hvac

از نشت آب تهویه مطبوع خود جلوگیری کنید

سه دلیل رایج برای نشت آب از پمپ های حرارتی کثیف بودن فیلترها یا کویل های تبادل حرارت، مسدود شدن زهکش ها و کمبود مبرد است. تشخیص و تعمیر آنها بسیار ساده است.

یاد آوردن: قبل از هر یک از موارد زیر، منبع برق کولر گازی خود را خاموش کنید!

1. فیلترهای کثیف و یا مبدل حرارتی مسدود شده

هنگامی که فیلترها یا سیم پیچ تبادل حرارت کثیف یا مسدود می شوند، این باعث محدودیت در جریان هوا می شود. این به نوبه خود می تواند باعث کاهش دمای سیم پیچ شود. اگر دمای کویل به زیر صفر برسد، رطوبت موجود در هوا که روی کویل متراکم می‌شود می‌تواند منجمد شود و تکه‌های یخ کوچکی را تشکیل دهد که سپس از کولر گازی شما خارج می‌شود و باعث نشت آب می‌شود.

فیلترها را بررسی کنید و اگر کثیف به نظر می‌رسند، آنها را با شلنگ یا سر دوش تمیز کنید. تمام کثیفی ها را از بین ببرید و با اسپری ضد عفونی کننده آشپزخانه یا حمام به آنها اسپری کنید تا هر گونه باکتری یا کپک روی آنها را از بین ببرد.

مطلب پیشنهادی  کولر گازی اینورتر چیست؟

سیم پیچ آلومینیومی پشت فیلترها را بررسی کنید. اگر با پرز خشک پوشانده شده است، کویل را با احتیاط با جاروبرقی جاروبرقی جاروبرقی جاروبرقی خود بکشید. اگر به‌خصوص کثیف است، باید از یک بطری اسپری باغبانی و یک پاک‌کننده‌ی چربی قوی آشپزخانه استفاده کنید. آن را روی کویل اسپری کنید، اجازه دهید حدود 5 دقیقه کار کند سپس کویل را با بطری اسپری بشویید. این باید آلودگی را از بین ببرد و جریان هوا را بهبود بخشد. لطفا مراقب باشید که آب را نزدیک تابلو برق روی کولر گازی اسپری نکنید.

همیشه دستورالعمل های سازنده را در مورد نحوه تمیز کردن صحیح پمپ حرارتی یا تهویه مطبوع بخوانید!

2. زهکشی مسدود شده

در یک تهویه مطبوع بدون کانال دیواری، زهکش مسدود شده می تواند کاملاً واضح و آسان باشد. آب معمولاً از پشت دستگاه به سمت دیوار می چکد و در صورت مسدود شدن مجرای تخلیه ممکن است از طریق خروجی هوا در جلو نیز نشت کند.

مطلب پیشنهادی  توضیحی در مورد نحوه عملکرد پمپ های حرارتی

روی یک نردبان کوچک بایستید و از بالای کولر به پایین نگاه کنید. در سمت پایین مبدل حرارتی یک سینی پلاستیکی کوچک قرار دارد که برای جذب میعانات تولید شده توسط حالت خنک کننده کولر طراحی شده است. بررسی کنید که این سینی پر از آب یا سرریز نباشد.

اگر واحد بیرونی شما مستقیماً پشت دیواری است که واحد داخلی روی آن نصب شده است، لوله تخلیه شما احتمالاً لوله کشی را از طریق دیوار دنبال می کند و به داخل باغ می چکد. در این صورت، انتهای لوله تخلیه را بیرون بیابید، انتهای آن را با پارچه ای تمیز کنید و تا جایی که می توانید در آن باد کنید. این باید هرگونه انسداد را برطرف کند.

اگر خودتان نمی‌توانید انسداد را برطرف کنید، یا اگر داخل دیوار مدفون است، باید با یک شرکت خدمات تهویه مطبوع حرفه‌ای تماس بگیرید و یک تماس خدمات رزرو کنید.

مطلب پیشنهادی  بررسی شکم سوز

3. کولر گازی شما نشتی دارد و مبرد را از دست داده است

اگر فیلترهای هوا و مبدل حرارتی شما تمیز هستند و جریان هوای زیادی دارید، کولر گازی شما باید هوای خنک زیادی را ارائه کند. اگر برای چند ساعت تلاش می‌کند تا اتاق را خنک کند و سپس شروع به نشت آب از دریچه هوا کند، ممکن است مبرد کم باشد.

پمپ حرارتی خود را روی کمترین میزان ممکن قرار دهید و بگذارید مدتی کار کند. سپس سیم پیچ تبادل حرارت زیر فیلترها را بررسی کنید. اگر یخ پوشیده شده باشد، کولر گازی شما نشتی دارد و برای سرویس آن به متخصص نیاز دارد. اگر کولر گازی شما نشتی مبرد دارد، قبل از افزودن مبرد اضافی به آن، باید نشت آن را پیدا کرده و رفع کنید.

اگر شک دارید، یا این نکات کارساز نبود، برای خدمات با شرکت تهویه مطبوع محلی خود تماس بگیرید.Source by James Lee Walton

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *