hvac

اشتباهات پرهزینه ای که می تواند ATV شما را خراب کند

وسیله نقلیه تمام زمینی شما فقط یک اسباب بازی نیست. این یک سرمایه گذاری برای کسب و کار یا لذت است. با این حال، یک اشتباه می تواند ATV شما را خراب کند و به مسئولیت تبدیل شود. با صرف زمان کمی برای دانستن پرهزینه ترین اشتباهاتی که می توانید در مورد ATV خود مرتکب شوید، از سرمایه گذاری خود محافظت می کنید.

فراموش کردن فیلتر هوا

فیلتر هوا برای حفظ کارایی موتور شما ضروری است. اگر فیلتر هوا با کثیفی و کثیفی پر شده باشد، این خبر بدی برای موتور شماست. از نام این قطعه، وظیفه آن فیلتر کردن هوای مورد نیاز موتور برای تولید نیرو است و زمانی که یک وظیفه خود را انجام ندهد، موتور ATV شما ممکن است برای تعمیرات جدی آماده شود.

هنگامی که فیلتر هوا برای مدت طولانی کثیف است، موتور هیچ دفاعی در برابر گرد و غبار و کثیفی ندارد. با گذشت زمان، ATV شما علائم سوار شدن با فیلتر هوای کثیف از جمله کاهش عملکرد و کاهش قدرت اسب بخار را نشان می دهد. اگر پسر خوش شانسی نیستید، ممکن است چهارچرخ شما به یک موتور جدید نیاز داشته باشد.

مطلب پیشنهادی  جواهرات با روکش نقره و رودیوم - مراقبت از جواهرات شما

برای جلوگیری از ارتکاب این اشتباه، متعهد شوید که فیلتر هوای خود را هر بار که به یک سواری بد می‌روید تمیز کنید. چند دقیقه و چند دلار کمک زیادی به حفظ سلامت موتور شما برای سالها خواهد کرد.

غوطه ور کردن چهار

برخی از مردم سوار شدن بر ATV خود در زمین های پوشیده از گل و آب کم عمق را به عنوان سرگرمی نهایی در نظر می گیرند. آنها چهارپایان خود را به حداکثر می رسانند و تعداد اینچ گلی را که برای گیرکردن وسیله نقلیه لازم است اندازه می گیرند. در حالی که این فعالیت قابل مشاهده است، شما سرمایه گذاری خود را در موقعیتی پرخطر قرار می دهید.

هنگامی که موتور کواد شما آب یا گل را می مکد، ارزش سرمایه گذاری خود را با اجازه دادن به رطوبت با بنزین و روغن مخلوط می کنید. بنابراین تعجب نکنید اگر ATV خود را در گرما از لحظه پرتاب کند. این فقط چهارگوش است که به شما می گوید در حال خفگی است. اما اگر اشتباه قبلا مرتکب شده باشد، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که وسیله نقلیه را به نزدیکترین مغازه بکشید. تعمیر ATV خودتان حرکت بدی است. سعی نکنید یک اشتباه را با اشتباه دیگری برطرف کنید.

مطلب پیشنهادی  ابزارهای تحلیل مالی برای مدیریت کسب و کار شما

خراب شدن سوخت

آیا بنزین خراب می شود؟ بر اساس گزارش منتشر شده توسط CNN، این کار را انجام می دهد. ظاهراً گاز باقی مانده در داخل باک بنزین در صورت عدم استفاده برای چند ماه کاهش می یابد. این موضوع رایج نیست زیرا صاحبان خودرو به ندرت وسایل نقلیه خود را برای مدت طولانی در داخل گاراژ می گذارند. وقتی صحبت از صاحبان چهارگانه به میان می‌آید، داستان متفاوتی است.

بسیاری از مالکان مقصرند که ATV های خود را برای یک فصل و دو فصل کنار بگذارند و انتظار داشته باشند که مانند روزهای جدید قبل از تابستان عمل کند. سوخت نامناسب می تواند باعث شود وسیله نقلیه شما عملکرد ضعیفی داشته باشد یا اصلاً کار نکند. بنابراین، اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که در آن موتورهای ATV در زمستان برای سواری سرگرم‌کننده نیستند، می‌توانید تثبیت‌کننده‌های سیستم سوخت را با گاز موتور خود مخلوط کنید. بر اساس همین گزارش می تواند طراوت گاز را تا 15 ماه افزایش دهد.

مطلب پیشنهادی  ضرورت خدمات تهویه مطبوع خوب

گرفتگی رادیاتور

صاحبان ATV وقتی وسایل نقلیه خود را به ماجراجویی های خارج از جاده می برند از آن لذت می برند. در حالی که چهارگوش ها برای این نوع استفاده ساخته شده اند، اما طوری طراحی نشده اند که کثیفی و کثیفی را برای همیشه دور نگه دارند. عناصر مختلف مانند ماسه، گل و زباله می توانند در داخل رادیاتور شما نفوذ کنند و هنگامی که این اتفاق بیفتد، موتور شما گرما را می گیرد.

یک رادیاتور کثیف می تواند باعث داغ شدن بیش از حد موتور شما شود، و این چیزی است که شما نمی خواهید زمانی که سواری جدید خود را به دوستان خود نشان می دهید رخ دهد. بنابراین هر زمان که در زمین های گل آلود یا گرد و غبار سوار می شوید، مطمئن شوید که رادیاتور نیز مراقب باشید.Source by Yves Juliaan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *