

چاپ گراور:

در این چاپ، غلتک پایینی در فواره جوهر قرار می گیرد و غلتک بالایی اثر تصویری را که قرار است چاپ شود، نگه می دارد. در حین انجام این کار، یک رول کاغذ از میان رول ها رد می شود و کاغذ تصویر را دریافت می کند. اگرچه این روش منسوخ شده است، اما هنوز در جایی بسته بندی های کادو و مجلات به این روش چاپ می شوند.

ترموگرافی:

ترموگرافی شامل حرارت دادن کاغذ و افزودن پودر به جوهر و بالا رفتن چاپ روی کاغذ است. اغلب در کارت های دعوت، کارت های ویزیت، سر نامه ها استفاده می شود. مواد دیگری که در اینجا بسته به کار مورد نیاز استفاده می شوند عبارتند از: رزین فلزی، رزین، براق، لاک، رزین معطر مروارید، رزین استاتیک، ویسکوزیته بالا، پودرهای ایمن لیزری.

مطلب پیشنهادی  بوتان - آیا بازدید از این کشور گران قیمت واقعاً ارزشش را دارد؟

همه آنها در ترکیب های مختلف برای ایجاد جلوه های مختلف و جذاب تر کردن چاپ استفاده می شوند. اینگونه است که ما پوسترها، بروشورها و بقیه موارد چاپی را که در اطراف می بینیم به صورت حرفه ای چاپ می کنیم.

واقعیت این است که همه این کارها را می توان در خانه با چاپگر متصل به رایانه انجام داد. اما هزینه چاپ یک صفحه برای چاپ انبوه بسیار زیاد است. این همان چیزی است که چاپ تجاری را چنان محبوب می کند که مشاغل می توانند کارهای چاپ خود را با هزینه بسیار کمتر انجام دهند.Source by Owais Siddiqui

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *