hvac

ارزیابی ایمنی خانه برای سالمندان

مادر شما ممکن است در آشپزخانه اش روی پوست موز سر نخورد – اما ممکن است روی آن فرش پرتابی مورد علاقه کنار سینک لیز بخورد! شاید قبلاً ایمنی فرش پرتابی را زیر سوال ببرید، اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آیا چیزهای ناامن دیگری در خانه او وجود دارد که به آنها فکر نکرده اید؟ یا بهتر از این، چه کاری می توانید انجام دهید تا خانه او را امن تر کنید؟

بهترین منبع شما برای تکمیل یک بررسی جامع ایمنی از خانه، چک لیست ارزیابی عمیق خانه است. “ارزیابی در خانه” یک چک لیست دقیق است که برای ارزیابی ایمنی و دسترسی یک خانه یا دفتر استفاده می شود. بهبود خانه در چک لیست برای افزایش دسترسی و ایمنی خانه برای سالمندان، سالمندان و افراد دارای معلولیت پیشنهاد شده است.

برخی از مهم‌ترین توصیه‌های ایمنی برای خانه شامل آشپزخانه، حمام و ورودی‌ها می‌شود. برای آشپزخانه مادر، اجاق دیواری که یک قفسه مناسب درست زیر در دارد، مانع از ریختن کاسه های خوشمزه، اما سنگین می شود. اجاق‌ها با صفحه‌های برقی سطحی، انتقال ایمن بین مشعل‌ها را تضمین می‌کنند. کنترل های جلو و ویژگی های جریان رو به پایین گرما را از بین می برند. و چراغی که نشان دهنده داغ بودن مشعل است، همگی از ویژگی های ضروری هستند.

مطلب پیشنهادی  خانه های ساخته شده 101 - چیزهایی که باید بدانید!

در حمام، کارهای زیادی وجود دارد که می توان برای بهبود ایمنی انجام داد. فقط برای نام بردن از چند مورد، به یک صندلی تاشو که در حمام نصب شده است اشاره می کنیم. یک سر دوش قابل تنظیم روی شلنگ؛ و یک دستگاه ضد جوش برای اطمینان از اینکه آب هرگز برای او در حین دوش گرفتن خیلی گرم نمی شود.

نواحی ورودی نیز نقاط حیاتی برای بررسی مسائل ایمنی هستند. ممکن است بخواهید یک نور حساس به حرکت در ورودی ها قرار دهید. سرسرا بدون کفپوش لغزش. ورودی کم یا بدون پله با پوشش؛ چراغ های جانبی در درها؛ و یک سطح برای قرار دادن بسته ها هنگام باز کردن در.

مطلب پیشنهادی  گام های تعیین کننده برای بهبود بهره وری انرژی سیستم های گرمایشی

سطوح کفپوش مقاوم در برابر لغزش و غیر براق در خانه در دسترس معلولان آگاه از ایمنی بسیار مهم است. یک ماده مقاوم در برابر لغزش در کف شما، مانند چوب یا لمینت با روکش مات، وینیل بافت یا کاشی و سرامیک لعاب نرم به جلوگیری از سقوط کمک می کند. آستانه هایی که اتاق های مجاور را از هم جدا می کنند باید نزدیک به یک سطح باشند. فرش کم پرز که به کفپوش تبدیل می شود بهتر از پرزهای بلندتر و نرم تر است. فرش های کم پرز و مواد کف صاف نیز برای مانور ویلچر بهترین هستند.

در نهایت، اگر مادر روی ویلچر است یا معلولیتی دارد، چند مورد در دسترس‌پذیری را در نظر بگیرید که شامل فضای خالی 30 در 48 اینچ در لوازم خانگی و یک منطقه شفاف به قطر 60 اینچ برای چرخش است. با حلقه روی کشوها می کشد. و دستگیره های اهرمی تا جایی که ممکن است. یک چک لیست خوب ارزیابی در خانه همچنین شامل اطلاعاتی در مورد وسایل برقی، روشنایی و امنیتی ایمن خواهد بود. گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع؛ و راه پله، آسانسور و آسانسور.

مطلب پیشنهادی  استخرهای سرپوشیده رطوبت گیر HVAC

مشاوره یک چک لیست ارزیابی عمیق خانه به شما کمک می کند به بسیاری از سؤالات در مورد ایمنی خانه برای افراد دارای معلولیت، سالمندان و افرادی که مایل به “سالمند شدن در محل” هستند، پاسخ دهید.

اگر برای ارزیابی ایمنی خانه به کمک نیاز دارید، فهرستی از متخصصان تایید شده سالمندی در محل (CAPS) را در وب سایت NAHB پیدا خواهید کرد. متخصص CAPS شما یک مشاوره در خانه را برای مشاهده و ارزیابی وضعیت زندگی فعلی شما برنامه ریزی می کند و به شما در ایجاد خانه ای امن تر و در دسترس تر برای خود یا یکی از عزیزانتان کمک می کند.Source by Elizabeth Greenewald

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *